hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

21. 07. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuEcotopia 2006

Za Matku Zem

Ecotopia je každoročným dvojtýždňovým táborom, kde sa stretávajú aktivisti, skupiny aj jednotlivci, ktorí sa zaujímajú alebo sú zapojení v kampaniach za sociálnu spravodlivosť a ochranu životného prostredia.

(07. 08. 2006)Linka na dnesInternational Solidarity Movement (ISM)

Mladí i starší ľudia z celého sveta, ktorí sa po vypuknutí druhej intifády začali vydávať na palestínske územia, aby tam v praxi prejavili svoju solidaritu s okupovaným národom. „Internacionáli" pomáhajú chrániť domovy či polia miestnych obyvateľov pred buldozérmi izraelskej armády, sprevádzajú sanitky a vôbec sa snažia účinkovať ako ľudské štíty. Ozajstní hrdinovia našich čias - i keď pravda nezabúdajme, že riskujú veľmi málo v porovnaní s Palestínčanmi samotnými. Napriek tomu však už dvaja z dobrovoľníkov - Američanka Rachel Corrieová a Angličan Tom Hurndall, obaja študenti - za svoju statočnosť zaplatili najvyššiu cenu.Tvrdou rukou


Chris Floyd

vydané 05. 08. 2004 • prečítané 18637x
formát na tlačDiktátor vkročil na väzenské nádvorie, obklopený suitou vládnych predstaviteľov a zahraničných bodygárdov. Bol tam zhromaždený dav policajtov, aby si vypočuli Vodcov prejav. Pod oslepujúcou žiarou púštneho slnka im prikázal, aby bez milosti udreli proti nepriateľom štátu – a neobávali sa odplaty v prípade, že by ich pričinlivosť pohltila spolu s previnilcami aj nevinných. Pred zákonom vás ochránim, povedal.


Potom narazila suita na siedmych väzňov, stojacich pri múre v putách a so šatkami na očiach. Toto sú teroristi, vyhlásil minister vnútra. „Bolo by ich treba na mieste zabiť!“ Vodca prikývol, jeho veľké čeľuste zovreté do podoby chmúrnej masky. „Zasluhujú si horšie, ako smrť,“ povedal a potom vytiahol spoza opasku pištoľ. Rad za radom strelil každého z mužov do hlavy, kráčajúc povedľa nich rýchlo a efektívne, dobre naučenými pohybmi starého zabijaka. O chvíľu už na rozhorúčenom piesku ležalo šesť mŕtvych. Siedmy, ktorý v rozruchu začal zápasiť so svojim putami, spadol smrteľne zranený vedľa nich.

„Bohu chvála!“ vykríkol minister vnútra, kým Vodcovi bodygárdi nahadzovali mŕtvoly do nákladného priestoru otvorenej dodávky. O niekoľko hodín sa už správa rozšírila po celom hlavnom meste: zavládol ostrý chlap; opäť nastal čas tvrdej ruky. Telá boli pochované v pustatine v blízkosti mučiarenského centra Abú Ghraib.

Takto podľa správy Sydney Morning Heraldu začal bývalý baasistický dohliadač a teroristický vodca podporovaný CIA Ijad Alláwí proces „legitimizácie“ svojho panstva nad irackým obyvateľstvom. Tri týždne potom, čo americkí dobyvatelia umiestnili nikým nezvoleného Alláwího do funkcie predsedu dočasne vlády, pár dní pred tým, čo miestokráľ Georga Busha Paul Bremer narýchlo odovzdal falošnú suverenitu klike Američanmi vybraných poskokov, Alláwí niekoľkým mužom v okovách v bagdadskom bezpečnostnom centre Al-Almaríja vystrelil mozog z hlavy.

Masovú vraždu potvrdili očití svedkovia, ktorých si dlhoročný reportér Paul McGeough vypočul osobitne. Tieto zdroje našiel navzájom nezávisle a sám – nepodhodili mu ich intrigáni podieľajúci sa na súboji poskokov o moc a korisť. Ba očití svedkovia samotní mimosúdnu popravu väzňov nielenže sami neodsúdili, ale ju z celého srdca schvaľovali. Vraždu takisto videli prinajmenšom štyria vojaci amerických špeciálnych jednotiek z Alláwího telesnej stráže.

Hoci Alláwí a jeho americkí páni obvinenia šmahom ruky odmietli, dôkazové materiály austrálskych novín pre túto správu sú podstatne silnejšie, než fantazmagórie a výmysly, ktoré využila „kresťanská koalícia“ Busha a Tonyho Blaira, aby podvodom vlákala svoje národy do vojny. V posledných dňoch ich „dôvody“ na vojnu roztrhali na márne kúsky komisie význačných členov samotného establišmentu, v Spojených štátoch i Veľkej Británii – hoci zároveň s hromadami prázdnych slov na krytie chrbta a straníckej PR. Samotné fakty, ukryté pod nabubrelými rečami, však nenechávajú nikoho na pochybách, že obaja politici úmyselne a svojvoľne zmanipulovali hodnotenia svojich spravodajských služieb, ktoré boli plné výhrad, aby vyvolali vojnovú horúčku, založenú na hrozbách, o ktorých vedeli, že sú buď prehnané, alebo vôbec neexistujú.

A prečo to urobili? Aby mohli v Iraku dosadiť k moci niekoho ako Alláwího: saddámovského násilníka, zabijaka ochotného vraždiť vlastných ľudí, užitočný nástroj na vytvorenie poslušného satelitu a ustanovenie stálej vojenskej prítomnosti, určenej na „vyžarovanie dominancie“ nad scvrkávajúcimi sa svetovými zásobami ropy a životne dôležitými dodávacími zariadeniami. Nič z toho nie je tajomstvom; Dick Cheney, Paul Wolfowitz, Don Rumsfeld, Bushovci a ich sluhovia o tom otvorene hovoria už viac ako desaťročie. Ako sme tu už viackrát informovali, ich skupina, Projekt Nového amerického storočia, zverejnila takmer doslovný plán Bushovej imperiálnej zahraničnej politiky už v septembri 2000 – dokonca sa v ňom zmieňovali aj o možnosti „nového Pearl Harboru“, ktorý by „katalyzoval“ americkú verejnosť, aby podporila ďalekosiahle ambície tejto skupiny. Základnou súčasťou plánu bolo vojenské obsadenie Iraku – a to aj v prípade, že Husajn nebude pri moci, ako PNAC veselo priznal.

Bolo potrebné nájsť len vražednú bábku, ktorá by miestnemu obyvateľstvu riadne šliapla na krk – a poskytla propagande, určenej pre domáce publikum, figový list suverenity. Alláwí bol pre túto úlohu ako stvorený. Svoju kariéru začal ako pištoľník pre stranu Baas, ako sa uvádza v New York Times, pomáhajúc Saddámovi Husajnovi na jeho ceste k moci. Potom Alláwí odišiel do Londýna, kde fungoval ako Husajnov špión a dohliadač na Iračanov žijúcich v zahraničí. Z dôvodov, ktoré doteraz nie sú známe, sa potom obaja násilníci povadili – alebo možno len britská rozviedka ponúkla Alláwímu viac peňazí.

V každom prípade bol človekom Londýna, až do roku 1991, keď z toho CIA urobila trojstrannú hru – vďaka financiám, ktoré poskytla pre teroristické operácie v Iraku. Alláwího bomby zabili desiatky civilistov – ale ako brzda na činnosť jeho bývalého baasistického pokrvného brata boli pozoruhodne neúčinné. Alláwí bol zároveň pred vojnou jedným z hlavných reklamných agentov výmyslov o zbraniach hromadného ničenia, spolu so svojím bratrancom a súperom Achmedom Čalábím, Pentagonom podporovaný podvodníkom, ktorému Alláwí nastavil nohu, aby sa sám stal kráľom a sluhom.

Teraz sedí Alláwí na Husajnovom tróne, podporovaný presne tými mužmi, ktorí kedysi prepožičali svoju podporu aj uväznenému tyranovi: Cheneym, Wolfowitzom, Colinom Powellom, Bushovcami. Vytvára nový Direktorát bezpečnosti, napájaný z otrávenej studne zločinnej Husajnovej tajnej polície Mukabarát. A tak ako Husajn, aj Alláwí „legitimizuje“ svoju pozíciu ako najvyšší „tvrdý chlap“ vlastnoručným vraždením. Brutálna komédia pokračuje, s rovnakým obsadením, rovnakým neživotným svätuškárstvom maskujúcim rovnaké brutálne ambície, a s rovnakými, nikdy sa nemeniacimi výsledkami: ruinami, zúrivosťou a smrťou.


Niektoré zo zdrojov článku (ostatné nájdete na stránke Moscow Times):

Allawi Shot Inmates in Cold Blood, Witnesses Say Sydney Morning Herald, July 17, 2004

Iraqi PM Murdered Six Insurgents: Witnesses Australian Broadcasting Corp, July 16, 2004

Report: Allawi Shot Iraqi Suspects Washington Times, July 16, 2004Chris Floyd je komentátor denníka The Moscow Times.

Vaše komentáre:

Peter Gürtler  (11.08.2004 14:13:34)     
s nasou pomocou
Hm, cloveka az mrazi, ze toto sa robi i s nasim prispenim.

Reagovať

okoloidúci  (12.08.2004 02:31:53)     
únavné
Je to už naozaj dosť únavná téma. Večne Irak a večne tí zlí američania. Nikto sa nikdy nepozeral napríklad na Rusov a ich vzťah ku Iraku? Minimálne rovnako zaujímavá téma. Až doteraz. Alebo aj na nás? Len si pozrite naše obchodné a družné styky s Irakom až do nedávnej minulosti. To nikoho nazaujíma. Ale keď niekto s tým niečo robí, vystavuje sa do žiare reflektorov a každý vidí aj ten najmenší detail zla a chyby. A niektorým to občas nestačí, prirábajú si aj také čo tam nie sú, aby mohli hlasnejšie kričať. Ale keď sa pozrieme na seba, hmmm, veľa toho úmyselne prehliadame. VEĎ SME SLOVÁCI NIE? MY predsa VIEME ako to MÁ BYŤ, a ako to vo svete chodí. MY SME TÍ múdry, čo? Tak na toto si ja netrúfam. Ak vy áno, je to vaša vec. Potom už len: HURÁ! THE SHOW MUST GO ON!

Reagovať

  
Peter Gürtler  (12.08.2004 13:29:30)     
Re: únavné
Na co si netrufate ?
Odlisit primitivnu loz od skutocnych pohnutok na vojnu ?
Na to by clovek mohol mat odvahu ("odvahu").

Ano, mate pravdu, ze vlady Francuzska, Ruska a Nemecka
nekritizovali USA preto, lebo by chceli sirit v Iraku ozajstnu
demokraciu - ano, aj im islo v prvom rade o svoje obchody.
A kedze vitaz berie vsetko (dnes USA), preto tak zurivo
reagovali (mimochodom, myslim si, ze dnes je EU stale viac
demokratickejsia ako USA).

Preco stale o Iraku? Lebo je to dnes najvypuklejsi priklad
toho, ze voda sa kaze a... Sirime v Iraku demokraciu, ludske
prava atď. ? - to hadam nie. Eufemisticky povedane,
devalvujeme svoje vlastne hodnoty, cim rucame zaklady
nasich spolocnosti (civilizacie).

Nemame dost informacii o tom, preco nase vlady konaju tak,
ako konaju ? Trafili ste klinec po hlavicke, lebo dnes sa na
demokraciu iba hrame (citaj predstierame ju) - na zaklade
coho sa teda rozhodujeme napr. vo volbach? Na zaklade
imidzovej kampane a vyplachovania mozgov ? Neradostna
perspektiva. Prepacte, ale pripadate mi, ze Vam nedostatok
(zivotne dolezitych) informacii vyhovuje.

Reagovať

Hopa  (22.08.2005 11:42:38)     
TrebaStudovat
Taketo zverstva bezne sprevadzajuce dosadzovanie babok v bananovych statoch su jasnym zlyhanim miliardy krestanov (ako tvrdi Lilienthal - pravy sefardsky Zid), ktori vobec alebo nedostatocne protestuju proti vycinom sionistov a ich pravej ruky slobodomurarov.
Je potrebne studovat literaturu ako: Lilienthal - Sionizmus; Nidal - Proc se vrazdi v Izraeli, Nedotknutelni; Uskujnik - Kagan a jeho bek; Duke - Moje prebudenie. (Zaujemcom posleme digitalne verzie mailom.)
Z nej je jasne, ze sionisti, teda nepravi zidia (preto s malym z), tzv. 13. zidovsky kmen (povodom Chazari z Povolzia - teraz zvani Askenazski zidia - Rothschildovci, Morganovci, Kaganovci a pod.), uz davno ovladaju svet (vymysleli komunizmus, fasizmus i s prepracenim zapadnu demokraciu) pomocou podvodneho kapitalu, machinacii a najma ovladanymi masmediami a su v poslednej faze tazenia za svetovladou.
Uz v roku 1897 zakladatel sionizmu Dr. Theodor Herzog na I. celosvetovom sionistickom kongrese v Bazileji priznal, ze sionisti ovladaju masmedia. Odtial fuka vietor.
Preto si mohli dovolit aj zalozit Izrael (hoci ich povod je v Povolzi) a vymazat z mapy sveta Palestinu (napriek tomu, ze Arabi bojovali proti Hitlerovi s prislubom zalozenia Palestinskeho statu), zalozit rasisticky stat a vyvrazdovat, vyhanat, vaznit a mucit Palestincov (uz 55-rokov), ako aj utlacat pravych Sefardskych Zidov i vsetky ostatne etnika v Izraeli, za vydatnej pomoci miliard dolarov a vojnoveho materialu z USA, ktore takisto ovladaju sionisti a za mlcania krestanov.

Reagovať

jessica  (27.09.2017 18:38:49)     
Hello
Hi. it's my pleasure meeting you. My name is Jessica Meir I am US military officer. I will like to get acquainted with you. I am romantic and fun to be with. I read your profile and I really wish to indicate my interest to you. I'm looking for genuine and meaningful intimate relationships with love, passion and romance.
Please I'll be glad if you send me an email at my private email
address(jessicalove2015@aol.com)
I will send you my pictures and tell you more about myself and my future plans. Lots of love as i hope to hear from you soon.
jessicalove2015@aol.com
Jessica Meir


Reagovať


Pridať nový komentár

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?

V rámci komentárov nemožno použiť značky jazyka HTML (tagy).

Ak chcete vložiť tučný text, linku, či mailovú adresu, použite prosím nasledovné značky:
[b]tučné[/b], [odkaz]www.domena.sk[/odkaz], [email]meno@domena.sk[/email]

Poslať linku priateľoviFormát na tlač

           Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.