hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

18. 10. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuO rodových stereotypoch a násilí na ženách

EsFem

Pozývame Vás na verejnú prezentáciu a prednášky nezávislej feministickej mimovládnej organizácie EsFem, ktorá vyvíja svoju činnosť od novembra 1999. Občianske združenie EsFem pracuje v oblasti ľudských práv žien. Sústreďuje sa najmä na odbúravanie rodových stereotypov vo vzdelávacích procesoch a na aktivity zamerané na elimináciu násilia páchaného na ženách.

(23. 01. 2006)Linka na dnesPost Keynesian Thought Internet Archive

Vydaním Všeobecnej teórie zamestnanosti, úroku a peňazí sa v tridsiatych rokoch začala nová éra ekonómie, známa pod menom „keynesiánska revolúcia". Tak ako každá revolúcia, aj táto sa dočkala zvratu, či skrotenia, v podobe konvenčného modelu známeho ako IS-LM, ktorý sa napokon stal obeťou monetarizmu a „novej klasickej ekonómie". Post-keynesiáni nemajú s týmto stredoprúdovým vývojom veľa spoločného. Sú pokračovateľmi pôvodných myšlienok, ktoré zároveň s Keynesom objavil aj Poliak Michal Kalecki, ďalej diela „sekery na všetky ortodoxie" Joan Robinsonovej a obnovy ricadiánskeho projektu Piera Sraffu.


Komentáre
k článku: O voľbách a demokratickej morálke
(zo dňa 27.06.2006, autor článku: Daniel Novák)

Komentár zo dňa: 06.07.2006 11:02:06
Autor: D.Novák (@)
Titulok: Re: rozširovanie emancipácie
Mas pravdu, Robo, nepride to same od seba. "Co potrebujeme k tomu, aby mal hlas obcanov vacsiu vahu?" Viac kricat - myslim, ze to velmi nepomoze, pokial je kritickych a socialne zmyslajucich ludi take mizive percento ako teraz u nas. Lepsie sa organizovat - to uz je lepsie, lenze aj k tomu treba verejnu mienku. Myslim, ze velmi dobry pristup je rozsirovanie emancipacie a hlavne priklad nejakych alternativ v praxi. Prehodnotenie hodnot spolocnosti, to je ciel, bez ktoreho sa nejaka zmena k lepsej spolocnosti neudeje. Bez toho zostane aj ta "idealisticka" priama demokracia naozaj iba idealom. Nechem byt zlym prorokom, ale dost je mozne, ze si budeme musiet pockat na nejaku este vacsiu krizu prevladajuceho neoliberalizmu /a vsetkych tych "modernych" sebeckych hodnot/, kym ludia pochopia, ze iba si nieco uvedomovat, bez toho, aby sme s tym nieco aktivne robili, nestaci.
Kazdopadne, hlavu hore. :-)

Reakcia na komentár
"Re: rozširovanie emancipácie"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.