hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

19. 09. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuDva zjazdy a jeden pohreb

Boris Kagarlickij

Vodcovia ruskej komunistickej strany mali vždy sklon k optimizmu. Keď ich informovali o hroziacej kríze v jej radoch, so sebaistotou odpovedali, že nič také nie je možné. Keď predpovede naznačovali, že vo voľbách do Štátnej dumy prídu o mnoho kresiel, iba sa na tom smiali. A keď sa niektorí experti pustili do špekulácií o možnom rozkole v strane, jej vodcovia odpovedali, že takýto vývoj je absolútne vylúčený.

(12. 07. 2004)Linka na dnesAmnesty International Slovensko

Najznámejšia organizácia ochrancov ľudských práv je dobrým príkladom toho, že keď ide o správnu vec, netreba sa báť začínať aj z ničoho. Myšlienka na čosi ako Amnesty skrsla v mozgu jej zakladateľa na základe jednej drobnej novinovej správy; dnes je celosvetovou organizáciou s tisícami členov. AI nestranne bije do každého štátu, ktorý nespravodlivo väzní, mučí, zabíja alebo inak ubližuje vlastným občanom. Preto ju nemá v láske žiadny režim... a preto sa na ňu odvolávajú všetci, ktorým ležia viac na srdci ľudia, ako režimy.


Komentáre
k článku: Sú moslimovia ďalšou obeťou západnej dekadencie?
(zo dňa 13.11.2004, autor článku: Eduard Chmelár)

Komentár zo dňa: 13.06.2005 11:20:15
Autor: Mato (matosnv@gmail.com)
Titulok: KOMENTAR
Neviem taketo reci ohladom terorizmu...je pravda ze vojna v iraku je dost na polemiku.Ani mne by sa nepacilo keby nas niekto prisiel okupovat, ale nemozem byt ani na strane Iraconov ci teroristov.Ano myslim si ze moslimovia su problem!!!!!!Nemam vedomost o tom zeby krestania alebo zidia ci ine nabozenstva vrazdili v mene boha!!!Je to nabozensky fanatizmus a to je problem!!!Vrazdia americkych vojakov co by som pochopil,ale co nepochopim je ze vrazdia nezainteresovanich civilistov a aj svojich vlastnich ludi.....To nie je normalne....Chcel by som vidiet napr Vas v ich zajati a cakala by vas ista smrt len pretoze ste Slovak a slovaci operovali v Iraku,...ako by ste reagovali?Terorizmus je problem a inac ako silou sa riesit neda.Preco by sme mali umierat len preto ze neverime v Alaha a niekde si niekto vyklada Koran tak ze by vyvrazdil kazdeho kdo odporuje islamu?Tak nehovorte prosim o nich ako o chudakoch a ze sa spolcujeme voci nim.Nikto tu nerobi take problemi ako oni....Nech sa vrazdia na svojom uzemi a neotravuju nas,ktori chceme a vieme zit v mieri....
Mrtin

Reakcia na komentár
"KOMENTAR"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.