hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

19. 06. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuTýmto spôsobom môžeme vyhrať

Susan Georgeová

Keď v stredu ráno dorazím do Británie, všetky novinové titulky ohlasujú žalostný stav britských penzií. Do večera zistím, že neveľa Britov si je vedomých, že v Londýn sa tento týždeň zhromaždia desaťtisíce mysliteľov a aktivistov z celej Európy i spoza jej hraníc na tretie Európske sociálne fórum (ESF). Zdá sa, že medzi týmito dvoma faktami je súvislosť. Neoliberalizmus, ktorý sa tu oficiálne začal s pani Thatcherovou, ešte svoju špinavú prácu neskončil. Ako dokazujú stredajšie titulky, stále má za lubom ničiť tvrdo vybojované práva – jaj, prepáčte, „výsady“. Mnohí ľudia to stále podľa všetkého berú ako niečo dané a akýkoľvek odpor považujú za zbytočný.

(19. 10. 2004)Linka na dnesBlog Eduarda Chmelára

Internetový zápisník nášho najznámejšieho ľavicového novinára. Jeho príspevky tu asi nájdete najčastejšie zo všetkých médií. Pre tých, ktorí hádam Chmelára ešte nepoznajú - nájdete tu výborne napísané články veľmi podobnej krvnej skupiny, ako na tejto stránke - ľavica, environmentalizmus, demokracia, občianske práva... Nenechajte si ujsť.


Komentáre
k článku: Sú moslimovia ďalšou obeťou západnej dekadencie?
(zo dňa 13.11.2004, autor článku: Eduard Chmelár)

Komentár zo dňa: 13.06.2005 11:20:15
Autor: Mato (matosnv@gmail.com)
Titulok: KOMENTAR
Neviem taketo reci ohladom terorizmu...je pravda ze vojna v iraku je dost na polemiku.Ani mne by sa nepacilo keby nas niekto prisiel okupovat, ale nemozem byt ani na strane Iraconov ci teroristov.Ano myslim si ze moslimovia su problem!!!!!!Nemam vedomost o tom zeby krestania alebo zidia ci ine nabozenstva vrazdili v mene boha!!!Je to nabozensky fanatizmus a to je problem!!!Vrazdia americkych vojakov co by som pochopil,ale co nepochopim je ze vrazdia nezainteresovanich civilistov a aj svojich vlastnich ludi.....To nie je normalne....Chcel by som vidiet napr Vas v ich zajati a cakala by vas ista smrt len pretoze ste Slovak a slovaci operovali v Iraku,...ako by ste reagovali?Terorizmus je problem a inac ako silou sa riesit neda.Preco by sme mali umierat len preto ze neverime v Alaha a niekde si niekto vyklada Koran tak ze by vyvrazdil kazdeho kdo odporuje islamu?Tak nehovorte prosim o nich ako o chudakoch a ze sa spolcujeme voci nim.Nikto tu nerobi take problemi ako oni....Nech sa vrazdia na svojom uzemi a neotravuju nas,ktori chceme a vieme zit v mieri....
Mrtin

Reakcia na komentár
"KOMENTAR"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.