hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

23. 02. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuŠokujúco tvrdý útok J. Chiraca na G. Busha

Jakub Topol

George Bush je podľa Jacquesa Chiraca zodpovedný za rast terorizmu. Francúzsky prezident takto zaútočil na svojho amerického kolegu v britských médiách. Na Ostrovy prišiel iba deň predtým, ale svojimi nezvyčajne tvrdými vyjadreniami stihol šokovať diplomatov po celom svete. Podľa riaditeľa výskumného inštitútu Francúzske centrum pre Spojené štáty Guillaume Parmentiera tak chcel osloviť priamo britskú verejnosť i „opozičníkov“ v Blairovej Labour party.

(26. 11. 2004)Linka na dnesSlovo

Slovenský intelektuálny týždenník sociálnodemokratického zamerania, sem-tam korenený aj radikálnejšími článkami. Pokúša sa obrátiť slovenskú inteligenciu pre ňu prijateľnou formou na ľavicovú vieru.


Komentáre
k článku: NATO je hrozbou pre Európu a treba ho zrušiť
(zo dňa 26.11.2004, autor článku: Jonathan Steele)

Komentár zo dňa: 25.03.2008 14:39:28
Autor: Robinson (@)
Titulok: Komentár
Pisateľ článku asi nadobudol pocit že naši "Bratia Európania" sú takí solidárni a dobrí a mocní, že nás budú ochraňovať a budú nás chcieť ochraňovať a že americké "Svine" im to chcú pokaziť a že taký Saddám Husajn bol len chúďa obeť a Taliban-ten trpí najviac:-) Naozaj ma zaráža tento pohľad.

Teda zase sme sa nepoučili z histórie a myslíme si že "zlé štáty" nie sú až také zlé a zavierame oči pred "drobnosťami."
Spomeňme si na Nemecko. Tiež sme si mysleli že sa to nejako samo vyrieši...nevyriešilo. Nebola dostatočná vojenská sila a vôľa a súdržnosť. A čo sa týka Ameriky-vtedy sa nezapojila. To sa jej strašne vyčíta. Teraz sa jej zase vyčíta že zasahuje príliš. A keby sa zase niečo stalo, lebo Amerika by nezasiahla, zase by to bola jej vina.

Nemusíme súhlasiť so všetkým čo robí-mnohokrát jej činy popierajú to čo sama hlása. A je najmocnejším štátom na svete. Niekto ním musí byť. Chceme aby to bola rastúca Čína alebo Rusko? Čína ani pomysleť a Rusko? Tých sme sa už nabažili. Európa už dávno nemá niekdajšiu moc. Musíme uzavierať spojenectvo so silnými štátmi, aby sme si uchovali aký-taký význam. Ja osobne si neviem predstaviť že by to mali byť v nejakej väčšej miere Rusko alebo čína.

A mimochodom. Konávajú sa masové demonštrácie proti Amerike, globalizmu(McDonaldom), ale nikoho nenapadne demonštrovať proti hromadným popravám v Číne a antiglobalistom a socialistom je asi jedno, že v Severnej Kóree sa na ľuďoch skúmajú účinky všeličoho možného, udržujú najväčšiu armádu na počet obyvateľov na svete a ľu dia nech si umierajú od hladu.

Myslím, že ľudia majú tendenciu vyrovnávať sa so sebou a okolím vytváraním virtuálnych nepriateľov. Veď na niečo si treba zanadávať...

Reakcia na komentár
"Komentár"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.