hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

24. 10. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuMedzinárodný deň nenakupovania

Ži a nechaj žiť

Dňa 26. 11. 2004 sa uskutoční akcia k medzinárodnému Dňu Nenakupovania na Námestí SNP o 15:00. Posledným piatkom v mesiaci november sa snažíme pripomínať si dopady konzumného životného štýlu na prírodu, zdravie a samotný život.

(26. 11. 2004)Linka na dnesPriatelia Zeme - CEPA

Zo slovenských MVO asi najnadupanejší odporcovia dnešnej podoby globalizácie i domácej „transformácie". Rozbory CEPA týkajúce sa zahraničných investícií u nás, privatizácie vodární či dopadu činnosti MMF a Svetovej banky nemajú chybu ani konkurenciu. Čítajte, šírte a podporujte.


Komentáre
k článku: Folk ľuďom a ľudovky folku
(zo dňa 25.10.2005, autor článku: Joseph Grim Feinberg)

Komentár zo dňa: 15.01.2006 15:56:15
Autor: Aty (aty@druzina.info)
Titulok: Mala oprava.
Myslim ze by si pan Joseph Grim Feinberg mohol dat trochu viac prace s vyskumom ohladom Slovenskej hudby teda skupin ktoré sa venujú oživovaniu ľudove hudby. Inak by asi nepisal take bludy ako napisal. Narazam na udaj ze zastupcom tejto hudby je aj Zuzana Mojzisova a Jej druzina.Toto spojenie NEEXISTUJE od roku 2002. Teda uz 4 roky. Zuzana vystupuje sama s doprovodnou skupinou a JEJ DRUZINA sa pretransformoval na skupinu DRUZINA, ktora je mimochodom nesmierne uspesna doma aj v zahranici. Je teda velmi povazlive ze takuto informaciu pan autor nezaregistroval.

Len tak pre ilustraciu pripajam o DRUZINE par faktov.

DRUŽINA je sformovaná zo skúsených profesionálnych muzikantov, ktorý mimo iného spolupracovali a spolupracujú s množstvom českých a slovenských umelcov a skupín (Janek Ledecký, Peter Nagy, Marian Greksa, Paľo Drapák, Robert Mikla, Silvia Josifovská, folklórny súbor Partizán a Marína, ai.). DRUŽINA hrá moderne a citlivo spracovaný slovenský folklór, výborne zapadajúci do definície ethnobeat resp. world music. Radí sa do štýlu do ktorého patria aj skupiny ako fínska VÄRTTINÄ, TRIO MOCOTÓ, KOKAVAKERE LAVUTÁRA, BOBAN MARKOVIČ ORCHESTRA, GORAN BREGOVIČ a množstvo iných.

Zloženie skupiny DRUŽINA:

Dana Ferienčíková – spev, Miťa Almášiová – spev, Aty Béreš – basová gitara, Boris Brna – bicie, Martin Sabov - gitara, mandolína, Marek Konček – husle, Janko Šimiak - píšťalky, fujara, gajdy

Fakty o skupine DRUŽINA:

• V roku 2000 sa stretli folkloristi a rockeri, a úpravami slovenských ľudových piesní si vytvorili štýl, ktorý nazvali ethnobeat. Pod názvom JEJ DRUŽINA koncertovali na Slovensku a v zahraničí (Česká republika, Maďarsko, Poľsko, Švajčiarsko, Francúzko...)

• 2001 – vychádza debutové CD s názvom JEJ DRUŽINA. Do augusta 2005 sa predalo 3 800 kusov

• 2002 – JEJ DRUŽINA zaniká. K pôvodným členom: Aty Béreš, Boris Brna a Miťa Almášiová sa pridali noví muzikanti. Skupina sa premenuje. Vzniká DRUŽINA.

• 2003 – Družina pripravuje nový album a koncertuje. Dosahuje úspechy doma aj v zahraničí. Najmä však v Čechách, Poľsku a Maďarsku.

• 2004 – vychádza CD DRUŽINA, podporený videoklipom. Do septembra 2005 predaných 2800 kusov nosičov.

• 2005 – v prestížnom celosvetovom rebríčku World Music Charts Europe (www.wmce.de), sa cd DRUŽINA umiestnilo z CD nominovaných z celého sveta, na 11. mieste (marec)

• 2005/jún – na základe veľkého úspechu v rebríčku World Music Charts Europe, prichádzajú pozvánky na prestížne festivaly z USA, Pakistanu, Austrálie...

• 2005/júl – CD DRUŽINA sa dostalo do rúk významných producentov a muzikantov svetových mien. Keďže ich nesmierne zaujalo, ponúkli spoluprácu pri nahrávaní ďalšieho albumu v Spojených štátoch amerických a to s takými OSOBNOSTAMI ako sú VINX, SIMON PHILIPS, STEWARD COPELAND a iný!

• Po úspešných koncertoch (skrátený zoznam na www.druzina.info) a po avizovanej spolupráci s OSOBNOSTAMI ako sú VINX, SIMON PHILIPS, STEWARD COPELAND, sa o DRUŽINU stále viac zaujímajú médiá

• DRUŽINA odohrala počas svojej existencie viac ako 140 koncertov, čo je počet, ktorý sa nepodaril ani umelo vytvoreným a preferovaným umelcom v komerčných médiách

• 2005 – v prestížnom celosvetovom rebríčku World Music Charts Europe (www.wmce.de), sa cd DRUŽINA umiestnilo z 1005 nominovaných CD z celého sveta, na 94 mieste. Výsledok je vyhodnotením celého roka 2005.

www.druzina.info

Reakcia na komentár
"Mala oprava."

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.