hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

10. 07. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuVývoj a struktura německých Zelených

Tomáš Lindner

Západoevropské stranické systémy se zdály být ještě v 60. letech minulého století stabilní a těžko proniknutelné pro nové politické strany. Konec 60. let však do zdánlivě klidných vod materiálně nasycených západoevropských společností přinesl vichr politických změn a neklidu. Vše začalo protestem zradikalizovaných studentů v ulicích velkoměst. Masové protesty neměly dlouhý život, hluboce však zasáhly politickou kulturu v jednotlivých zemích. Výsledkem byla zvýšená touha po politické participaci, která se projevila nebývalým přírůstkem občanských iniciativ a hromadnou účastí ve společenských hnutích. Paralelně ke změně politické kultury došlo k rozšíření povědomí o nebezpečném směřování moderních společností a pocitu zanedbávání nemateriálních potřeb lidského života. Spojení politického neklidu a chuti participovat s novými zájmy, které dosud nepronikly do politických arén, se událo rychle a takřka nevyhnutelně.

(13. 04. 2005)Linka na dnesProti prúdu (Nota bene)

Združenie, ktoré vydáva bezdomovecký časopis Nota bene. Organizácia, ktorá neláme palicu ani nad tými najponíženejšími ľudskými bytosťami a nie rečami, ale v praxi dokazuje, že každý jeden človek má svoju hodnotu.


Komentáre
k článku: Zmluva o výhrade svedomia porušuje Ústavu SR
(zo dňa 18.02.2005, autor článku: Možnosť voľby)

Komentár zo dňa: 10.02.2006 16:10:12
Autor: zuzana (@)
Titulok:
Ahojte, fandím všetkým ktorý sa konečne postavili proti tejto zmluve a hlavne proti cirkvi. SOm rada, že konečne sa aj naše Slovensko zobúdza a otvára oči, ktoré boli dlhé roky zalepené cirkvou. Cirkev, viera a ani kresťanská strana nemá právo vládnuť a určovať smerovanie štátu. Už v stredoveku boli vylúčené cirkevné zásahy do spravovania štátu a prečo sa máme v 21. storočí vracať do stredoveku. Cirkev a náboženstvo nikdy nikomu nič neprinieslo a v súčasnosti, je podľa mňa, viera len strata zdravého rozumu.
Táto zmluva je úplný nezmysel a snaha cirkvi opäť získať možnosť zasahovať do svetských záležitostí. Určite nie. Fuuj.
Dúfam, že za 2006 rokov sa ľudia už trochu prebudili a odmietnu túto nezmyselnú zmluvu.
A KDH by sa malo stratiť z politickej strany, lebo tam ani nikdy nepatrili a ani by nemali.
Táto zmluva je len pokus Vatikánu zaviazať si štáty, a je to ako výkrik do tmy, pretože kresťanská viera a cirkev konečne upadá.

Reakcia na komentár
""

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.