hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

10. 12. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuAko vyžmýkať z chudobných aj poslednú kvapku

George Monbiot

Nikto nemôže obviniť niekdajšiu konzervatívnu vládu, že sa nedržala svojho sľubu obnoviť v krajine viktoriánske hodnoty. Keď v roku 1992 povolila súkromným vodárenským spoločnostiam, aby nainštalovali v Birminghame predplatené vodomery, tí ľudia, ktorí si nemohli dovoliť splachovať záchody, sa začali vyprázdňovať do nočníkov, ktorých obsah potom vysýpali von z okien svojich panelákov. Človek sa pritom začal cítiť priam nostalgicky.

(21. 10. 2004)Linka na dnesNew Left Review

Hlboko vážená „vlajková loď západnej intelektuálnej ľavice", kritická tak k vlažnej sociálnej demokracii, ako k „reálnemu socializmu" (pri zrode NLR stáli bývalí členovia komunistickej strany, ktorí ju opustili na protest proti sovietskemu zásahu v Maďarsku v r. 1956). NLR sa zaoberal a zaoberá najrôznejšími témami, od Frankfurtskej školy cez čínsku kultúrnu revolúciu až po východeurópskych ľavicových disidentov, či dnes antikapitalistické hnutie.


Komentáre
k článku: Zmluva o výhrade svedomia porušuje Ústavu SR
(zo dňa 18.02.2005, autor článku: Možnosť voľby)

Komentár zo dňa: 06.02.2006 14:48:06
Autor: kvestor (@)
Titulok: 70% katolíkov
Štatistický údaj o počte katolíkov je presne taký istý ako celá štatistika = presný súčet nepresných čísiel. Tento údaj vychádza z posledného sčítania obyvateľstva na Slovensku, v ktorom bola kolónka vierovyznanie. Poznám množstvo ľudí, ktorí tam uviedli katolícke vierovyznanie, ale len z toho dôvodu, že ich kedysi dali pokrstiť rodičia v kostole. Ja som urobil presne to isté. Keby som však vedel na akú argumentáciu budú tieto údaje zneužité, bol by som tam radšej uviedol bez vierovyznania. Myslím si, že takýto údaj v štatistickom hárku by mal byť vysvetlený na čo bude jeho výsledok použitý. Myslím si, že počet katolíkov na Slovensku je výrazne nižší ako udáva štatistika. Niečo tomu naznačujú aj samotné preferencie KDH aj keď si nemyslím, že by ich bolo až tak málo. Mnohí ľudia totiž k tomu aby v niečo verili nepotrebujú kostoly a kňazov.

Reakcia na komentár
"70% katolíkov"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.