hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

16. 12. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívu„Zradca" a hrdina Mordechai Vanunu

hej rup!

Báseň Som vaším špiónom, ktorú zverejňujeme dnes na hej rup!e, vznikla vo väzení. Jej autor, Mordechai Vanunu, bol prepustený na slobodu ani nie pred dvoma týždňami, 21. apríla 2004, po osemnástich rokoch za mrežami. Jedenásť z nich strávil na samotke, v cele rozmerov 2x3 metre. Ľudský hlas mu znel v ušiach jedine vtedy, keď počúval príkazy strážnikov. Jeho súdny proces sa odohrával v naprostej tajnosti, nikto s ním nesmel prehovoriť ani počas ciest na pojednávania a v niektorých prípadoch mu dokonca na hlavu nasadzovali helmu, ktorá mu fyzicky zapchávala ústa. Štát sa mu vlastne symbolicky mstil za to, čo už svetu prezradil: že Izrael vlastní jadrové zbrane.

(03. 05. 2004)Linka na dnesPost-Autistic Economics Network

Hnutie za „post-autistickú" ekonómiu sa začalo petíciou francúzskych študentov, podľa ktorých je moderná neoklasická ekonómia odtrhnutá od reality, posadnutá matematikou, ktorú nepokladá za nástroj, ale cieľ sám o sebe a bráni pokroku poznania tým, že vytláča alternatívne prístupy. Hnutie za pluralistickú a nedogmatickú ekonómiu odvtedy prilákalo viaceré zvučné mená (James K. Galbraith, Sheila Dow, Geoffrey Hodgson) a rozhodne sa ho oplatí sledovať.


Komentáre
k článku: Zmluva o výhrade svedomia porušuje Ústavu SR
(zo dňa 18.02.2005, autor článku: Možnosť voľby)

Komentár zo dňa: 27.11.2008 04:57:25
Autor: hgkmjh (zhnusp@yahoo.com)
Titulok:
[url=http://www.wow-powerleveling.org]wow power leveling[/url],[url=http://www.powerlevelingweb.com]wow power leveling[/url],[url=http://www.xowow.com]wow power leveling[/url],[url=http://www.igsstar.com]wow power leveling[/url],[url=http://www.wowgoldweb.com]wow power leveling[/url],[url=http://www.wow-power-leveling.org]wow power leveling[/url],[url=http://www.wowgoldcc.com]wow power leveling[/url],[url=http://www.sf10001.cn]wow power leveling[/url],[url=http://www.powerleveling-wow.com/siteMap.asp]wow power leveling[/url],[url=http://www.wow-powerleveling.org]wow gold[/url],[url=http://www.questmonk.com]wow gold[/url],[url=http://www.gogoer.com]wow gold[/url],[url=http://www.gamelee.com]WoW Gold[/url],[url=http://www.eing.com]wow gold[/url],[url=http://www.gogoer.com]buy WoW Gold[/url],[url=http://www.gogoer.com]Cheap WoW Gold[/url],[url=http://www.tbcgold.com]Cheap WoW Gold[/url],[url=http://www.srogold.com]Cheap WoW Gold[/url],[url=http://www.gamelee.com]Cheap WoW Gold[/url],[url=http://www.igsstar.com]buy WoW Gold[/url],[url=http://www.igsstar.com]Cheap WoW Gold[/url],[url=http://www.wowgoldlive.com]World Of Warcraft gold[/url],[url=http://www.gogoer.com]World Of Warcraft gold[/url],[url=http://www.gamelee.com]World Of Warcraft gold[/url],[url=http://www.wowgold-de.com]WoW Gold[/url],[url=http://www.gamelee.de]WoW Gold[/url],[url=http://www.gogoer.fr]WoW Gold[/url],[url=http://www.gamelee.fr]WoW Gold[/url],[url=http://www.tbcgold.fr]WoW Gold[/url],[url=http://www.wowgoldlive.com]World Of Warcraft gold[/url],[url=http://www.gogoer.com]World Of Warcraft gold[/url],[url=http://www.gamelee.com]World Of Warcraft gold[/url],

Reakcia na komentár
""

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.