hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

28. 02. 2021 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuList vláde

Združenie sociálnej sebaobrany
Mladí sociálni demokrati

Vážený pán premiér, vážený pán minister vnútra, vážení členovia vlády,

s veľkým znepokojením sme si prečítali návrh volebného zákona, ktorý predložilo Ministerstvo vnútra SR a bude o ňom rokovať vláda SR. Je paradoxné, že s takýmto návrhom prichádzate práve v predvečer výročia 17. novembra 1989, ktorý priniesol pre našu krajinu slobodu, demokraciu a slobodné voľby. Obávame sa, že hodnoty, za ktoré sme ako občania v tom čase bojovali a ktoré naša spoločnosť v nasledujúcich rokoch skutočne získala, sú dnes opäť ohrozené.

(20. 11. 2003)Linka na dnesNew Left Review

Hlboko vážená „vlajková loď západnej intelektuálnej ľavice", kritická tak k vlažnej sociálnej demokracii, ako k „reálnemu socializmu" (pri zrode NLR stáli bývalí členovia komunistickej strany, ktorí ju opustili na protest proti sovietskemu zásahu v Maďarsku v r. 1956). NLR sa zaoberal a zaoberá najrôznejšími témami, od Frankfurtskej školy cez čínsku kultúrnu revolúciu až po východeurópskych ľavicových disidentov, či dnes antikapitalistické hnutie.Folk, ľud a hudba


Joseph Grim Feinberg

vydané 29. 08. 2003 • prečítané 13061x
formát na tlačAko rodáka zo severoamerického Stredozápadu a milovníka folkovej hudby ma potešilo, ba dokonca naplnilo určitou pýchou, keď som sa dozvedel, aké výsadné miesto zaujala „folková“ a „country“ hudba na Slovensku. Asi ma nemalo prekvapiť, že keď sa hudba jedného národa presadí do cudzej pôdy, nadobudne významy celkom odlišné od tých, ktoré ju obklopovali v jej rodnej krajine. No napriek tomu ma zarazilo, ako inakšie zrazu znejú piesne, ktoré mi kedysi spieval otec, keď sa odrážajú od stien slovenských hôr.


Ešte viac ma zarazilo, že hoci pre mňa slovo „folk“ znamenalo hudbu ľudu každej krajiny na svete, a že zatiaľ čo folkoví speváci, ktorých som poznal, spievali okrem pesničiek cudzích krajín aj svoje vlastné, na Slovensku folkoví speváci udržiavajú veľký odstup medzi svojimi horskými chatami a pod nimi ležiacimi dedinami. Ba vlastne po slovensky som ich počul spievať len zriedka.

Dôvod môjho prvého prekvapenia je jednoduchý. Severoamerická folková pesnička bola vždy piesňou odporu, niekedy namierená proti útlaku priamo, niekedy oslavujúca tradície chudoby a nepriamo tak útočiaca na “božský komplex“ bohatých. Túto svoju úlohu folkové piesne po presťahovaní na východ celkom nestratili, napĺňali ju však iným spôsobom. To je prirodzené. Rôzne formy útlaku si vyžadujú rôzne formy umeleckého odporu. No pri najlepšej snahe si nemôžem pomôcť, aby ma neohromovalo, koľko piesní spievaných pôvodne proti nadvláde kapitálu napomáhalo pri jeho nástupe vo východnej Európe. Z piesní, ktorých cieľom bolo odhaliť mizériu severoamerickej chudoby, sa stali oslavné ódy na západnú kultúru. Z piesní, ktoré chválili slobodného ducha vzdorujúcich, sa po prelezení Železnej opony stali pocty slobode vybájenej „Ameriky“. Z kovbojov a Indiánov, ktorí bojovali jednak medzi sebou, jednak proti útoku kapitálu z východného pobrežia, sa stali symboly presne toho režimu, ktorý ich zničil. Posolstvo piesní Peta Seegera, ktorý celý život bol a dodnes je komunista, sa takmer celkom stratilo, ak sa z neho nestal pravý opak.

To neznamená, že tieto piesne úplne stratili svoj progresívny význam, alebo že sa to stalo okamžite. Isteže, mnohí ľavici naklonení disidenti si v šesťdesiatych rokoch mysleli, že sú na jednej lodi s Bobom Dylanom – dokým v rokoch pred Nežnou revolúciou neprestúpili na palubu krížnika Slobodnej Európy. Takisto sa nedá pochybovať o tom, že piesne o slobode sú dôležité, nech už má útlak, proti ktorému bojujú, akékoľvek meno. No zmeny, ktorými prešli folkové piesne i hnutie odporu koncom dvadsiateho storočia v Česko-Slovensku, by asi sklamali každého severoamerického milovníka folkovej hudby. Útechou pre nás môže byť, že keďže je teraz už po revolúcii a komunistická strana stratila svoju moc, folková hudba musí krôčik po krôčiku stratiť svoj antikomunistický charakter. Stane sa z nej opäť hudba tých, ktorí vzdorujú moci bohatstva a prestane byť nástrojom, ktorý tejto moci otváral cestu?

Ak to tak má byť, slovenský folk musí podľa mňa prekonať ešte druhý problém: svoj odstup od „ľudu“ – teda obyčajných ľudí. I keď je pravda, že folková hudba v Spojených štátoch sa delí do mnohých žánrov a niektoré z nich spievajú aj mestskí intelektuáli, na Slovensku sa z folku a country stala mestská hudba par excellence. Nemalo by nám uniknúť, aké je to hlboko ironické, keďže obsah týchto piesní i činnosti, ktoré s nimi súvisia, sú jednoznačne vidiecke. Vidiek zobrazovaný v týchto piesňach a festivaloch je však vidiekom inej krajiny a takmer každý účastník pochádza z mesta.

To samo o sebe nie je žiadna tragédia. Pre intelektuálov by bolo ťažkou úlohou žiť v malých dedinkách. Sem-tam odísť z mesta, alebo spievať o tom, čo sa skrýva za mestskými hradbami, je to najmenej, čo môžu urobiť. Nie je však čudné, že títo ľudia spievajú iba „folkové“ piesne cudzích krajín – alebo, že keď skladajú pôvodnú hudbu, robia to v zahraničnom štýle, najčastejšie anglickom či českom? Už veľakrát som počul, že „slovenčina nie je dosť poetická“, alebo „slovenčina je príliš mladý jazyk, nie je dostatočne rozvinutá, nie je dostatočne seriózna“. Politici, vedci i speváci popu však predsa slovenčinu používajú. Nehovoriac už o tom, že za Atlantikom sa folkoví speváci zo všetkých síl usilujú zachovať „nespisovnú“ angličtinu, z ktorej sa ich tradícia vyvinula. A ak máme byť úprimní, texty mnohých folkových pesničiek sú presne také smiešne a primitívne, ako pri tých najhorších slovenských ľudovkách. Zatiaľ čo mešťania zo strednej triedy sa vysmievajú z „rednecks“ a „hillbillies“ – teda amerických „sedlákov“ a „bačov“ – ktorí počúvajú country music, na Slovensku sa „country“ stalo znamením kozmopolitného založenia – pre ľudí, ktorí sa (často) smejú zo svojich vlastných slovenských dedinčanov. Ako je možné, že medzi Jánošíkom a Jesse Jamesom sa otvorila taká hlboká priepasť?

Ďalším ironickým momentom je, že časť viny za tento stav padá na bývalý režim – práve preto, že tak štedro podporoval tradičnú hudbu slovenskej dediny, že organizoval jej súbory, koncerty a festivaly. Úloha modernizovať ľudovú hudbu tak padla na plecia skupín, ktoré nemali dosť schopností a kritického politického uvedomenia. Je pochopiteľné, že ľudia kritickí voči režimu nadobudli odpor aj voči hudbe, ktorú ten režim podporoval. Je to však zároveň veľká škoda. A nemôžem si pomôcť, ale v láske mestských obyvateľov k Západu a pohŕdaní staršími, domáckejšími vecami vidím viac, než jednoducho kritiku moci. Ak chcú vzdelaní Slováci rozvíjať progresívnu, sociálne uvedomelú umeleckú kultúru (a dúfajme, že aspoň niektorí to skutočne chcú), potom sa musia naučiť rešpektovať, i keď nie vždy nasledovať, tradície ľudu, v mene ktorého zápasia.

To samozrejme neznamená vzdať sa folkových pesničiek zo Západu. Neznamená to ani nekriticky opakovať ľudovky, také obľúbené u dôchodcov a u starého režimu. Žiadna kultúra nie je statická a nemala by taká byť ani jej hudba. Podľa môjho názoru by však ľudová hudba mala vznikať s ľuďmi, nie povedľa nich alebo proti nim. Rovnako by ani nemala vznikať „síce“ pre nich, ale bez ich vkladu. Mala by považovať staré tradície za to, čím sú – svoje korene – a rásť tam, kde nájde slnečné svetlo. Slovensku by jeho ľudovú hudbu mohol závidieť každý západný folkár, ktorý si môže iba želať, aby bola folková hudba stále taká populárna a dobre zachovaná medzi obyčajnými ľuďmi jeho vlastnej krajiny. Bola by škoda, keby ju jedna generácia Slovákov nechala zaniknúť. Ak ľudová hudba vo svojej súčasnej podobe necháva mladých chladnými, bolo by ju treba pretvoriť, nie zabudnúť na ňu. A bolo by ju treba spievať spolu s piesňami z celého sveta, spolu s inými žánrami doma, ktoré môže inšpirovať a z ktorých môže inšpiráciu čerpať, ako ukážka solidarity bez nadvlády, oslava ľudí celého sveta, ktorí spoločne spievajú pre krásu a za spravodlivosť.

Možnože tento článok prichádza trocha neskoro, keďže pred desiatimi rokmi musela byť situácia urgentnejšia, ako dnes. Zároveň s tým, ako antikomunizmus pomaly, ale isto prestáva byť zaujímavý, čím sa otvára cesta pre zmierenie medzi „folkom a ľudom“, začali niektorí hudobníci rozvíjať nové formy hudby, v ktorých prísna hranica medzi týmito dvoma umeleckými svetmi neexistuje, kde sa jeden štýl vynára a opäť zaniká v druhom. Pre tých, ktorí sa k tomuto hnutiu ešte nepridali, mám návrh, či nádej: otvorte uši, i keď kritické, hudbe svojich starých rodičov.Joseph Grim Feinberg pracuje na doktoráte z antropológie na University of Chicago. Ako držiteľ amerického Fullbrightovho štipendia strávil rok na východnom Slovensku, kde študoval dejiny rusínsko-ukrajinskej národnosti.

Vaše komentáre:

palo  (14.06.2006 12:21:16)     

Nech si autor najprv dá dokopy čo je folk a folklór

Reagovať

Jožo Baran  (05.01.2007 20:56:15)     
Folk, ľud a hudba
Ďakujem, som rád, že som si mohol prečítať článok človeka zvonku, v ktorom s nadhľadom pomenoval všetko, čo sa stalo a je podľa mňa skutočne dôležité.

Jožo Baran

Reagovať

Bob Rychlik  (05.01.2007 21:38:21)     
folklor, folk a fujara
Pojmy folk a folklor znamenaji neco jineho jen na Slovensku a v Ceske Republice, na "zapade" jsou zamenitelne. Folklor je vlastne souhrn povesti, pisni, prislovi, atd., prostych lidi, ktery je specificky pro urcitou kulturni oblast. Americky folklor je velmi mlady, vznikl v tavicim kotli ze smesi jinych folkloru, prevazne z Evropskych zemi, ale take z Afriky a samozrejme od puvodnich obyvatel Ameriky. Mozna proto je americky folk snadneji prijiman ve zbytku sveta, stejne jako popularni hudba, ktera vznikla v USA pretavenim Africkeho blues s pouzitim dechovych nastroju - a vznikl jazz...
Autor clanku ma velkou pravdu v tom, ze tradicni folklor v jednotlivych zemich neprezije, pokud bude jen muzejnim exponatem, a nebude zivy, nebude vyjadrovat citeni soucasneho cloveka. Jako priklad mohu uvest Slovenskou fujaru, ktera neni vetsinou mladych lidi prijimana v puvodni tradicni podobe, a dosavadni pokusy o jeji pouziti v moderni hudbe zatim nebyly moc uspesne. Staci ale, aby nekdo tento nastroj popularizoval, podobne, jako George Harrison z Beatles popularizoval indicky sitar, ktery byl do te doby na "zapade pomerne neznamy", ale Beatles zpusobili, ze se spousta lidi zacala zajimat take o tradicni nahravky sitaru a Ravi Shankar se najednou stal popularnim. Totez bych pral fujare a dalsim lidovym nastrojum, pres popularni hudbu se lide vrati k puvodnim tradicnim nahravkam a objevi, ze jsou vlastne unaveni vsemi temi elektronickymi zvuky a ze vlastne miluji ten krasny prirozeny hlas fujary!!!
Bob Rychlik

Reagovať

 (09.02.2007 11:48:16)     

nic moc

Reagovať

gzguf  (30.04.2007 10:15:09)     
gvv
UUUMMMRRRIII

Reagovať

gzguf  (30.04.2007 10:15:33)     
gvv
CAUC

Reagovať

gzguf  (30.04.2007 10:15:52)     
gvv
Vidim ta

Reagovať

 (13.04.2008 15:22:00)     

nic horse som nevidela jak je na tejto stranke

Reagovať

Louis Vuitton outlet  (26.09.2012 08:54:03)     
http://www.2012louisvuittononline.net/
http://www.2012louisvuittononline.net/ Louis Vuitton bags
http://www.2012louisvuittononline.net/ cheap Louis Vuitton
http://www.2012louisvuittononline.net/ Louis Vuitton handbags
http://www.2012louisvuittononline.net/ cheap Louis Vuitton online
http://www.2012louisvuittononline.net/ Louis Vuitton outlet
http://www.2012louisvuittononline.net/louis-vuitton-new-style-c-116.html?zenid=39e0c4b5f8cebca043a31b5be38672e6/ Louis Vuitton New Style
http://www.2012louisvuittononline.net/lv-monogram-multicolor-c-120.html?zenid=39e0c4b5f8cebca043a31b5be38672e6/ LV Monogram Multicolor
http://www.2012louisvuittononline.net/lv-damier-azur-canvas-c-87.html?zenid=39e0c4b5f8cebca043a31b5be38672e6/ LV Damier Azur Canvas
http://www.2012louisvuittononline.net/lv-mahina-leather-c-91.html?zenid=39e0c4b5f8cebca043a31b5be38672e6/ LV Mahina Leather
http://www.2012louisvuittononline.net/lv-monogram-vernis-c-97.html?zenid=39e0c4b5f8cebca043a31b5be38672e6/ LV Monogram Vernis
http://www.2012louisvuittononline.net/damier-ebene-canvas-c-114.html?zenid=39e0c4b5f8cebca043a31b5be38672e6/ Damier Ebene Canvas
http://www.2012louisvuittononline.net/damier-geant-canvas-c-115.html?zenid=39e0c4b5f8cebca043a31b5be38672e6/ Damier Geant Canvas
http://www.2012louisvuittononline.net/lv-epi-leather-c-88.html?zenid=39e0c4b5f8cebca043a31b5be38672e6/ LV Epi Leather
http://www.2012louisvuittononline.net/louis-vuitton-ailleurs-c-112.html?zenid=39e0c4b5f8cebca043a31b5be38672e6/ Louis Vuitton AILLEURS
http://www.2012louisvuittononline.net/louis-vuitton-antheia-c-104.html?zenid=39e0c4b5f8cebca043a31b5be38672e6/ Louis Vuitton Antheia


Reagovať

QQQ  (21.05.2013 10:22:50)     

dane was practically leaning over [url=http://www.perfectgirls.net/]porn girls[/url] her to watch, and [url=http://www.mysecretporn.com/]free gay porn[/url] they knew he'd have [url=http://www.teensexnporn.com]teen sex[/url] another hard-on soon. no [url=http://www.maturesexnporn.com]mature porn[/url] problem---his mother would be able to take care of it.ds2wq35-2Reagovať

louis vuitton outlet  (12.12.2013 03:33:40)     
louis vuitton outlet
Even though celebrities have a ton of money and are [url=http://www.louisvuitton-lvpurses.com/]louis vuitton bags[/url] gifted

items left and right, it is refreshing when they find a bag that they truly adore and carry it on multiple occasions. It makes them seem
[url=http://www.michaelkors--outlet2013.com/]michael kors[/url] more like us, as cliche as that sounds. Lately, I’ve noticed that

Vanessa Hudgens has been seen cuddling with her new boyfriend, Austin Butler, (I consider him new because I still think of her as being with Zac Efron) non-

stop. They seem like [url=http://www.michaelkorsoutletonlineinc.com/]michael kors outlet[/url] they are really into each

other.But you know what else it seems like Vanessa Hudgens is really into? Her MICHAEL
[url=http://www.mylouisvuittonfashion.com/]louis vuitton[/url] Satchel. Vanessa has been seen multiple times carrying her version of

this school-bag in embossed ostrich finish over the past week. She can’t put it down and I can see why. The casual cool vibe fits LA style and Vanessa’s

constant music festival vibe. While the bag [url=http://www.michaelkorsoutletchristmas.com/]michael kors outlet[/url] is sold

out, there are similar versions available via Neiman Marcus.I’m continually surprised by the huge number of
[url=http://www.louisvuittonchristmas2013.com/]louis vuitton[/url] bags that I see women carrying in every city that I visit. One of

the most recognizable bags from the line is the [url=http://www.louisvuitton-christmas.com/]louis vuitton[/url] Hamilton, which has

been issued in nearly countless colors, sized and materials. The version above may be the most exciting, though; like
[url=http://www.manpasandonline.com/]Michael Kors Outlet[/url] other designers, MK is always giving back and after the tragic

earthquake in Japan, Michael decided to help.MK debuted a limited edition Hamilton handbag in support of the Great East Japan Earthquake relief effort during

Fashion’s Night out in Tokyo and [url=http://www.guccioutletpurse.com/]gucci purses[/url] to follow its success, the U.S. will

launch this bag for a 24 hour period starting tomorrow, Monday January 22nd. The bag will be available only through a link from the
[url=http://www.louisvuitton--outletstore.net/]louis vuitton outlet[/url] facebook page and in select
[url=http://www.louisvuittonoutletyears.com/]louis vuitton outlet[/url] retail stores.The designer will donate 100 percent of

the proceeds from the sale of the bag [url=http://www.outletchristianlouboutin13.com/]Christian Louboutin Outlet[/url]

to support relief efforts for the Great East Japan Earthquake via the Japanese Red Cross Society. While many only give a portion of proceeds to causes, I

find it entirely commendable that [url=http://www.louisvuitton-lvpurses.com/]louis vuitton purses[/url] will give 100%.The

bag is the coveted Hamilton in a deep berry-colored matte [url=http://www.guccioutlet-online2013.com/]gucci bags[/url] embossed python

finish. A keychain is attached that will serve as a reminder of those in Japan with a series of MK logo and “Michael Hearts Japan” charms. Not only is this

bag for a great cause, but it truly is a great looking bag. Check the louis

vuitton handbags facebook page tomorrow for more details.

Reagovať

louis vuitton outlet  (12.12.2013 03:34:07)     
louis vuitton outlet
Even though celebrities have a ton of money and are <a href="http://www.louisvuitton-lvpurses.com/" title="louis vuitton bags">louis vuitton bags</a> gifted

items left and right, it is refreshing when they find a bag that they truly adore and carry it on multiple occasions. It makes them seem
<a href="http://www.michaelkors--outlet2013.com/" title="michael kors">michael kors</a> more like us, as cliche as that sounds. Lately, I’ve noticed that

Vanessa Hudgens has been seen cuddling with her new boyfriend, Austin Butler, (I consider him new because I still think of her as being with Zac Efron) non-

stop. They seem like <a href="http://www.michaelkorsoutletonlineinc.com/" title="michael kors outlet">michael kors outlet</a> they are really into each

other.But you know what else it seems like Vanessa Hudgens is really into? Her MICHAEL
<a href="http://www.mylouisvuittonfashion.com/" title="louis vuitton">louis vuitton</a> Satchel. Vanessa has been seen multiple times carrying her version of

this school-bag in embossed ostrich finish over the past week. She can’t put it down and I can see why. The casual cool vibe fits LA style and Vanessa’s

constant music festival vibe. While the bag <a href="http://www.michaelkorsoutletchristmas.com/" title="michael kors outlet">michael kors outlet</a> is sold

out, there are similar versions available via Neiman Marcus.I’m continually surprised by the huge number of
<a href="http://www.louisvuittonchristmas2013.com/" title="louis vuitton">louis vuitton</a> bags that I see women carrying in every city that I visit. One of

the most recognizable bags from the line is the <a href="http://www.louisvuitton-christmas.com/" title="louis vuitton">louis vuitton</a> Hamilton, which has

been issued in nearly countless colors, sized and materials. The version above may be the most exciting, though; like
<a href="http://www.manpasandonline.com/" title="Michael Kors Outlet">Michael Kors Outlet</a> other designers, MK is always giving back and after the tragic

earthquake in Japan, Michael decided to help.MK debuted a limited edition Hamilton handbag in support of the Great East Japan Earthquake relief effort during

Fashion’s Night out in Tokyo and <a href="http://www.guccioutletpurse.com/" title="gucci purses">gucci purses</a> to follow its success, the U.S. will

launch this bag for a 24 hour period starting tomorrow, Monday January 22nd. The bag will be available only through a link from the
<a href="http://www.louisvuitton--outletstore.net/" title="louis vuitton outlet">louis vuitton outlet</a> facebook page and in select
<a href="http://www.louisvuittonoutletyears.com/" title="louis vuitton outlet">louis vuitton outlet</a> retail stores.The designer will donate 100 percent of

the proceeds from the sale of the bag <a href="http://www.outletchristianlouboutin13.com/" title="Christian Louboutin Outlet">Christian Louboutin Outlet</a>

to support relief efforts for the Great East Japan Earthquake via the Japanese Red Cross Society. While many only give a portion of proceeds to causes, I

find it entirely commendable that <a href="http://www.louisvuitton-lvpurses.com/" title="louis vuitton purses">louis vuitton purses</a> will give 100%.The

bag is the coveted Hamilton in a deep berry-colored matte <a href="http://www.guccioutlet-online2013.com/" title="gucci bags">gucci bags</a> embossed python

finish. A keychain is attached that will serve as a reminder of those in Japan with a series of MK logo and “Michael Hearts Japan” charms. Not only is this

bag for a great cause, but it truly is a great looking bag. Check the <a href="http://www.louisvuitton-lvpurses.com/" title="louis vuitton handbags">louis

vuitton handbags</a> facebook page tomorrow for more details.

Reagovať

louis vuitton outlet  (12.12.2013 03:42:25)     
louis vuitton outlet
Even though celebrities have a ton of money and are [url=http://www.louisvuitton-lvpurses.com/]louis vuitton bags[/url] gifted

items left and right, it is refreshing when they find a bag that they truly adore and carry it on multiple occasions. It makes them seem
[url=http://www.michaelkors--outlet2013.com/]michael kors[/url] more like us, as cliche as that sounds. Lately, I’ve noticed that

Vanessa Hudgens has been seen cuddling with her new boyfriend, Austin Butler, (I consider him new because I still think of her as being with Zac Efron) non-

stop. They seem like [url=http://www.michaelkorsoutletonlineinc.com/]michael kors outlet[/url] they are really into each

other.But you know what else it seems like Vanessa Hudgens is really into? Her MICHAEL
[url=http://www.mylouisvuittonfashion.com/]louis vuitton[/url] Satchel. Vanessa has been seen multiple times carrying her version of

this school-bag in embossed ostrich finish over the past week. She can’t put it down and I can see why. The casual cool vibe fits LA style and Vanessa’s

constant music festival vibe. While the bag [url=http://www.michaelkorsoutletchristmas.com/]michael kors outlet[/url] is sold

out, there are similar versions available via Neiman Marcus.I’m continually surprised by the huge number of
[url=http://www.louisvuittonchristmas2013.com/]louis vuitton[/url] bags that I see women carrying in every city that I visit. One of

the most recognizable bags from the line is the [url=http://www.louisvuitton-christmas.com/]louis vuitton[/url] Hamilton, which has

been issued in nearly countless colors, sized and materials. The version above may be the most exciting, though; like
[url=http://www.manpasandonline.com/]Michael Kors Outlet[/url] other designers, MK is always giving back and after the tragic

earthquake in Japan, Michael decided to help.MK debuted a limited edition Hamilton handbag in support of the Great East Japan Earthquake relief effort during

Fashion’s Night out in Tokyo and [url=http://www.guccioutletpurse.com/]gucci purses[/url] to follow its success, the U.S. will

launch this bag for a 24 hour period starting tomorrow, Monday January 22nd. The bag will be available only through a link from the
[url=http://www.louisvuitton--outletstore.net/]louis vuitton outlet[/url] facebook page and in select
[url=http://www.louisvuittonoutletyears.com/]louis vuitton outlet[/url] retail stores.The designer will donate 100 percent of

the proceeds from the sale of the bag [url=http://www.outletchristianlouboutin13.com/]Christian Louboutin Outlet[/url]

to support relief efforts for the Great East Japan Earthquake via the Japanese Red Cross Society. While many only give a portion of proceeds to causes, I

find it entirely commendable that [url=http://www.louisvuitton-lvpurses.com/]louis vuitton purses[/url] will give 100%.The

bag is the coveted Hamilton in a deep berry-colored matte [url=http://www.guccioutlet-online2013.com/]gucci bags[/url] embossed python

finish. A keychain is attached that will serve as a reminder of those in Japan with a series of MK logo and “Michael Hearts Japan” charms. Not only is this

bag for a great cause, but it truly is a great looking bag. Check the louis

vuitton handbags facebook page tomorrow for more details.

Reagovať

louis vuitton outlet  (12.12.2013 03:43:50)     
louis vuitton outlet
Even though celebrities have a ton of money and are louis vuitton bags gifted items left and right, it is refreshing when they find a bag that they truly adore and carry it on multiple occasions. It makes them seem michael kors more like us, as cliche as that sounds. Lately, I’ve noticed that Vanessa Hudgens has been seen cuddling with her new boyfriend, Austin Butler, (I consider him new because I still think of her as being with Zac Efron) non- stop. They seem like michael kors outlet they are really into each other.But you know what else it seems like Vanessa Hudgens is really into? Her MICHAEL louis vuitton Satchel. Vanessa has been seen multiple times carrying her version of this school-bag in embossed ostrich finish over the past week. She can’t put it down and I can see why. The casual cool vibe fits LA style and Vanessa’s constant music festival vibe. While the bag michael kors outlet is sold out, there are similar versions available via Neiman Marcus.I’m continually surprised by the huge number of louis vuitton bags that I see women carrying in every city that I visit. One of the most recognizable bags from the line is the louis vuitton Hamilton, which has been issued in nearly countless colors, sized and materials. The version above may be the most exciting, though; like Michael Kors Outlet other designers, MK is always giving back and after the tragic earthquake in Japan, Michael decided to help.MK debuted a limited edition Hamilton handbag in support of the Great East Japan Earthquake relief effort during Fashion’s Night out in Tokyo and gucci purses to follow its success, the U.S. will launch this bag for a 24 hour period starting tomorrow, Monday January 22nd. The bag will be available only through a link from the louis vuitton outlet facebook page and in select louis vuitton outlet retail stores.The designer will donate 100 percent of the proceeds from the sale of the bag Christian Louboutin Outlet to support relief efforts for the Great East Japan Earthquake via the Japanese Red Cross Society. While many only give a portion of proceeds to causes, I find it entirely commendable that louis vuitton purses will give 100%.The bag is the coveted Hamilton in a deep berry-colored matte gucci bags embossed python finish. A keychain is attached that will serve as a reminder of those in Japan with a series of MK logo and “Michael Hearts Japan” charms. Not only is this bag for a great cause, but it truly is a great looking bag. Check the louis vuitton handbags facebook page tomorrow for more details.

Reagovať

WZX  (24.12.2013 02:10:15)     
michael kors
kateidemasu. Anata wa confidenceand seii o dare ni apurōchi suru koto ga dekiru to iu theenjoyment o hakken <a href="http://www.louisvuittonoutletyears.com/" title="louis vuitton">louis vuitton</a> surudeshou. Shikashi, chūi no kotoba: Watashitachi wa anata <a href="http://www.outletchristianlouboutin13.com/" title="Christian Louboutin">Christian Louboutin</a> <br/>your smile Let's reflect the yourattitude. It <a href="http://www.michaelkorsoutletchristmas.com/" title="michael kors outlet">michael kors outlet</a> has earned a person 's smile beaming attentionthrough <a href="http://www.guccioutletpurse.com/" title="gucci outlet">gucci outlet</a> other open body language you immediately , eye <a href="http://www.michaelkorsoutletchristmas.com/" title="michael kors">michael kors</a> contact andyour of <br/>if you died or weeks <a href="http://www.2013-louisvuittonhandbags.com/" title="louis vuitton bags">louis vuitton bags</a> shortmonths, do you understand? It is not sufficient <a href="http://www.louisvuitton-christmas.com/" title="louis vuitton purses">louis vuitton purses</a> in food and shelter . <a href="http://www.michaelkorsoutletonlineinc.com/" title="michael kors outlet">michael kors outlet</a> We need each other , we are in need of love .People like you , they feel <br/>can run the risk of what we are <a href="http://www.louisvuitton--outletstore.net/" title="louis vuitton store">louis vuitton store</a> polite , passing rude , the above us <a href="http://www.mymichaelkorseshop.com/" title="michael kors">michael kors</a> Hon'nō-teki ni, watashitachiha,-fuku o nugi satei to otagai <a href="http://www.mylouisvuittonfashion.com/" title="louis vuitton purses">louis vuitton purses</a> o saikōda to omoimasu. Wareware wa <br/>kakuritsu ofrapport <a href="http://www.louisvuitton-lvpurses.com/" title="louis vuitton outlet">louis vuitton outlet</a> kuoriti to sore o hoji shimasu. Yori ōku <a href="http://www.manpasandonline.com/" title="Michael Kors Factory Outlet">Michael Kors Factory Outlet</a> no, soreha monogoto tothree daun shite imasu: 1) <a href="http://www.louisvuittonchristmas2013.com/" title="Louis Vuitton Sale">Louis Vuitton Sale</a> Anata no sonzai wa, sunawachi, nani o mite <a href="http://www.2013louisvuittoneshop.com/" title="louis vuitton handbags">louis vuitton handbags</a> likeand anata <br/>kanjite imasu. 11 When anata wa <a href="http://www.guccioutlet-online2013.com/" title="gucci outlet online">gucci outlet online</a> kōsoku, iminoaru connectionswith no hitobito o sakusei suru <a href="http://www.usacoachfactoryoutlet2013.com/" title="www.coachfactory.com/stroe">www.coachfactory.com/stroe</a> hōhō ni tsuite, anata no relationshipsat sagyō o <a href="http://www.michaelkorsoutletonlineinc.com/" title="michael kors outlet online">michael kors outlet online</a> kaizen shi, sarani wa <br/>

Reagovať

WZX  (24.12.2013 02:15:57)     
michael kors
coat button jackets and you , in orarms of your hand . Eye . I accompanied by youreyes in <a href="http://www.michaelkorsoutletonlineinc.com/" title="michael kors outlet">michael kors outlet</a> the second half of greeting . Has been classified by <a href="http://www.louisvuitton-lvpurses.com/" title="louis vuitton bags">louis vuitton bags</a> eye contact : in the <br/>window glass of the upper <a href="http://www.outletchristianlouboutin13.com/" title="Christian Louboutin">Christian Louboutin</a> You'llprobably, in just10 seconds if not before . In <a href="http://www.louisvuittonchristmas2013.com/" title="louis vuitton outlet online">louis vuitton outlet online</a> face-to-face communication , but it does not have the attention <a href="http://www.michaelkorsoutletchristmas.com/" title="michael kors">michael kors</a> of the other party <br/>motto settoku-ryoku no aru, shimekiri, footballor <a href="http://www.louisvuitton--outletstore.net/" title="louis vuitton outlet">louis vuitton outlet</a> no sekai heiwa no insearch o ofu ni samayō. Kono <a href="http://www.manpasandonline.com/" title="Michael Kors Outlet Online">Michael Kors Outlet Online</a> bun o yonde, sorekara isn' tmoving (geijutsu no subarashī sakuhin <a href="http://www.louisvuitton-christmas.com/" title="louis vuitton handbags">louis vuitton handbags</a> ga <br/>the above us. <a href="http://www.michaelkorsoutletonlineinc.com/" title="michael kors outlet online">michael kors outlet online</a> The second reason for establishing <a href="http://www.2013louisvuittoneshop.com/" title="louis vuitton store">louis vuitton store</a> a good feeling to 90seconds within the files is the attention10span human . The Believe it or not , attention span <a href="http://www.2013-louisvuittonhandbags.com/" title="louis vuitton purses">louis vuitton purses</a> of <br/>aruiwa mattaku kunren o ataete kita koto o watashi <a href="http://www.usacoachfactoryoutlet2013.com/" title="coach outlet store online">coach outlet store online</a> o odoroka se hasalways. Anata wa sudeni hitobito wa, sore <a href="http://www.guccioutletpurse.com/" title="gucci outlet online">gucci outlet online</a> wa anata ga ofthem mae ni ishiki shita koto nakatta <a href="http://www.mymichaelkorseshop.com/" title="michael kors">michael kors</a> koto <br/>or what to look , that is , the <a href="http://www.michaelkorsoutletchristmas.com/" title="michael kors outlet">michael kors outlet</a> attitude of 2) You , what you say is , <a href="http://www.guccioutlet-online2013.com/" title="gucci outlet">gucci outlet</a> you to say that just how funny , how , <a href="http://www.mylouisvuittonfashion.com/" title="louis vuitton outlet">louis vuitton outlet</a> people who make 3) howyou I feel . How <a href="http://www.louisvuittonoutletyears.com/" title="louis vuitton outlet">louis vuitton outlet</a> to create a people <br/>

Reagovať

 (01.12.2020 23:46:50)     

goldfish casino slots free http://onlinecasinogameslots.com/# - free penny slots vegas casino slots <a href="http://onlinecasinogameslots.com/# ">connect to vegas world </a> play slots for free win real money

Reagovať


Pridať nový komentár

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?

V rámci komentárov nemožno použiť značky jazyka HTML (tagy).

Ak chcete vložiť tučný text, linku, či mailovú adresu, použite prosím nasledovné značky:
[b]tučné[/b], [odkaz]www.domena.sk[/odkaz], [email]meno@domena.sk[/email]

Poslať linku priateľoviFormát na tlač

           Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.