hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

10. 07. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuRóza Luxemburgová - ikona socializmu

Juraj Benko

Čatár Otto Runge strážil hlavný vchod berlínskeho hotela Eden vyše troch hodín, kým z vchodových dverí vyšla drobná žena v sprievode dvoch mužov. Len čo sa trojica dostala do jeho tesnej blízkosti, prudko sa rozohnal a pažbou udrel ženu do ľavej časti tváre. Spadla na chodník a pomaly sa zviechala zo zeme, keď z hotela vybehli štyria vojaci, schmatli ju a naložili do pristaveného auta. O chvíľu zaznel výstrel a Róza Luxemburgová bola mŕtva. V ten istý deň, 15. januára 1919, približne hodinu pred polnocou zavraždili dôstojníci jednotiek Freikorps aj jej dlhoročného spolupracovníka Karla Liebknechta.

(07. 03. 2006)Linka na dnesATTAC

„Združenie za dane na transakcie prospievajúce občanom" sa už dávno nezaoberá výlučne snahou presadiť Tobinovu daň na špekulatívny kapitál na medzinárodných finančných trhoch. ATTAC sa z rodného Francúzska rozšíril do mnohých iných krajín a je dnes jednou z najvýznamnejších skupín hnutia za globalizáciu spravodlivosti.


Komentáre
k článku: Zmluva o výhrade svedomia porušuje Ústavu SR
(zo dňa 18.02.2005, autor článku: Možnosť voľby)

Komentár zo dňa: 09.02.2006 22:16:27
Autor: jana (@)
Titulok: veriaca, katolíčka
Som veriaca - katolíčka, ale táto katolícka cirkev ma sklamala. Z kostolov pomizli lustre, koberce, katolícka cirkev nemá žiadne záznamy o svojom inventári v kostoloch. Kňaz ked ide na inú faru, zoberie si to čo sa mu páči, nevadí mu ,že to kupili veriaci pre svoj kostol.Na novu farnosť to už ale neprinesie. Kde je svedomie týchto kňazov? A KDH-ci - tí robili vo vláde najväčší neporiadok. Vôbec ich netrápilo svedomie. Presadzovali len svoje záujmy. Ministerstvo vnútra - polícia sa vás nezastane a ani vám nepomôže. Ak Vám niečo ukradnú musíte si zlodeja hľadať sami. Vrahovia sú na slobode ...
Ministerstvo spravodlivosti - na súde sa svojej pravdy nedovoláte. Kým ukončia súdny spor, tak zabudnete aj, kedy začal. Sudcovia a advokáti si z nášho ľudu urobili perfektný zárobkový podnik. Veď čím dlhšie súdny spor trvá, tým viac zarobia. P. ministrovi KDH to nevadilo - svedomie ho netrápilo. Na jednom súde v Prešovskom kraji priebieha súdny spor 7 rokov, aj keď žalujúca strana nepredložila k žialobe žiadne dôkazy. Kde je svedomie sudcov O čom to hovoria poslanci KDH ? Veď koho trápi svedomie a nechce pracovať napr. v nedeľu, nájde si takú prácu, ktorá mu vyhovuje a nepotrebuje k tomu žiadnu zmluvu o výhrade svedomia...
Hamba, čo robíte KDHáci - bývalí komunisti. Oblbujete starých ľudí láskou k sirkvi, aby Vás volili vo voľbách, pritom máte veľmi ďaleko k láske k Bohu, milujete len seba asvoje mocenské záujmy.

Reakcia na komentár
"veriaca, katolíčka"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.