hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

28. 05. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuMôže po voľbách dôjsť k podstatnej zmene?

Daniel Novák

Napísal som nedávno kritický článok o zastupiteľskej „demokracii“ na Slovensku. Článok sa venoval našej politickej realite výlučne za Dzurindovej vlády. Teraz je po voľbách. Najviac hlasov získal SMER, “ľavicová” strana. Teda konečne aj my, ktorí túžime po dôslednom riešení sociálnych problémov a ku smerovaniu k rovnosti, môžeme byť spokojní. Alebo nie? Nenavádza tá prípojka “sociálna demokracia” za názvom víťaznej strany k určitému optimizmu? Nie, ja si to nemyslím. Neverím, že by sa touto “parlamentnou výmenou” (bohužiaľ, nič okrídlenejšie sa tu nedá použiť) niečo podstatné zmenilo. A to bez ohľadu na to, či SMER pribral do vlády amorálne pravicové strany ako HZDS a SNS alebo nie.

(06. 09. 2006)Linka na dnesSociálne diskusné fórum

Zaujímavá, informatívna webstránka - fórum o témach sociálnej politiky. Oficiálne nestranná a nestranícka, ale určite užitočná pre tých, ktorí sa o tieto témy zaujímajú skôr zo sociálneho, ako "antisociálneho" uhla. Sponzorované nadáciou nemeckej sociálnej demokracie Friedrich Ebert Stiftung.


Komentáre
k článku: Ráno po tom
(zo dňa 04.11.2004, autor článku: Justin Podur)

Komentár zo dňa: 07.11.2004 19:47:21
Autor: alex (repok@centrum.sk)
Titulok: ostanme slusnymi ludmi
Amerikanizmu - svojou povrchnou pakulturou, svojim "ekonomickym" vypocitavanim: vydal som viac ako som ziskal, zbijanim tam, kde nemaju narok ani vstupit... je obhajobou egoizmu, pazravosti, nasilia, netolerancie. Ak sa k takymto trendom hlasi krajina v ktorej zijem, je mi z toho uzko. Ale ani na minutu nepristupim k tomuto prudu. Nemozem tak urobit, lebo desattisice ludi sa nechceli prisposobit a stalo ich to zivot. dmeokracia nie je to, co prislo po novembri. ona sa po svete vyskytuje a my mame sancu sa to od niektorych krajin ajnaucit. a mozno aj z nasho nekompromisneho stanoviska budu mat prospech slusni ludia tohto sveta. budme voci sebe slusni, to na zaciatok staci. Zacnime tymto: Budme slusni voci svojim detom. Nenahradzajme sa neznamymi ludmi, vychovavajme si ich k obrazu svojmu. Pokladam citatelov tychto stranok za slusnych ludi. A chcem ich ubezpecit, ze svet stoji na slusnych ludoch. K tomuto ma inspiroval J. Podur a som rad ze som si ho precital.

Reakcia na komentár
"ostanme slusnymi ludmi"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.