hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

28. 05. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuRodičia protestujú proti uzavretiu školy

OI Racionálna budúcnosť školám

Petržalských poslancov na utorkovom zasadnutí miestneho zastupiteľstva prekvapili transparenty a letáky. Rodičia, ktorí sa spojili v Občianskej iniciatíve „Racionálna budúcnosť školám“, takouto formou vyjadrili nesúhlas s tzv. racionalizáciou školstva. Členka OI, ktorej deti navštevujú na zánik odsúdenú ZŠ Záporožská, vystúpila pred úvodným schvaľovaní rozpočtu na rok 2004 a požiadala poslancov o podporu a opätovné prehodnotenie rozhodnutia. „Vyzývame poslancov, ako riadnych zástupcov občanov, aby neznižovali výdavky na školstvo pod úroveň roka 2003 a zachovali našu školu!“, povedala na záver vystúpenia Eva Ivanovová. V letákoch rodičia uvádzajú argumenty, ktoré poukazujú na rozporuplnosť rozhodnutia MČ Petržalka o Základnej škole Záporožská.

(11. 12. 2003)Linka na dnesMladí sociálni demokrati

Na to, že pôvodné materské strany MSD sa ponevierajú na okraji mediálneho záujmu, ďaleko od pribuchnutých vrát parlamentu, je mladá umiernená ľavica pozoruhodne optimistická a činorodá. Že sa pritom zároveň opatrnícky pridŕža chvosta západného sociálnodemokratického dinosaura je fakt; ale čo robí, nerobí zle.


Komentáre
k článku: Demonštrácia, akú Košice ešte nezažili
(zo dňa 19.05.2005, autor článku: Marek Dobeš)

Komentár zo dňa: 21.12.2005 11:40:35
Autor: Jaropolit.
Titulok: Načo?
Ja Ti poviem, že na čo. Na to, aby do neho nominovali a presadzovali svojich reprezentantov rôzne režimistické "spoločenské" organizácie. Tak, ako pred 89ym SZM, tak teraz takí podobní. A aj to urážam SZM, pretože ten mal aspoň nejakých členov... Je to úplne ten istý systém, akurát nie je komunistický, ale kapitalistický. Rôzne "parlamenty" a pod. tu zastupujú režim vo vzťahu ku občanom, a nie naopak. TOTO TREBA ZMENIŤ! Toto je SÚČASŤOU nášho problému, pretože ak by neovládali systém, a my by sme sa mohli brániť, tak by nemohlo dôjsť k obmedzovaniu úrovne rešpektovania občianskych práv, ako sa to deje. Treba si uvedomiť, že demokratickosť systému a obč. práva sú spojené nádoby.
Prečo sa to nerieši? Jednoducho preto, lebo zatiaľ nedošlo k pomenovaniu týchto problémov. Ľudia pomenovávajú to, že vláda a režim porušuje práva, ale nedokážu to zaobaliť do komplexného politického rámca kritiky pomerov. Je to výsledkom toho, že ľudia tu stoja neorganizovaní priamo proti vláde. Ak si vezmeme príklad z 89eho, tak potom my by sme mohli kritizovať prakticky úplne tie isté neduhy a aj mnohé iné. Ideologizácia školstva (nevraviac už o režimizácií týchto našich "zastupiteľských zborov"), otrasná úroveň vzdelania, programová likvidácia školstva, naháňanie študentov na rôzne režimistické akcie ako bola návšteva Busha... Lenže dnes proste neexistuje žiadna Slobodná európa, ani financovanie disentu zo zahraničia, hoci OBJEKTÍVNE predpoklady sú podľa mňa ďaleko lepšie, ako v slávnom 89om. Nikto si ti zatiaľ vážne neuvedomil, že ak riešime otázku (ne)rešpektovania obč. práv, zároveň VŽDY musíme riešiť aj otázku demokratickosti systému- zákonite je totiž nedemokratický.

Reakcia na komentár
"Načo?"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.