hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

08. 08. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuSaddám Husajn: plná chronológia

Stephen R. Shalom

Saddám Husajn je jedným z najväčších netvorov na svete. Nebolo by nič lepšie, ako postaviť ho pred súd – súd, v ktorom by pred zrakmi Iračanov i sveta musel zložiť účet za svoje mnohé zločiny. No ako sa to často stáva vtedy, keď súd organizujú tí, ktorí sa sami previnili vážnymi zločinmi, cieľom v tomto prípade nie je pravda. Namiesto toho sa falšujú historické záznamy, aby sa zdalo, že všetka vina padá len na plecia jediného netvora – pričom tí, ktorí predstavenie režírujú, akoby boli mimo obliga.

(22. 12. 2003)Linka na dnesMarathon

Český internetový časopis snažiaci sa na hlboko odbornej úrovni zaoberať jednak krachom sovietskeho systému a jednak východiskami pre budúcnosť. Jeho základným presvedčením je podľa všetkého viera v nutnosť spojenia marxizmu a trhovej ekonomiky.


Komentáre
k článku: Folk ľuďom a ľudovky folku
(zo dňa 25.10.2005, autor článku: Joseph Grim Feinberg)

Komentár zo dňa: 01.11.2005 20:03:04
Autor: alino cisar (invencia@atlas.sk)
Titulok: Ideme po stopách predkov
V osemdesiatich rokoch v Martine organizovali mladí ľudia Folkfórum. Spievalo sa tam odušu, chodil tam pravidelne Karel Plíhal, obohatil nás Slnovrat, nezabudnuteľné vystúpenia tam mal Juro Bindzár, Sklo a desiatky ďalších. Ba objavili sa speváci aj z východu, z Ruska. V tom čase sa uchytili na folkovej scéne mnohí noví národní umelci. Nie, nedostali ten titul, ale boli to národniari - mladí ľudia oddaní svojej krajine. Vyrástli tu, témy si brali z tejto zeme, z jej stromov, slnka, vody, zvierat a najmä ľudí. Tuším to bolo rok pred Novembrom... Sklo spievalo pieseň Vy páni zemani, my sme vaši poddaní - a diváci sa postavili a spievali so Sklom! Vždy keď si spomeniem na tie valašky, ktoré sme držali v hrsti, verím v ľud tejto malej krajiny... Asi to bude tá viera v lepšie časy, v krásno, ktoré naše pramatere vkladajú do našich kočíkov.
Do Hrušova sa na Hontiansku parádu každoročne prihrnie desaťnásobne viac ľudí ako je obyvateľov obce. Tohtoročný regionálny festival Honťanov bol opäť čistučký, všetko voňalo, alebo aspoň zaváňalo ľudovou tvorbou, šikovnosťou, elánom a krásou. Neveríte? Hľadajte. Tak ako ten mladý Američan. Zastavte sa u múdrych tetiek v podhorských chalupách, či domoch. Skúste chvíľu počúvať a potom napíšete nie referát, článok, ale možno pesničku alebo báseň. Lebo verte tomuto: naše pramene ešte nevyschli. Viem to, pretože mnohí z nás z nich pijú. A som rád, keď sa pri studničke pozriem okolo seba. a vidím veľa mladých tvárí... To je to bohatstvo, ktoré sa nedá kupovať. A myslí si, že je to to čo by malo dostať širší priestor vo výchove, v kluboch, domoch mládeže...

Reakcia na komentár
"Ideme po stopách predkov"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.