hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

11. 11. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuPrečo Amerika nechce dôchodkovú „reformu“

Joseph Stiglitz

V dôsledku štátnej i súkromnej propagandy sa dnes mnohí ľudia na Slovensku domnievajú, že dôchodková „reforma“ je nevyhnutná na riešenie problémov doterajšieho systému penzijného zabezpečenia. Ba veria, že sa vďaka nej približujeme Západnej Európe a Amerike. Opak je pravdou. Dôchodkovú „reformu“ na slovenský spôsob neprijala doteraz nijaká krajina Západnej Európy a v Spojených štátoch sa o ňu zasadzuje iba súčasný prezident George Bush a jeho krajne pravicoví republikáni. V nasledujúcom článku profesor Joseph Stiglitz, nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu, vysvetľuje, prečo „reforma“ v skutočnosti žiadne problémy dôchodkového systému nerieši a naopak, ešte ich zhoršuje.

(22. 04. 2005)Linka na dnesMladí sociálni demokrati

Na to, že pôvodné materské strany MSD sa ponevierajú na okraji mediálneho záujmu, ďaleko od pribuchnutých vrát parlamentu, je mladá umiernená ľavica pozoruhodne optimistická a činorodá. Že sa pritom zároveň opatrnícky pridŕža chvosta západného sociálnodemokratického dinosaura je fakt; ale čo robí, nerobí zle.


Komentáre
k článku: Pracovné podmienky žien v odevných fabrikách v Poľsku
(zo dňa 20.02.2006, autor článku: Joanna Szabuńko – Anita Seibert – Anna Kamińska)

Komentár zo dňa: 16.04.2006 16:48:30
Autor: JK (J@K)
Titulok: ??
Myslíte vážení, že v tejto otrokárskej spoločnosti je to iné? Vôbec nie, a to nielen v prípade pracujúcich žien. Členstvo v odboroch väčšina, na prvý pohľad inteligentných indivíduí, spája s kolekciami na Vianoce a nie s tým, na čo odbory sú. No hádajte, k z toho profituje?! Pojem práca nadčas nepozná dnes v súkromnom sektore takmer nikto. A meškanie výplat? Nie 16 dní - aj tri mesiace!!! Pritom pán podnikateľ si okrem rodinnej dovolenky odskočí párkrát do roka do Nórska na rybačku!!! No čo - veď je vášnivý rybár?! Samozrejme že nie na zhnitej škodovke. Auto treba preventívne každé 2 roky vymeniť! Čo na tom že stojí 1,5 milióna Sk. A so zamestnanca, ktorý na neho drhne 250 hodín mesačne sa stáva neplatič, dlžník, proste spodina!!! Nemá na chlieb pre rodinu!!! Nie, vážení, toto nie je žiadne scifi. Je to skutočná, tvrdá reality show made in Slovakia, rozumej - krajina ekonomických úspechov a zázrakov...

Reakcia na komentár
"??"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.