hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

23. 07. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuPo tridsiatich rokoch konečne dospelá

Derek Wall

Strana zelených sa navzdory očakávaniam dožíva tridsiatich rokov. My, ktorí sme ju videli zvnútra, sme pochybovali aj o tom, či prežije rok 1981 – a dočkať sa rokov deväťdesiatych rokov bolo prekvapením i úľavou zároveň. Britský politický systém je voči novým stranám tradične nemilosrdný. Strana však prežila, ba dokonca rastie a zaznamenáva volebné úspechy: má siedmych poslancov v Škótsku, dvoch europoslancov a mnoho zástupcov na komunálnej úrovni. A čo je najdôležitejšie, je to dnes strana ľavice.

(03. 11. 2003)Linka na dnesAmnesty International Slovensko

Najznámejšia organizácia ochrancov ľudských práv je dobrým príkladom toho, že keď ide o správnu vec, netreba sa báť začínať aj z ničoho. Myšlienka na čosi ako Amnesty skrsla v mozgu jej zakladateľa na základe jednej drobnej novinovej správy; dnes je celosvetovou organizáciou s tisícami členov. AI nestranne bije do každého štátu, ktorý nespravodlivo väzní, mučí, zabíja alebo inak ubližuje vlastným občanom. Preto ju nemá v láske žiadny režim... a preto sa na ňu odvolávajú všetci, ktorým ležia viac na srdci ľudia, ako režimy.


Komentáre
k článku: Otvorený list SMERu
(zo dňa 27.06.2006, autor článku: )

Komentár zo dňa: 05.07.2006 19:30:44
Autor: al (invencia@atlas.sk)
Titulok: Nebudem to opakovať...
... Napísla to za nás - niektorých - Peter Zajac - Vanka. Možno preto, lebo nedrepí iba v hlavnom meste a na rozdiel od mnohých politológov zájde aj tam, kde chudoba podáva ruku biede, do hladových dolín, kde by si ľudia za peceň voňavého chleba zakrúžkovali aj čerta rohatého. Pretože im stále niekto bulíká, že na vine sú Česi a Maďari, držia sa vykradnutej Matice slovenskej ako kliešť. Niekde dokonca táto Matica ešte aj funguje. Preto ,keď mali ísť v tmavom obleku na obecný úrad, odovzdať svoj hlas, nemysleli na Vás, svojich poradcov v Bratislave, ale na roky meruosme, na Cyrila a Metoda, na Jana, ktorý lieta na lietadle a tvrdo reže "nepriateľov" Slovenska. A tí druhí si spomenuli, že za Mečiara ešte mali robotu a bezdomovec Zdeno vtedy zarábal 7 500 ako domovník u podnikatela a dnes sa mu to javí tak, že dnes by mu museli dávať 15 tisíc, aby sa ten trend zdražovania na výplate zrechnoval. To sú starosti tých, ktorí počúvali predvolebnú rétoriku a vybrali si. Mnohí už nemali čo stratiť, lebo aj okovy už zaniesli do zberu a tak im prísľub nehc by bol akýkoľvek prázdny - voňal viac ako vaše dúchanie do vyhasnutých pahrieb. Svojím otvoreným listom ste sa postavili naproti nim i naproti tým, ktorí Vás čítali a občas Vám aj spontánne pritakali. Niektorých poznám aj osobne a zisťujem, že hĺbka Vášho pohľadu postráda zohľadnenie toho faktu, že žijete v malej Slovenskej republike a pokým sa dostanete do Európy môže mať slovenský nacionalizmus označenie napríklad - vlastenectvo... Potom si rád prečítam Váš otvorený list. Len sa predtým, ako ho začnete písať, pozrite dakde na Slovensko... Napríklad 18. a 19. augusta na Hontiansku parádu do Hrušova.

Reakcia na komentár
"Nebudem to opakovať..."

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.