hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

04. 08. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuHlas pre kultúru

Výzva Hlas pre kultúru je občianskou iniciatívou, ktorá sa obracia na všetkých občanov Slovenskej republiky. Text výzvy vychádza z predpokladu, že nejde výlučne o budovu Slovenského národného divadla, ale o precedens v rámci kultúry, o princíp. Kauzu „Novostavba SND“ treba chápať ako poslednú kvapku, ktorou pretiekol pohár trpezlivosti. Ako vidno, ľahostajnosť verejných činiteľov Slovenskej republiky k problémom kultúry a k jej postaveniu v spoločnosti ale aj pasivita kultúrnej verejnosti môže mať fatálne dôsledky.

(19. 12. 2004)Linka na dnesGreen Socialist Network

Drobná britská skupinka s veľkou myšlienkou: spojiť to najlepšie z „červenej a zelenej" do jedného politického prúdu. Jej nevýhodou je malý dosah; výhodou pomerne mohutné intelektuálne zdroje, medzi ktoré patrí v neposlednom rade Pat Devine z Manchesterskej univerzity, tvorca jedného z modelov demokratického „nesovietskeho socializmu".


Komentáre
k článku: Folk ľuďom a ľudovky folku
(zo dňa 25.10.2005, autor článku: Joseph Grim Feinberg)

Komentár zo dňa: 07.05.2008 21:34:38
Autor: Vladimír Rohaľ (@)
Titulok:
reakcia30 Apr 2008 22:29:33 colt3 |
V nacrtnutej teme citim trosku ironie n a adresu tohot staronoveho stylu ludoviek. Podla mojho nazoru je dobre, ak sa ludova hudba spracuje na rozne sposoby, lebo tym ziskava svoju variabilitu a pritazlivost. Mozno nazor inych bude iny, ale bude to mozno tym, ze som este dost mlady a iny casy big beatu a kapiel bez el. nastrojov nepamätam.
Odpoveď pre colt302 May 2008 16:21:01 Vlado |
Skôr mi išlo o to, ako nazveme tento nový štýl hudby...navrhuj a píš...
Navrh02 May 2008 17:09:14 colt3 |
Ja by som navrhoval nazov: Dancefolk, alebo Folkdance, kazdopadne, nejaky, ktory by na prve pocutie vystihoval charakter tejto hudby
reakcia05 May 2008 11:02:48 rolandus |
V žiadnom prípade by som do názvu nedával slovo "folk", pretože to slovo znamená úplne niečo iné a nevystihuje podstatu tohto štýlu.
chech05 May 2008 19:02:00 brigadir |
malo by sa to volať ľudance :D :D
Ide tu o to, že ľudovka sa dá zahrať aj ako 06 May 2008 10:40:17 Vlado |
rock en roll, jazz, hard rock, disko, haus, techno, dokonca aj ako rap... a monoho ďalších štýlov... Páči sa mi LUDANCE...vystihuje tanec a ľudový, ale chýba mi tu ešte výraz pieseň, alebo spev...Aj slovo folk v slovenčine nevystihuje ten správny výraz, lebo folkové kapely sú kapely, ktoré hrávajú autorské piesne na ľudový štýl, alebo countri... Aj keď folk po anglicky by možno splňal dané kritéria, alebo ma opravte...NAVRHUJTE DALEJ...

Reakcia na komentár
""

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.