hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

10. 07. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuAko pomôcť zamestnancom firmy Neusiedler

Michal Tulík

Ahoj kamarát, ahoj kamarátka! V druhom emaile týkajúcom sa situácie v Neusiedler SCP a.s. Ružomberok Ťa chceme informovať o ďalšej možnosti, ako pomôcť tamojším pracujúcim. V prípade, že sa nemôžeš zúčastniť pondelňajšej protestnej akcie priamo v Ružomberku, môžeš urobiť minimálne dve ďalšie veci:

(08. 11. 2004)Linka na dnesZNet

Americké „spoločenstvo ľudí usilujúcich sa o spoločenskú zmenu". Sesterská stránka ZMagazine - obe spoluzakladal ekonomický teoretik a politický aktivista Michael Albert. Obrovské zhromaždisko najrôznejšieho alternatívneho materiálu - zvlášť silnými stránkami sú zahraničná politika USA a alternatívna ekonomická vízia. ZNet spolupracuje s veľkým množstvom významných osobností svetovej „alternatívnej scény", od Rusa Borisa Kagarlického cez Američana Noama Chomského až po Indku Arundhati Royovú. Ak by ste zo všetkých zahraničných stránok mali kliknúť len na jednu-jedinú linku, mal by to byť ZNet.


Komentáre
k článku: Zmluva o výhrade svedomia porušuje Ústavu SR
(zo dňa 18.02.2005, autor článku: Možnosť voľby)

Komentár zo dňa: 21.10.2007 19:59:33
Autor: Igric (@)
Titulok: Davová psychóza a nekrické myslenie
Medzi týmito komentármi je jasne vidieť davovú psychózu, kde prevláda vyzdvihovanie strachu nad mocou Cirkvi a úplne nekritické myslenie, kde sa nepripúšťa nijaké uskutočnené dobro zo strany Katolíckej Cirkvi. Tak poprvé - o žiadnu mocenskú snahu tu nejde, veď Katolícka cirkev explicitne zakázala na 2.vatikánskom koncile pôsobiť kňazom v politickej činnosti. Ďalej sa stále vyhadzujú na oči veľké omyly Cirkvi v minulosti, pričom kolektívna vina v pravom zmysle slova nejestvuje. To by sme musel odsudzovať aj dnešných židov za umučenie Ježiša, dnešných nemcov za nacistický holokaust, maďarov za vyše tisícročné neľudské okupovanie, atď. A Ján Pavol II. sa viackrát verejne ospravedlnil v mene Cirkvi za chyby minulosti, pričom on za ne ani nie je zodpovedný. Alebo chce niekto tvrdiť opak? Táto diskusia sa namiesto konštruktívnej kritiky navrhovanej zmluvy zvrhla vo sfanatizovanú manipuláciu vedenú proti Cirkvi. A teraz k veci: Asi by sa mala tá zmluva upraviť, hlavne tento bod: Návrh Zmluvy medzi Slovenskou republikou a Svätou stolicou o práve uplatňovať výhrady vo svedomí z 5. 11. 2004.
Malo by to byť deklarované vo všeobecnejšej rovine, aby to bolo aplikovateľné na všetkých občanov. A konkrétna výhrada svedomia je aplikáciou princípu slobody svedomia na konkrétny prípad, takže nechápem, ako môže niekto tvrdiť, že je to proti Ľudským právam.
P.S.: A ešte odkaz niektorým jednotlivcom: Lekári nemajú právo na svedomie? Pri podpise pracovnej zmluvy zároveň podpisujú aj stratu nároku naň? Veď to je absurdné!!! Ináč si prečítajte Hypokrattovu prísahu...

Reakcia na komentár
"Davová psychóza a nekrické myslenie"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.