hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

15. 12. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuOdkazy bez slov

Gabriela Rothmayerová

Neznámi vrahovia v priebehu minúty rozvrátili život nielen tým napadnutým chlapcom v temnom parku na brehu Dunaja, ale aj nám, ktorí nechceme počuť, že sa toto tu a teraz odohráva. Vrahovia jednému z nás život vzali. Študentovi filozofie s dlhými vlasmi a gitarou, ktorý už na svoj koncert nedošiel. Dobodaný zomrel. Polícia začala hľadať vraha. To by bola utešujúca správa. Keby nenasledovala druhá - kde polícia začala vraha hľadať.

(11. 11. 2005)Linka na dnesBritské listy

Pravepodobne najlepší český internetový denník, s výrečným podtitulom „o všem, o čem se v České republice příliš nemluví". Pôvodný autor projektu Jan Čulík žije dlhé roky v Británii (odtiaľ názov) a denník dôsledne uplatňuje isté „britské" hodnoty, najmä čo sa týka tolerancie, plurality názorov a podpory tým, ktorí sú na tom horšie ako ostatní. Vrelo odporúčané.


Komentáre
k článku: Zmluva o výhrade svedomia porušuje Ústavu SR
(zo dňa 18.02.2005, autor článku: Možnosť voľby)

Komentár zo dňa: 17.12.2006 18:34:14
Autor: ninik (@)
Titulok: komentar
aspon na nieco bol totac dobry - drzal tichto katolickych inkvizitorov na uzde. su proti interupciam ? tak nech rozpredaju svoje obrovske majetky a staraju sa potom o tie deti, ktore by prisli do nezabezpecenej rodiny, alebo by sa narodili 15 rocnemu dietatu. pred nemocnicou vo zvolene jedneho dna stal hlucik starych katolikov s ocividne vymytymi mozgami ( z kostola ) a mavali transparentmi proti interupciam. povacsine to boli stari ludia a muzi-uz nebudu v zivote rodit alebo vychovavat deti, tak nech cusia, nie je to ich vec. som zhrozena ze na nabozenstve v skolach detom premietaju filmy, kde su detailne zabery interupcie , s komentarom dakeho knaza . co ten o tom vie , ked je v celibate. chceli deti znechutit a vymyt im mozgy, to je ich politika. a co ma vlastne cirkev robit vo vlade ? stredovek uz dost davno skoncil. lekar ktory sa riadi vyhradou svedomia by mal prist o licenciu.takisto by som tituly pobrala aj palkovi, lipsicovi a hrusovskemu, lebo nie je mozne studovat take odbory ake vystudovali oni a amt vymyty mozog. ked pocujem aka je kat.cirkev dobrosrdecna, len sa pousmejem, ved viem o carodejnickych procesoch a upalovaniach, kriziackych vypravach atd. na ich mieste by som zaliezla do diery a cusala. P.S : kritizuju knihy ktore v zivote necitali ( davinciho kod, harry potter )

Reakcia na komentár
"komentar"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.