hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

15. 11. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuZmluva o výhrade svedomia porušuje Ústavu SR

Možnosť voľby

Mimovládne organizácie, ktoré sa zaoberajú ľudskými/ženskými právami, vyzvali otvoreným listom premiéra SR, aby na rokovaní vlády odmietol návrh Zmluvy so Svätou stolicou o práve uplatňovať výhradu svedomia. V otvorenom liste premiérovi SR Mikulášovi Dzurindovi sa uvádza, že súhlas so zmluvou so Svätou stolicou ohrozuje základne princípy Slovenska ako právneho, sekulárneho a demokratického štátu.

(18. 02. 2005)Linka na dnesEgon Matzner

Nedávno predčasne zosnulý profesor Matzner (manžel bývalej rakúskej veľvyslankyne na Slovensku) sa vo svojej práci zaoberal dôsledkami monopolárneho svetového poriadku, globalizáciou kapitálových trhov a privatizáciou. Bol jedným z mála predstaviteľov „oficiálnej ľavice", ktorí nepodľahli presvedčeniu, že vyhrať sa dá len opustením princípov.


Komentáre
k článku: Úder Goliáša, Papier ako štít
(zo dňa 17.01.2005, autor článku: Miroslav Spišák)

Komentár zo dňa: 19.01.2005 07:53:49
Autor: Kronikar (kronikar@azet.sk)
Titulok: Slovenská realita
Je to smutné,ale je to tak.Slovenská realita je presne takáto.Nejedná sa o pritom o nič vynímočné.Podobné prípady sa dajú nájsť po celom Slovensku.Sám som robil predsedu v jednom nemenovanom podniku/tiež patrí pod OZ DLV/a v podstate som zažíval to isté./a skončil tak isto/Napriek zákonom,napriek tomu,že sme členmi EÚ ,napriek tomu,že sme členmi MOP a podpísali sme ju.Skutočnosť je taká,že všetko toto na Slovensku prestáva platiť pred dvermi naších/a jedná sa o 99 percent/podnikov.Dnešný slovenský "podnikateľ" je tvrdý kapitalista z 30 rokov minulého storočia.A je jedno či je zahraničný či domaci.Snáď len ten zahraničný chce zachovať zdánie akejsi demokracie a rešpektovanie zákonov.Argumenty takého typu ,ako boli predkladané v článku sú na dennom poriadku.A ešte pridám dva"nepristrelné" od podnikatelov.Ak sa vám nepáči môžte odísť,ludí je dosť,čo čakajú na prácu a odbory chcú "zlikvidovať" podnik svojími neumernými požiadavkami.Nie je nič vynímočné,keď podnikateľ apeluje na zamestnancov,aby robili zadarmo,pretože "momentálne" nemá na mzdy a on predsa chce pomôcť rozvoju štátu,či regionu.A snáď najsmutnejšie na to je to,že podobné situácie,keď ludia robia,nič nedostanú ,sa prezentujú v médiach a nič sa nedeje.Organizácie na to určené zákonom/úrady práce,inšpektoraty práce,danové úrady atd/ticho hrajú úlohu mrtveho chrobáka a tvária sa,že sa nič nedeje.
To,že sa tým porušuje zákon zákonov/ústava Slovenskej republiky/nikoho nejak nevzrušuje.Tá hovorí/volne preložené/:zamestanec má právo za vykonanú prácu na mzdu/zodpovedajúcu/ a na dôstojný život a socialne istoty.Buduje sa tu forma neoliberalizmu toho najhrubšieho zrna a predkladá sa nám to ,ako jediná a pravá cesta.Zabúda sa,že ústava kvalifikuje tento štát ako socialny.A demagogia tejto vlády,že všetci sa musíme starať o seba sami/socializmus skončil/ je toho dôkazom.Štát sa nemôže zbaviť zodpovednosti o svojích občanov. Je tu na to,aby viedol ,rozvíjal,kontroloval,vytváral možnosti na rozvoj.
Nie je na to,aby vytvoril 10 percent bohatých a 90 percent chudoby,čoho sme svedkom na Slovensku.Inak sa môže stať,že o 20 rokov bude Slovensko vyzerať asi takto.Slovenská mládež za prácou a vidinou lepšieho života utiekla do Ameriky,dôchodci a staršie generácie dožívajú v biede doma,rozpadávajúce sa dediny a pár miest s biednou úrovnou.Ostané sú lúky a golfové ihriská pre zahraničú klientelu.Smiešna predstava??? Zatial.

Reakcia na komentár
"Slovenská realita"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.