hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

23. 02. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuS vlastnou kožou
na trh práce II.

Svetlana Žuchová

Vplyv nezamestnanosti na človeka je dnes módna téma. Profesor Kirchler z katedry pracovnej psychológie viedenskej univerzity dokonca zistil, že nezamestnaní v porovnaní s pracujúcimi pomalšie chodia. Potom, ako sme s Marekom niekoľko dní chodili po meste my a vypĺňali celé desiatky „applications“ (prihlášok), ktoré nám zo začiatku dodávali falošnú nádej (kým sme nepochopili, že ide o čistú formalitu, naše applications kdesi položia a nikto si ich viac nevšimne), pocítili sme to na vlastne koži.

(15. 08. 2003)Linka na dnesFeminet.sk

Vynikajúci slovenský server ženského hnutia. Obsahuje kopu materiálov teoretického rázu i články o aktuálnych problémoch. Kto má úprimný záujem dozvedieť sa niečo o feminizme a feminizmoch, bez predsudkov omieľaných bežnými slovenskými médiami, nech zamieri sem.


Komentáre
k článku: NATO je hrozbou pre Európu a treba ho zrušiť
(zo dňa 26.11.2004, autor článku: Jonathan Steele)

Komentár zo dňa: 26.11.2004 14:15:03
Autor: Viliam Búr (alexander2000@post.sk)
Titulok: trošku počkajme s tým rušením
Bude rozumné, ak sa v budúcnosti Európa sama postará o svoju bezpečnosť. V opačnom prípade by sme boli ľahko vydierateľní, a museli by sme sa prispôsobovať americkým neokonzervatívnym križiackym výpravám.

Nemyslím si však, že sme na rozpustenie NATO pripravení už dnes. Jedného dňa možno - a bude dobré sa na ten deň pripravovať - ale dnes ešte v Európe neexistuje nejaký výrazný pocit spolupatričnosti. Stačí, aby sa k Rusku dostane k moci nejaký expanzionista, a môže začať EÚ po kúskoch rozoberať (začínajúc Slovenskom). Obávam sa, že ako sa na nás všetci vykašľali v Mníchove, vykašľali by sa aj dnes. Neskôr, keď sa krajiny viac prepoja (euro, pohyb pracovných síl, pohyb študentov,...) to bude iné.

Reakcia na komentár
"trošku počkajme s tým rušením"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.