hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

06. 06. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuStrana zelených s r. o. ?

Pavol Fabian

O tom, čo sa udialo v českej strane zelených, dostatok informácií nemám. Jej prekvapujúci vzostup a následná ochota vstúpiť do pravicovej(!) koalície len všeličo naznačuje. Dianie v slovenskej Strane zelených je však jasnejšie. Práve preto sa cítim všelijako, keď čítam volebné slogany Slobodného fóra, na ktorého kandidátke členovia Strany zelených vstupujú do volieb: Slušný život tu a teraz, alebo Nastal čas na zmenu...

(15. 06. 2006)Linka na dnesRifondazione comunista

Je až bolestne neuveriteľné, že talianska Strana komunistickej obnovy a naša KSS patria do tej istej politickej „rodiny" - ale koniec koncov, aj ku kresťanstvu sa hlásia na jednej strane bosonohí latinskoamerickí kňazi žijúci v chudobe a s chudobou a na druhej strane zase fašistickí pohrobkovia Hlinkovej gardy... Partito rifondazione comunista skutočne nie je komunistickou stranou na ten štýl, na aký sme u nás zvyknutí. Je jednou z najdôležitejších predstaviteliek „tretej ľavice" (t. j. ani sociálnodemokratickej, ani starokomunistickej) - a možno-možno dokonca jednou z lastovičiek ľudskejšej budúcnosti... Uvidíme.


Komentáre
k článku: O voľbách a demokratickej morálke
(zo dňa 27.06.2006, autor článku: Daniel Novák)

Komentár zo dňa: 06.07.2006 11:02:06
Autor: D.Novák (@)
Titulok: Re: rozširovanie emancipácie
Mas pravdu, Robo, nepride to same od seba. "Co potrebujeme k tomu, aby mal hlas obcanov vacsiu vahu?" Viac kricat - myslim, ze to velmi nepomoze, pokial je kritickych a socialne zmyslajucich ludi take mizive percento ako teraz u nas. Lepsie sa organizovat - to uz je lepsie, lenze aj k tomu treba verejnu mienku. Myslim, ze velmi dobry pristup je rozsirovanie emancipacie a hlavne priklad nejakych alternativ v praxi. Prehodnotenie hodnot spolocnosti, to je ciel, bez ktoreho sa nejaka zmena k lepsej spolocnosti neudeje. Bez toho zostane aj ta "idealisticka" priama demokracia naozaj iba idealom. Nechem byt zlym prorokom, ale dost je mozne, ze si budeme musiet pockat na nejaku este vacsiu krizu prevladajuceho neoliberalizmu /a vsetkych tych "modernych" sebeckych hodnot/, kym ludia pochopia, ze iba si nieco uvedomovat, bez toho, aby sme s tym nieco aktivne robili, nestaci.
Kazdopadne, hlavu hore. :-)

Reakcia na komentár
"Re: rozširovanie emancipácie"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.