hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

28. 02. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuDva zjazdy a jeden pohreb

Boris Kagarlickij

Vodcovia ruskej komunistickej strany mali vždy sklon k optimizmu. Keď ich informovali o hroziacej kríze v jej radoch, so sebaistotou odpovedali, že nič také nie je možné. Keď predpovede naznačovali, že vo voľbách do Štátnej dumy prídu o mnoho kresiel, iba sa na tom smiali. A keď sa niektorí experti pustili do špekulácií o možnom rozkole v strane, jej vodcovia odpovedali, že takýto vývoj je absolútne vylúčený.

(12. 07. 2004)Linka na dnesRovnosť.sk

Server podobného zamerania, ako feminet.sk. Jeho ťažisko je trocha odlišné, okrem ženskej otázky sa výraznejšie ako jeho kolegyňa venuje rovnoprávnosti ľudí s rôznou pohlavnou orientáciou. Nie je zatiaľ až taký bohatý na materiály, ale dobre pokrýva aktuálne otázky.


Komentáre
k článku: Matka všech protiválečných hnutí
(zo dňa 24.08.2004, autor článku: Naomi Kleinová)

Komentár zo dňa: 18.01.2005 15:42:10
Autor: alexander císar (invencia@atlas.sk)
Titulok: Čo keby sme otvorili ústa?
Nie, nie je sama. Nemusíme byť ani zenbudhistami, ani Davidom Copperfieldom, aby sme mohli byť vnútorne spojení s trpiacimi matkami, osamotenými staršími, či mladšími občanmi a najmä s deťmi, s ktorými tento parchantský svet zaobchádza nezodpovedne, ktorým sa posmieva svojimi falošnými rozprávkami a jedná s nimi s neodpustiteľným cynizmom. Je najvyšší čas, aby sme sa netajili svojou empatiou k trpiacim nášho rodu. Možno v tom strašnom žiali nevládzu vnímať našu účasť. Preto by sme mali, my, občania tejto planéty, poslať svoje posolstvo všetkým tým, ktorých postihlo nešťastie, krivda, nespravodlivosť i chudoba. Navrhujem, aby sme usporiadali celosvetovú kampaň, v ktorej sa podpíšeme pod Petíciu za slušnú Zem. Bude to nielen prejav účasti, ale zaviažeme svoje vlády, aby zvýšili rozpočty na pomoc strádajúcim, nespravodlivo odsúdeným, trpiacim nie svojou vinou.
Je nás príliš veľa, ľudí, ktorí majú svedomie, ktorí potichu plačeme s trpiacou matkou, týraným dieťaťom, opusteným bezdomovcom. Je nás príliš veľa na to, aby sme len vysielali svoju spoluúčasť. V mnohých prípadoch sú jasní vinníci utrpenia desiatok tisícov a naše vlády jednajú s niomi v rukavičkách, vztvárajú mosty po ktorých títo hitlerovci môžu utiecť do svojich tajných i verejných úkrytov, postaviť svoje šíky právnikov a vyvliecť sa zo svojich hriechov. Nespoliehajme sa len na božiu spravodlivosť a povedzme im, že bolo dosť toho, čo tu napáchali. Na týchto stránkach vystupuje možno tridsať občianskych združení, ktoré majú kredit na organizovanie takejto akcie. Rovnako v ostatných krajinách existujú občania a ich zoskupenia. Vyzvime ich, aby sa prejavili a podpísali najpočetnejšie odsúhlasené memorandum. Nech je táto zem i Zem o niečo čistejšia.

Reakcia na komentár
"Čo keby sme otvorili ústa?"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.