hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

15. 12. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuNeboráčik s krvavými rukami

Jozef Rámcsek

Tak sa u nás už zase stavajú sochy – zatiaľ iba slovné. Za to, že Ronald Reagan mal to šťastie sedieť v americkom prezidentskom kresle práve v čase, keď tichý vývoj k reformám v ZSSR konečne prerazil na povrch v podobe Michaila Gorbačova, ho slovenská pravica oslavuje ako „Osloboditeľa“. Je pozoruhodné, keď tohto prostáčika okiadzajú práve ľudia z Občianskej konzervatívnej strany. Veď čo ako sú ich názory zvrátené, predsa len sú to intelektuáli, vzdelaní ľudia. A títo vzdelaní, inteligentní ľudia sú schopní oslavovať človeka, ktorý, obrazne povedané, nevedel do troch narátať. Keby to bolo súčasťou ich všeobecnej premeny, vďaka ktorej by sa naučili vážiť si ľudí zo všetkých spoločenských vrstiev a všetkých duševných úrovní, bolo by to záslužné. Žiaľ, vďaka tomu, ako hlboko sa páni z OKS nachádzajú v zajatí ideológie, výnimku zrejme dostanú iba niektorí z chudobných duchom.

(18. 06. 2004)Linka na dnesĽavica.sk

Pokus vytvoriť na Slovensku portál pre všetko ľavicové. Zatiaľ stojí na pleciach jediného človeka, no napriek tomu svojou aktuálnosťou a profesionalitou stojí za pozornosť.


Komentáre
k článku: Zmluva o výhrade svedomia porušuje Ústavu SR
(zo dňa 18.02.2005, autor článku: Možnosť voľby)

Komentár zo dňa: 09.02.2006 22:16:27
Autor: jana (@)
Titulok: veriaca, katolíčka
Som veriaca - katolíčka, ale táto katolícka cirkev ma sklamala. Z kostolov pomizli lustre, koberce, katolícka cirkev nemá žiadne záznamy o svojom inventári v kostoloch. Kňaz ked ide na inú faru, zoberie si to čo sa mu páči, nevadí mu ,že to kupili veriaci pre svoj kostol.Na novu farnosť to už ale neprinesie. Kde je svedomie týchto kňazov? A KDH-ci - tí robili vo vláde najväčší neporiadok. Vôbec ich netrápilo svedomie. Presadzovali len svoje záujmy. Ministerstvo vnútra - polícia sa vás nezastane a ani vám nepomôže. Ak Vám niečo ukradnú musíte si zlodeja hľadať sami. Vrahovia sú na slobode ...
Ministerstvo spravodlivosti - na súde sa svojej pravdy nedovoláte. Kým ukončia súdny spor, tak zabudnete aj, kedy začal. Sudcovia a advokáti si z nášho ľudu urobili perfektný zárobkový podnik. Veď čím dlhšie súdny spor trvá, tým viac zarobia. P. ministrovi KDH to nevadilo - svedomie ho netrápilo. Na jednom súde v Prešovskom kraji priebieha súdny spor 7 rokov, aj keď žalujúca strana nepredložila k žialobe žiadne dôkazy. Kde je svedomie sudcov O čom to hovoria poslanci KDH ? Veď koho trápi svedomie a nechce pracovať napr. v nedeľu, nájde si takú prácu, ktorá mu vyhovuje a nepotrebuje k tomu žiadnu zmluvu o výhrade svedomia...
Hamba, čo robíte KDHáci - bývalí komunisti. Oblbujete starých ľudí láskou k sirkvi, aby Vás volili vo voľbách, pritom máte veľmi ďaleko k láske k Bohu, milujete len seba asvoje mocenské záujmy.

Reakcia na komentár
"veriaca, katolíčka"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.