hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

13. 04. 2021 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuPlánujeme pokojný protest

Stop natizmu!

Iniciatíva STOP NATIZMU! by chcela reagovať na vlnu poplašných vyjadrení v médiách ohľadom protestov proti zasadnutiu Parlamentného zhromaždenia NATO v Bratislave.

(28. 05. 2004)Linka na dnesParadigma

"Knihy, ktoré pomáhajú meniť svet." Košické vydavateľstvo, ktoré sa kriticky vyslovuje ku korporačnej globalizácii, k peniazom a ich úlohe v ekonomike - a zároveň hľadá z prírodného hľadiska udržateľné a z ľudského hľadiska akceptovateľné alternatívy. Okrem ponuky kníh nájdete na stránke aj rôzne články na spomínané témy. Vďaka za existenciu vydavateľstva patrí najmä Mikulášovi Hučkovi, ktorý ho upriadol z vlastného nadšenia a energie.Odpoveď Tonyho Blaira na otázku, prečo došlo k útokom

"Oni, jedine oni... sú zodpovední"


Barbora Černušáková

vydané 11. 07. 2005 • prečítané 14840x
formát na tlačÚtoky na civilistov sú zločinmi, otriasajú a mali by byť potrestané. Otázka zodpovednosti a viny, za ne je však zložitejšia. Spoločnosť o nej diskutuje prinajmenšom od konca druhej svetovej vojny. Končí sa pri tých, ktorí zločiny vykonávali? Pri tých, ktorí ich naplánovali? Pri tých, ktorí ich vyvolali?


Profesor histórie na Univerzite v Michigane Juan Cole konštatuje, že koncom 90. rokov nebola Veľká Británia pre al-Káidu cieľom. V októbri 2001 bin Ládin pohrozil samovražednými útokmi v prípade, ak sa krajina zapojí do vojny v Afganistane. Keď v roku 2003 jednotky Veľkej Británie po boku USA vpochodovali do Iraku, nechal sa vodca al-Káidy počuť, že ide o „boj proti moslimskému svetu“ a že bude nasledovať odplata. V polovici júna tohto roku odvysielala televízia al-Džazíra nahrávku, na ktorej vodca egyptských teroristov Al-Zawahiri volal po násilných činoch namiesto politickej reformy. Žiadal vyhnanie „cudzích jednotiek“ násilím. Podľa Cola sa zvykli nahrávky s Al-Zawahiriho posolstvom objaviť vždy krátko pred veľkými teroristickými akciami. Šéfredaktor londýnskych arabských novín al-Quds Abdel Bari Atwan preto verejne varoval, že odvysielaná páska je signálom hrozby útoku.

Poslanec George Galloway, ktorého vylúčili z labouristickej strany pre jeho ostrú kritiku vojny v Iraku, skonštatoval, že v pozadí londýnskych výbuchov treba vidieť útok na Afganistan a Irak a fotografie zneužívaných väzňov v Abu Ghraib a na základni Guantanámo. „Vojna a okupácia sa stali hlavným nástrojom našej zahraničnej a bezpečnostnej politiky,“ poznamenal exlabourista. Takáto politika podľa neho za štyri roky urobila zo sveta mimoriadne nebezpečné miesto pre život. Galloway patrí medzi hlasy, ktoré upozorňujú, že kľúčom k bezpečnosti ľudí na Západe je ukončenie okupácie Iraku a hľadanie skutočného riešenia pre Blízky východ. Z tohto pohľadu robí Bushova administratíva a jej spojenci presný opak.

„Na Blízkom východe necháva voľné ruky izraelskému premiérovi Arielovi Šaronovi, namiesto toho, aby zatlačila na izraelsko-palestínsky mier a skončenie izraelskej okupácie palestínskych území, ktorá trvá od roku 1967. Vyhýba sa riešeniu tohto – pre Arabov najvýbušnejšieho – problému a leje doň olej. Po 11. septembri Bush zvolí taktiku útoku na Afganistan, no neskôr od sľubu obnovy krajiny ustúpi, ale v snahe zabrániť návratu Talibanu a al-Káidy v nej ponechá vojská USA a NATO. Väčšinu prostriedkov na zbrojenie a obnovu však neskôr presunie do vojny v Iraku, z ktorej sa v dôsledku nedostatku medzinárodnej podpory a absolútnej nepripravenosti pre povojnové obdobie stane obrovské zlyhanie. Po Abu Ghraib a Fallúdži mnohí moslimovia začínajú veriť bin Ládinovým vyhrážkam, že Spojené štáty napadnú ich krajinu a budú znásilňovať ich ženy, ponižovať ich mužov a kradnúť ich majetky. Pred vojnou v Iraku by tieto tvrdenia neboli dôveryhodné. Podľa prieskumov verejnej mienky si väčšina moslimov na svete váži demokraciu a západné hodnoty. Pred nástupom Busha k moci napríklad väčšina Indonézanov so Spojenými štátmi sympatizovala. Dnes takéto postoje zastáva asi tretina z nich,“ konštatuje vo svojom článku v časopise Salon Juan Cole a dodáva, že dnes ľudí na Západe ohrozuje práve nekompetentná politika G. W. Busha.

Britské Indymedia zverejnili vo štvrtok názor jednej z čitateliek. „Ľudia v Británii majú teraz na výber dve možnosti – zastaviť vojnu a snažiť sa zmeniť svet prostredníctvom zmeny vo vlastnej krajine, alebo nasledovať volanie Tonyho Blaira: 'Tí, čo spáchali tieto činy prostredníctvom terorizmu odhaľujú svoje hodnoty a nastal správny okamih, aby sme im zas my ukázali tie naše. Všetci vieme, o čo im ide. Vraždením nevinných sa nás usilujú zastrašiť a zabrániť, aby sme robili to, čo chceme a to, na čo máme nárok. Nemali by a nesmú uspieť.'

Keď Blair hovorí o 'tých', o 'ich hodnotách', človeku v treťom svete napadne: 'tými ľuďmí' myslí zrejme mňa, ja by som mohla byť vyznávačkou 'tých hodnôt'. Odtiaľto skutočne nevidieť veľký rozdiel medzi 'teroristickým útokom' a útokmi, ktorých sa dopúšťa koalícia 'Blair-Bush'. Anglicko bombardovalo za posledných 100 rokov viac ako 50 krajín. Niektoré dokonca roky a niektoré opakovane. Takmer polovica obyvateľov tretieho sveta si pamätá anglickú inváziu do ich vlasti. Milióny ľudí v Ázii, vo väčšine afrických krajín aj v Oceánii. Pre väčšinu obyvateľov krajín tretieho sveta je odpoveď na otázku ‘Kto začal vojnu?‘ jasná.“

Jasné, žiaľ, začína byť aj to, kto budú jej najbližšie obete. Pomenovali ich príčinlivé médiá a „analytici“, ktorí začali okamžite volať po prijatí „protiteroristickej legislatívy“. Neobťažujú sa otázkou, či väčšinu z problémov, ktoré by mali nové zákony riešiť, nezakazuje už existujúca legislatíva. Diletantsky predkladajú „branie rukojemníkov, bombové útoky či financovanie terorizmu“ ako výzvy, ktoré by mali nové zákony riešiť. Tých, čo si kladú otázky o hlbších príčinách terorizmu a spochybňujú postup dnešnej „protiteroristickej koalície“, v lepšom prípade bagatelizujú a zosmiešňujú. V horšom ich ideologicky nálepkujú a vyrábajú z nich rizikové skupiny pre demokraciu.

Nové antiteroristické normy viedli v mnohých krajinách najmä k obmedzovaniu občianskych a politických práv. Svoju skúsenosť majú aj aktivisti na Slovensku, ktorým pred rokom polícia znemožnila pokojnú demonštráciu pred bielurskou ambasádou s odôvodnením, že predstavujú riziko terorizmu.

Represívne zákony, ktoré na jeseň 2001 zaviedli Spojené štáty, nepriniesli zvýšenej bezpečnosti, skôr naopak. Americký kongres napríklad zákonom z 26. októbra 2001 obmedzil práva podozrivých a bezprecedentne rozšíril právomoci polície a bezpečnostných síl. Úrady mali právo zadržať cudzincov na neobmedzene dlhú dobu a v prípade nutnosti ich aj deportovať z krajiny bez toho, aby o tom musel rozhodnúť súd. Prezident Bush v novembri 2001 podpísal zákon, na základe ktorého vznikli špeciálne vojenské tribunály a zadržiavacie centrum v zálive Guantanámo.

Ak už opomenieme Rusko, príklad Spojených štátov v krátkom čase nasledovali viaceré autoritárske režimy. Antiteroristickou legislatívou sa dnes môže „pochváliť“ Kolumbia, Indonézia, Konžská demokratická republika, Egypt, Turecko, Pakistan, Uzbekistan, a aj Čína. Pre ich vlády je dnes ľahšie ako kedykoľvek predtým onálepkovať nepohodlnú skupinu kľúčovým slovíčkom a potlačiť akýkoľvek prejav odporu.

Chvíľami sa zdá, akoby si Západ išiel už-už „poradiť“ s deštrukciou vlastných hodnôt aj bez teroristov.

Komentáre k udalostiam v denníku The Guardian:

http://www.guardian.co.uk/attackonlondon/comment/0,16136,1524273,00.html

Investigatívna reportáž týždenníka The Observer o tom, ako bola časť britskej vojenskej pomoci Iraku zneužitá na financovanie polovojenských kománd zodpovedných za hrubé porušovanie ľudských práv:

http://observer.guardian.co.uk/international/story/0,6903,1520186,00.html

Stránka Tárika Ramadána, moslimského intelektuála žijúceho na Západe, autora knihy Západní moslimovia a budúcnosť islamu:

http://www.tariqramadan.com/welcome.php3Barbora Černušáková je mediálna koordinátorka organizácie Priatelia Zeme Slovensko.

Vaše komentáre:

A. Císar  (16.07.2005 20:25:57)     
Za elementárne pravdy
Barbora Černušáková nepoužila monoho slov na to, aby vyjadrila mnoho a za mnohých. Obávam sa, že oslovuje práve tých, ktorí sú s ňou na jednej lodi. Zamýšľam sa denne nad tým, ako tieto skutočnosti zvestovať aj tým desiatkam mojich známych, ktorí práve počúvajú ohlušujúce techno a tešia sa na futbalovú ligu. Nad všetkým ostatným hádžu rukou, konštatujúc, že sú príliš drobní na to aby na behu sveta niečo zmenili. Tak sa stráca energia, synergia tých, by spolu vedeli otočiť kormidlo. Beriem si ten komentár so sebou a budem im ho ponúkať. S tým, že každý môže niečo urobiť pre ľudskosť ľudstva, že sa nemusí báť svojho postoja k veciam, ktoré zdanlivo rieši za neho niekto iný. S rozvahou - a odvahou - zosumarizovaný názor je tiež cestou. Barbora to vie. Podpisujem sa pod jej text.

Reagovať

Peter Gürtler  (18.07.2005 23:29:04)     
podstata totalitarnych systemov
Elity tzv. Zapadu uz zrejme uplne opustili hodnoty demokracie, vzajomnej ucty a dobrej vole - ano, genialita ich noveho mocenskeho systemu spociva v tom, ze vacsinu ludi to (v podstate dobrovolne) nezaujima..., resp. system ich k tomu vychoval, aby ich to nezaujimalo. Aby ich nazaujimalo to, ze ich politicke a ekonomicke elity konaju presny opak toho, co hlasaju...

Slabomyselne sme opustili a zavrhli hodnoty demokracie.

A co (pride) po demokracii?
To, co so sebou nechame urobit !
Resp. to, co so sebou nechavame kazdodenne robit.

Reagovať

2169  (13.11.2007 02:34:41)     
find cheap wow gold
hey,find [url=http://www.wowgoldvip.com/news_list.asp]wow gold[/url] click here

Reagovať

  
wow gold  (27.11.2007 08:55:37)     
Re: find cheap wow gold
<a href="http://www.igegolds.com/world-of-warcraft-usa-c-51.html" target="_blank">WoW Gold</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/world-of-warcraft-usa-c-51.html" target="_blank">Buy WoW Gold</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/world-of-warcraft-usa-c-51.html" target="_blank">Cheap WoW Gold</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/world-of-warcraft-usa-c-51.html" target="_blank">World of Warcraft Gold</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/runescape-c-68.html" target="_blank">Runescape Gold</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/runescape-c-68.html" target="_blank">Cheap Runescape Gold</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/runescape-c-68.html" target="_blank">Buy Runescape Gold</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/runescape-powerleveling-c-83.html" target="_blank">Runescape Powerleveling</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/runescape-powerleveling-c-83.html" target="_blank">Runescape Power leveling</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/runescape-powerleveling-c-83.html" target="_blank">RS Powerleveling</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/maple-story-c-71.html" target="_blank">MapleStory Mesos</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/maple-story-c-71.html" target="_blank">Maple Story Mesos</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/maple-story-c-71.html" target="_blank">Buy Maple Story Mesos</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/maple-story-c-71.html" target="_blank">Cheap Maple Story Mesos</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/maple-story-powerleveling-c-85.html" target="_blank">MapleStory Powerleveling</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/maple-story-powerleveling-c-85.html" target="_blank">MapleStory Power leveling</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/maple-story-powerleveling-c-85.html" target="_blank">Maple Story Power leveling</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/everquest-ii-c-3.html" target="_blank">EverQuest II Plat</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/everquest-ii-c-3.html" target="_blank">EverQuest 2 Plat</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/everquest-ii-c-3.html" target="_blank">EverQuest 2 Gold</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/everquest-ii-c-3.html" target="_blank">EverQuest II Platinum</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/evearquest-ii-c-3.html" target="_blank">EQII Platinum</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/everquest-ii-c-3.html" target="_blank">EQ2 Platinum</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/gaia-online-c-76.html" target="_blank">Gaia online Gold</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/gaia-online-c-76.html" target="_blank">Gaia Gold</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/gaia-online-c-76.html" target="_blank">Buy Gaia online Gold</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/final-fantasy-xi-c-7.html">Final Fantasy XI Gil</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/final-fantasy-xi-c-7.html" target="_blank">FFXI Gil</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/final-fantasy-xi-c-7.html" target="_blank">Buy FFXI Gil</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/final-fantasy-xi-c-7.html" target="_blank">Cheap FFXI Gil</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/final-fantasy-xi-level-pl-c-69.html" target="_blank">FFXI Powerleveling</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/lord-of-the-rings-online-us-c-79.html" target="_blank">Lotro Gold</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/lord-of-the-rings-online-us-c-79.html" target="_blank">Buy Lotro Gold</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/lord-of-the-rings-online-us-c-79.html" target="_blank">Cheap Lotro Gold</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/lord-of-the-rings-online-us-c-79.html" target="_blank">Buying Lotro Gold</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/sword-of-the-new-world-c-87.html" target="_blank">Sword Of The New World Gold</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/sword-of-the-new-world-c-87.html" target="_blank">Sword Of The New World Vis</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/sword-of-the-new-world-c-87.html" target="_blank">Sword Of The New World Gil</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/sword-of-the-new-world-c-87.html" target="_blank">Granado Espada Vis</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/sword-of-the-new-world-c-87.html" target="_blank">SOTNW Vis</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/world-of-warcraft-us-pl-c-73.html" target="_blank">WoW Powerleveling</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/world-of-warcraft-us-pl-c-73.html" target="_blank">WoW Power leveling</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/wow-powerleveling-c-78.html" target="_blank">WoW Powerleveling</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/lineage-ii-powerleveling-c-86.html" target="_blank">Lineage2 Powerleveling</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/lord-of-the-rings-online-pl-c-84.html" target="_blank">Lotro Powerleveling</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/lord-of-the-rings-online-pl-c-84.html" target="_blank">Lotro Power leveling</a><br>

Reagovať

     
Jordan for sale  (07.07.2011 04:57:38)     
Re: Re: find cheap wow gold
l Extreme Genuine Street - Taobao <a href="http://www.frslv.com/" title="cheap louis vuitton handbags">cheap louis vuitton handbags</a> Mall Home - Hewlett-Packard official flagship store - Taobao Mall Home-aimovie flagship store - Taobao Mall Li Ning Official Shop Home - Li Ning Official Online Shop - Taobao Mall National <a href="http://www.frslv.com/louis-vuitton-men-low-shoes-C19.html" title="louis vuitton mens shoes on sale">louis vuitton mens shoes on sale</a> Geographic-aimovie flagship store - Taobao Mall Home-TCL official flagship store - Taobao Mall Home - Polaris outdoor specialty stores...

Reagovať

     
cheap uggs  (05.12.2012 04:10:58)     
http://www.cheapuggstore.com/
The best thing about the Childrens Ugg boots is that it cans completely covered the foot of the children.
Designs for Childrens Ugg <a href="http://www.cheapuggstore.com/ugg-classic-cardy-c-179.html">UGG Classic Cardy</a> bootsThere are loads of the designs in Childrens Ugg boots style as the brand ugg also makes the boots of adult women <a href="http://www.cheapuggstore.com/ugg-metallic-short-5842-c-190.html">UGG Metallic Short 5842</a> and men so there are lots <a href="http://www.cheapuggstore.com/ugg-nightfall-tall-c-187.html">UGG Nightfall Tall</a> of designs which are available for women and men. The Childrens Ugg boots are in leather material which was more reliable and water proof as <a href="http://www.cheapuggstore.com/">cheap uggs</a> children have to wear them casual. Most of the boots get spoiled in water and if children run while wearing them but children ugg boots provide the complete comfort and water resistance.
Dealers for childrens ugg boots

These Childrens

Reagovať

     
cheap uggs  (05.12.2012 07:12:07)     
Re: Re: find cheap wow gold
The soft sheepskin used in ugg boots is good for blood circulation and is also naturally able to resist bacteria. The softness of the sheepskin is said to induce a peaceful and relaxed state and keep your feet cozy. It is essential to go in for genuine Australian ugg boots made out of authentic sheepskin instead of opting for poorly made synthetic <a href="http://www.cheapuggstore.com/">cheap <a href="http://www.cheapuggstore.com/fake-ugg-sparkles-3161-c-191.html">Fake UGG Sparkles 3161</a> ugg boots</a> ugg boots. Synthetic ugg boots fall apart quickly and will not keep you as warm and comfortable as <a href="http://www.cheapuggstore.com/ugg-adirondack-tall-c-168.html">UGG Adirondack Tall</a> genuine Australian ugg boots.These boots are suitable for both men and women. They come in a variety of colors and styles to suit your personal tastes. There are different kinds of ugg boots available for every occasion. They come in a range of heights and sizes. Heights vary from ankle, calf and above the knee length. These boots are designed to be worn without socks. In fact most manufacturers recommend that you refrain from using socks so that the boot will mold to the shape of your foot. Because sheepskin is naturally able to keep moisture away your soles will <a href="http://www.cheapuggstore.com/ugg-bailey-button-c-169.html">UGG Bailey Button</a> never get sweaty or damp.


Reagovať

  
wow gold  (30.11.2007 05:03:56)     
Re: find cheap wow gold
<a href="http://www.igegolds.com/world-of-warcraft-usa-c-51.html" target="_blank">WoW Gold</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/world-of-warcraft-usa-c-51.html" target="_blank">Buy WoW Gold</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/world-of-warcraft-usa-c-51.html" target="_blank">Cheap WoW Gold</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/world-of-warcraft-usa-c-51.html" target="_blank">World of Warcraft Gold</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/runescape-c-68.html" target="_blank">Runescape Gold</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/runescape-c-68.html" target="_blank">Cheap Runescape Gold</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/runescape-c-68.html" target="_blank">Buy Runescape Gold</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/runescape-powerleveling-c-83.html" target="_blank">Runescape Powerleveling</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/runescape-powerleveling-c-83.html" target="_blank">Runescape Power leveling</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/runescape-powerleveling-c-83.html" target="_blank">RS Powerleveling</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/maple-story-c-71.html" target="_blank">MapleStory Mesos</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/maple-story-c-71.html" target="_blank">Maple Story Mesos</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/maple-story-c-71.html" target="_blank">Buy Maple Story Mesos</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/maple-story-c-71.html" target="_blank">Cheap Maple Story Mesos</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/maple-story-powerleveling-c-85.html" target="_blank">MapleStory Powerleveling</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/maple-story-powerleveling-c-85.html" target="_blank">MapleStory Power leveling</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/maple-story-powerleveling-c-85.html" target="_blank">Maple Story Power leveling</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/everquest-ii-c-3.html" target="_blank">EverQuest II Plat</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/everquest-ii-c-3.html" target="_blank">EverQuest 2 Plat</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/everquest-ii-c-3.html" target="_blank">EverQuest 2 Gold</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/everquest-ii-c-3.html" target="_blank">EverQuest II Platinum</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/everquest-ii-c-3.html" target="_blank">EQII Platinum</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/everquest-ii-c-3.html" target="_blank">EQ2 Platinum</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/gaia-online-c-76.html" target="_blank">Gaia online Gold</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/gaia-online-c-76.html" target="_blank">Gaia Gold</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/gaia-online-c-76.html" target="_blank">Buy Gaia online Gold</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/final-fantasy-xi-c-7.html">Final Fantasy XI Gil</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/final-fantasy-xi-c-7.html" target="_blank">FFXI Gil</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/final-fantasy-xi-c-7.html" target="_blank">Buy FFXI Gil</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/final-fantasy-xi-c-7.html" target="_blank">Cheap FFXI Gil</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/final-fantasy-xi-level-pl-c-69.html" target="_blank">FFXI Powerleveling</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/lord-of-the-rings-online-us-c-79.html" target="_blank">Lotro Gold</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/lord-of-the-rings-online-us-c-79.html" target="_blank">Buy Lotro Gold</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/lord-of-the-rings-online-us-c-79.html" target="_blank">Cheap Lotro Gold</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/lord-of-the-rings-online-us-c-79.html" target="_blank">Buying Lotro Gold</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/sword-of-the-new-world-c-87.html" target="_blank">Sword Of The New World Gold</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/sword-of-the-new-world-c-87.html" target="_blank">Sword Of The New World Vis</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/sword-of-the-new-world-c-87.html" target="_blank">Sword Of The New World Gil</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/sword-of-the-new-world-c-87.html" target="_blank">Granado Espada Vis</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/sword-of-the-new-world-c-87.html" target="_blank">SOTNW Vis</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/world-of-warcraft-us-pl-c-73.html" target="_blank">WoW Powerleveling</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/world-of-warcraft-us-pl-c-73.html" target="_blank">WoW Power leveling</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/wow-powerleveling-c-78.html" target="_blank">WoW Powerleveling</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/lineage-ii-powerleveling-c-86.html" target="_blank">Lineage2 Powerleveling</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/lord-of-the-rings-online-pl-c-84.html" target="_blank">Lotro Powerleveling</a><br>
<a href="http://www.igegolds.com/lord-of-the-rings-online-pl-c-84.html" target="_blank">Lotro Power leveling</a><br>

Reagovať

ccc  (17.06.2008 08:26:00)     
vvv
<a href="http://www.topowerleveling.com">world of warcraft power leveling</a> <a href="http://www.topowerleveling.com">wow power leveling</a> <a href="http://www.topowerleveling.com">power leveling</a> <a href="http://www.mmosgames.com">runescape gold</a> <a href="http://www.mmosgames.com">rs2 gold</a> <a href="http://www.gowowpowerleveling.com">wow gold</a> <a href="http://www.mmmqt.cn">中国福利彩票</a> <a href="http://www.ac021.com">直流电源</a> <a href="http://www.eastvalve.com">电磁阀</a> <a href="http://www.mmmqt.cn">福彩3d</a> <a href="http://www.pabx365.com">程控交换机</a> <a href="http://www.pabx365.com/ps.htm">松下程控交换机</a> <a href="http://www.clickra.com">google排名</a> <a href="http://www.clickra.com/NewsList_2.htm">google左侧排名</a> <a href="http://www.fenixpainting.com">oil painting</a>


<a href="http://www.shunfengjixie.cn">吹膜机</a> <a href="http://www.zjsuma.com.cn">点火开关</a> <a href="http://www.tnc168.com">环保空调</a> <a href="http://www.ruian2machine.cn">金属探测门</a> <a href="http://www.yszdh.com">runescape money</a> <a href="http://www.yszdh.com">rs2 money</a> <a href="http://www.mmosgames.com">dofus kamas</a> <a href="http://www.plastic-thermoforming-machine.com/product.htm">thermoforming Equipment</a> <a href="http://www.3721call.cn/news.htm">印刷机械</a> <a href="http://www.packagemachinery.cn">bag making machine</a> <a href="http://www.todesign.com.cn">工业设计</a> <a href="http://www.hongdadz.cn">锻件</a> <a href="http://www.cnxusheng.com.cn">液压机</a> <a href="http://www.cntodo.com">涂布机</a> <a href="http://www.chinazqjx.com">分切机</a> <a href="http://www.changzhengchina.com">粉末冶金</a> <a href="http://www.e-dynamic.com.cn">plastic machine</a> <a href="http://www.e-dynamic.com.cn">packing machine</a>


<a href="http://www.gowowpowerleveling.com">power leveling</a> <a href="http://www.gowowpowerleveling.com">wow power leveling</a> <a href="http://www.xyfaqi.com">香炉</a> <a href="http://www.plastic-thermoforming-machine.com/product.htm">Thermoforming Machine</a> <a href="http://www.3721call.cn">包装机械</a> <a href="http://www.wzshuangli.com">液压机</a> <a href=http://www.chinajnlc.com">铝型材</a> <a href="http://www.jialaidun.com">活塞</a> <a href="http://www.pyhflp.cn">激光礼品</a> <a href="http://www.chinakmj.cn">鞋业</a> <a href="http://www.chinachengyi.cn">环保空调</a> <a href="http://www.ratlsj.com">吹膜机</a> <a href="http://www.xlybp.com.cn">汽摩塑料配件</a> <a href="http://www.xlybp.com.cn">塑料酒瓶包装</a> <a href="http://www.xlybp.com.cn">塑料件喷漆</a> <a href="http://www.rajingwei.com/NewsList_2.htm">google排名</a>

<a href="http://www.molybdenum-tungsten.com">tungsten carbide</a> <a href="http://www.molybdenum-tungsten.com">tungsten plate</a> <a href="http://www.molybdenum-tungsten.com">tungsten electrode</a> <a href="http://www.molybdenum-tungsten.com">tungsten wire</a> <a href="http://www.molybdenum-tungsten.com/news.htm">tungsten alloy</a> <a href="http://www.molybdenum-tungsten.com/news.htm">tungsten rod</a> <a href="http://www.molybdenum-tungsten.com/news.htm">tungsten product</a> <a href="http://www.molybdenum-tungsten.com/about.htm">molybdenum sheet</a> <a href="http://www.molybdenum-tungsten.com/about.htm">molybdenum product</a> <a href="http://www.molybdenum-tungsten.com/about.htm">molybdenum wire</a> <a href="http://www.molybdenum-tungsten.com/about.htm">molybdenum rod</a> <a href="http://www.plastic-thermoforming-machine.com">thermoforming machine</a> <a href="http://www.plastic-thermoforming-machine.com">thermoforming Equipment</a> <a href="http://www.plastic-thermoforming-machine.com">Plastic Machinery</a> <a href="http://www.plastic-thermoforming-machine.com">Plastic Thermoforming Machine</a> <a href="http://www.plastic-thermoforming-machine.com/product.htm">Plastic Thermoforming Machinery</a> <a href="http://www.plastic-thermoforming-machine.com/product.htm">Plastic Sheet Unit,Plastic Extruding Machine</a> <a href="http://www.plastic-thermoforming-machine.com/about.htm">Plastic Machine</a> <a href="http://www.66773388.com/xw_160.htm">prada shoes</a> <a href="http://www.66773388.com/xw_159.htm">true religion jeans </a> <a href="http://www.66773388.com/xw_158.htm">evisu jeans</a> <a href="http://www.66773388.com/xw_157.htm">Ed hardy</a> <a href="http://www.66773388.com/xw_156.htm">Gucci shoes</a> <a href="http://www.66773388.com/xw_155.htm">Gucci Handbag</a> <a href="http://www.66773388.com/xw_151.htm">adidas shoes</a> <a href="http://www.66773388.com/xw_150.htm">Ugg Boots</a> <a href="http://www.66773388.com/xw_146.htm">nike shoes</a> <a href="http://www.66773388.com/xw_143.htm">LV handbags</a> <a href="http://www.66773388.com/xw_147.htm">Jordan shoes</a> <a href="http://www.66773388.com/xw_144.htm">new era</a>


<a href="http://www.wzshengtai.cn">包装带设备</a> <a href="http://www.rxbzjx.cn">模切机</a> <a href="http://www.rxbzjx.cn">压痕机</a> <a href="http://www.rxbzjx.cn">切纸机</a> <a href="http://www.rxbzjx.cn">压纹机</a> <a href="http://www.rxbzjx.cn/company.asp">上光机,过油上光机,开槽机,V槽机,折盒机</a> <a href="http://www.rxbzjx.cn/company.asp">开槽机</a> <a href="http://www.rxbzjx.cn/company.asp">V槽机</a> <a href="http://www.rxbzjx.cn/company.asp">折盒机</a> <a href="http://www.rxbzjx.cn/productsall.asp">覆膜机</a> <a href="http://www.rxbzjx.cn/productsall.asp">覆面机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist519.htm">气动马达</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist519.htm">气动搅拌机</a><a href="http://www.3721call.cn/plist456.htm">制袋机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist455.htm">手套机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist454.htm">收卷机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist453.htm">吹膜机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist452.htm">连线机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist451.htm">粉碎机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist450.htm">脱水机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist449.htm">搅拌机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist448.htm">造粒机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist447.htm">团粒机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist446.htm">卷绕机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist445.htm">拉丝机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist444.htm">织带机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist443.htm">包覆丝机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist442.htm">圆织机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist441.htm">裁料机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist440.htm">冲口机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist439.htm">下料机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist438.htm">压合机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist437.htm">纸杯机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist436.htm">纸碗机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist435.htm">纸碟机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist434.htm">热成型机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist433.htm">片材机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist432.htm">制杯机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist431.htm">牵引机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist430.htm">压底机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist429.htm">挤出机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist428.htm">冲压机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist518.htm">包装机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist517.htm">贴窗机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist516.htm">涂胶机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist515.htm">信封机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist514.htm">捆扎机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist513.htm">打包机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist512.htm">切袋机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist511.htm">喷码机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist510.htm">刻字机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist509.htm">打标机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist508.htm">标示机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist507.htm">缠绕机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist506.htm">灌装机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist505.htm">封箱机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist504.htm">丝印机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist503.htm">封口机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist502.htm">裹包机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist501.htm">整理机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist500.htm">滚齿机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist499.htm">封面机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist498.htm">包边机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist497.htm">折入机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist496.htm">整平机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist495.htm">冷压机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist494.htm">镂铣机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist493.htm">贴角机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist492.htm">贴膜机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist491.htm">纸巾机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist490.htm">湿巾机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist489.htm">折叠机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist488.htm">充填机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist487.htm">抛光机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist486.htm">装盒机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist485.htm">调头机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist484.htm">折边机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist483.htm">修边机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist482.htm">上光机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist481.htm">压光机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist480.htm">压纹机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist479.htm">压花机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist478.htm">分切机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist477.htm">分条机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist476.htm">涂布机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist475.htm">覆面机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist474.htm">裱纸机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist473.htm">除粉机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist472.htm">糊盒机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist471.htm">打孔机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist470.htm">磨刀机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist469.htm">切割机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist468.htm">钻孔机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist467.htm">胶水机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist466.htm">圆角机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist465.htm">压平机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist464.htm">划线机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist463.htm">纠编机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist462.htm">插边机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist461.htm">淋膜机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist460.htm">切片机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist459.htm">开槽机,V槽机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist458.htm">底封机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist457.htm">上糊机</a> <a href="http://www.3721call.cn/plist456.htm">制袋机</a>
Reagovať

  
sell-nfljerseyscom  (13.10.2010 20:14:47)     
http://www.nfljerseynet.com


NFL ,MLB,NBA,NHL jerseys
We can supply all kind jersey with good quality and low price.
http://www.sell-nfljerseys.com
http://www.nfljerseynet.com


Reagovať

  
copyokaycom  (19.10.2010 19:09:39)     
http://www.copyokay.com
copyokaycom
copyokay@hotmail.com

Adidas chile 62 tracksuit: http://www.copyokay.com
Adidas chile 62 tracksuit: http://www.copyokay.com
Adidas chile 62 tracksuit: http://www.shoesok.biz
Adidas chile 62 tracksuit: http://www.shoesok.biz
Adidas chile 62 tracksuit: http://www.tracksuitok.com
Adidas chile 62 tracksuit: http://www.tracksuitok.com
Adidas chile 62 tracksuit: http://www.goodtracksuit.com
Adidas chile 62 tracksuit: http://www.goodtracksuit.com
Adidas chile 62 tracksuit: http://www.shoes-okay.com
Adidas chile 62 tracksuit: http://www.shoes-okay.com
Reagovať

  
copyokaycom  (26.10.2010 15:12:00)     
Re: vvv


Adidas chile 62 tracksuit: http://www.copyokay.com
Adidas chile 62 tracksuit: http://www.copyokay.com
Adidas chile 62 tracksuit: http://www.shoesok.biz
Adidas chile 62 tracksuit: http://www.shoesok.biz
Adidas chile 62 tracksuit: http://www.tracksuitok.com
Adidas chile 62 tracksuit: http://www.tracksuitok.com
Adidas chile 62 tracksuit: http://www.goodtracksuit.com
Adidas chile 62 tracksuit: http://www.goodtracksuit.com
Adidas chile 62 tracksuit: http://www.shoes-okay.com
Adidas chile 62 tracksuit: http://www.shoes-okay.com

Reagovať

Jordan for sale  (07.07.2011 04:59:29)     
Jordan for sale
nt [url=http://www.jordanmine.com/air-jordan-retro-4-C35.html]Jordans 4 cheap[/url] when the clothing business, has developed a tennis, skiing, diving, golf, mountain climbing, [url=http://www.jordanmine.com/]cheap Jordans[/url] until recently the new basketball, football and other clothing. Fila today its product quality, versatility and innovative design and win good reputation. Sixth: (United States Jin Nong Mizuno) - Japan MIZUNO founded in 1906, is one of the worlds first sports b...

Reagovať

kathy  (02.04.2019 06:18:34)     
adidas ultra boost
[url=http://www.northfaces.us.org/]north face coats[/url]
[url=http://www.nikebasketball.us.com/]nike basketball shoes[/url]
[url=http://www.stussy.com.co/]stussy sweatshirt[/url]
[url=http://www.newbalance574.us.org/]new balance 574[/url]

Reagovať

kelvin  (17.06.2019 08:39:21)     
timberland shoes
[url=http://arizonacardinals.nflshop-jerseys.us/]arizona cardinals[/url]
[url=http://peytonmanning.wholesale-nfljerseys.us/]peyton manning[/url]
[url=http://chrissale.mlbjerseys-shop.us/]chris sale[/url]
[url=http://evgenimalkin.nhljerseysshop.us/]evgeni malkin[/url]

Reagovať

karmit  (03.07.2019 03:50:43)     
north face coats
[url=http://www.wholesalenhl-jerseys.us/tags_products/stl-blues-website_5276.html]stl blues website[/url]
[url=http://www.newdiscountmlbjerseys.us/tags_products/mets-clubhouse-store_4194.html]mets clubhouse store[/url]
[url=http://www.wholesalemlb-jerseys.us/tags_products/washington-nationals-bedding_423.html]washington nationals bedding[/url]
[url=http://www.nfljerseysoutlet.us/tags_products/new-england-patriots-uniform-colors_6729.html]new england patriots uniform colors[/url]

Reagovať

 (05.09.2019 04:47:24)     

http://mewkid.net/order-amoxicillin/ - Amoxicillin 500mg Capsules <a href="http://mewkid.net/order-amoxicillin/">Amoxicillin No Prescription</a> grs.ntlk.hejrup.sk.rse.dz http://mewkid.net/order-amoxicillin/

Reagovať

 (05.09.2019 05:11:37)     

http://mewkid.net/order-amoxicillin/ - Amoxicillin 500mg Capsules <a href="http://mewkid.net/order-amoxicillin/">Amoxicillin</a> coz.dmjp.hejrup.sk.spp.pr http://mewkid.net/order-amoxicillin/

Reagovať

 (01.12.2020 23:27:51)     

sugarhouse online casino free casino blackjack <a href=" http://onlinecasinogameslots.com/# ">best online casinos </a> liberty slots http://onlinecasinogameslots.com/# - slotomania slot machines

Reagovať

 (10.01.2021 12:38:30)     

Medicines information. What side effects can this medication cause? <a href="https://viagra4u.top">order generic viagra without dr prescription</a> in Canada. All trends of meds. Read information now.
<a href=http://dys17.com/?mod=document&uid=27&page_id=141#kboard-comments-27>Everything news about drug.</a> <a href=http://magic-stones.com/product/-902/>Some news about pills.</a> <a href=http://japaninfo.jp/recuruitforum/?mod=document&uid=394#kboard-comments-394>Actual information about medicine.</a> 91c7e83

Reagovať

 (10.01.2021 21:01:33)     

Drugs information. Cautions. <a href="https://viagra4u.top">how to buy cheap viagra without insurance</a> in US. Some news about pills. Get now.
<a href=https://www.dobrogea.tv/index.php?display=stire&categorie=Actualitate&id=15587&title=programari-online-pentru-ghiseele-serviciului-public-de-impozite-si-taxe#comentarii>Best information about medicines.</a> <a href=https://www.petdepotexpress.com/shop-single.php?codigo=322303>Best information about drugs.</a> <a href=https://www.bestattung-glueck.at/sterbefall.php?id=50&name=Johann-Wohlmuth>Some news about drug.</a> 82c6243

Reagovať


Pridať nový komentár

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?

V rámci komentárov nemožno použiť značky jazyka HTML (tagy).

Ak chcete vložiť tučný text, linku, či mailovú adresu, použite prosím nasledovné značky:
[b]tučné[/b], [odkaz]www.domena.sk[/odkaz], [email]meno@domena.sk[/email]

Poslať linku priateľoviFormát na tlač

           Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.