hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

23. 02. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

Vyhľadávanie



Z archívu



Čo sa to stalo so slovenskou ľavicou?

Joseph Grim Feinberg

/hr!/ Tento príspevok bol pôvodne napísaný pre západného čitateľa a preto sa podrobnejšie venuje aj niektorým nám dobre známym reáliám. Napriek tomu, že bol v pôvodnom anglickom znení zverejnený už pred nejakým časom, zostáva - žiaľ - stále hlboko aktuálny. /hr!/ Keď sa v septembri minulého roka objavili výsledky parlamentných volieb, bolo jasné, že na Slovensku bude po prvýkrát od konca druhej svetovej vojny vládnuť nekompromisne pravicová vláda. Ba čo viac, päťpercentný prah na vstup do parlamentu prekročila iba jediná strana otvorene sa hlásiaca k ľavici – KSS so ziskom 6,3 percenta. Západní investori a budovatelia impéria sa potešene usmiali. (Žeby skákali od radosti sa však povedať nedá. Nad krajinou, ktorú si v zahraničí až pričasto pletú s inými, sa zase nemožno až tak veľmi vzrušovať.) Na druhej strane, vzdelaní a západne orientovaní Slováci si poriadne zhlboka vydýchli. Po desaťročí mierne protizápadného populizmu a štyroch rokoch ťažkopádnej koalície neoliberálov a sociálnych demokratov sa zdalo, že krajina konečne nastúpi svoju dlho očakávanú cestu k trhovej ekonomike, európskej integrácii a členstvu v NATO. Väčšina obyvateľstva však netušila, čo má od novej vlády očakávať.

(15. 08. 2003)



Linka na dnes



Vysokoškoláci.sk

Stránka slovenského študentského hnutia. Informácie o pokusoch ministra Martina Fronca deformovať slovenské školstvo, argumenty proti zavedeniu školného, články z tlače, diskusia o pripravovaných akciách atď. Vrelo odporúčané.


Komentáre
k článku: Oligarchovia alebo ako sa z panny stala fľandra
(zo dňa 20.08.2004, autor článku: Uri Avnery)

Komentár zo dňa: 23.07.2019 00:42:29
Autor: (@)
Titulok:
Vans Shoes Canada http://www.vanscanada.ca/
Vans http://www.vansshoesoutlet.us/
Fila Canada http://www.filacanada.ca/
Ralph Lauren http://www.ralph-laurencanada.ca/
Longchamp Tote http://www.longchampbackpack.us/
Vans Slip On http://www.vansoldskool.org.uk/
Ralph Lauren Canada http://www.polo-ralphlauren.ca/
Adidas Shoes For Men http://www.adidas-outlet.ca/
Balenciaga Shoes http://www.balenciagasneakers.us/
Pandora Jewelry http://www.pandoras.us/
Longchamp http://www.longchamp-canada.ca/
Skechers Boots http://www.skechersshoes-outlet.us/
Adidas Boost http://www.adidasboost.us/
Karen Millen http://www.karen-millen.us/
Converse http://www.conversecanada.ca/
Jordan Retro 11 http://www.jordanshoesoutlet.us/
Karen Millen Dresses http://www.karenmillendresses.co.uk/
High Top Vans http://www.vansslipon.us/
Supreme http://www.supremes.us.org/
Giuseppe http://www.giuseppezanotti.org.uk/
Bape Shirt http://www.bape-hoodie.us/
Balenciaga UK http://www.balenciagatrainers.co.uk/
Curry Shoes http://www.curry5.ca/
Bape Canada http://www.bapecanada.ca/
Adidas http://www.adidascanadashoes.ca/
KD 11 shoes http://www.kd-11.us.org/
Bvlgari Jewelry http://www.bvlgaris.us/
Salomon http://www.salomon.in.net/
Converse UK http://www.converse-uk.co.uk/
New Jordans http://www.jordanshoes.ca/
Giuseppe Zanotti http://www.giuseppeshoes.us.org/
Air Max http://www.nikeairmax-uk.co.uk/
Fitflop Sale http://www.fitflop.org.uk/
Champion Sweatshirt http://www.champion-canada.ca/
Michael Kors http://www.michaelkors-bags.us/
Ultra Boost Uncaged http://www.adidasultraboost.us.com/
Yeezy http://www.yeezy-boost.co.uk/
Off White Clothing http://www.offwhites.us/
Lebron 16 http://www.lebron-16.us.org/
Adidas NMD http://www.adidasnmdwomens.us/
Swarovski Rings http://www.swarovskijewelry.us/
North Face Coat http://www.northfacejacket.us.org/
MCM Purse http://www.mcmbags.us/
Balenciaga Sneakers http://www.balenciagas.us/
Fjallraven Kanken http://www.fjallravenkanken.us.com/
hampion Clothing http://www.championhoodie.co.uk/
Asics Running Shoes http://www.asicsoutlet.us/
Skechers Sneakers http://www.skechersoutlet.us/
Coach Bags http://www.coachbags.us/
Fitflop Sale http://www.fitflopshoes.us/
Ferragamo Canada http://www.ferragamocanada.ca/
Jordan Shoes http://www.jordan11.org.uk/
Coach http://www.coachbagsoutlet.us/
Ralph Lauren http://www.ralphlauren-polo.us/
Balenciaga Sneakers http://www.balenciaga-sneakers.us.org/
Salomon Speedcross 4 http://www.salomons.us/
Fjallraven http://www.fjallraven-canada.ca/
Jimmy Choo Outlet http://www.jimmy-chooshoes.us/
Burberry Belt http://www.burberrybagsuk.co.uk/
Red Bottom Shoes http://www.redbottoms.us.com/
Cartier Ring http://www.cartier.us.org/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstockcanadasandals.ca/
Red Bottoms http://www.christianlouboutin-shoes.us/
Golden Goose Sale http://www.goldengooses.us.org/
Vibram Five Fingers http://www.vibram.us.org/
Birkenstock UK http://www.birkenstockuk.org.uk/
Bottega Veneta Wallet http://www.bottegavenetas.us/
Nike Canada http://www.nikeairmaxca.ca/
Hydro Flask http://www.hydroflask.us.org/
Clarks http://www.clarksshoes.org.uk/
Supreme http://www.supremeshirt.us/
Pandora Jewelry http://www.pandora.in.net/
Ralph Lauren http://www.ralphlaurenusa.us/
A Bathing Ape http://www.bapeshirt.us/
Mizuno Shoes http://www.mizunoshoes.org/
Adidas Shoes http://www.adidas-trainersuk.org.uk/
Goyard Canada http://www.goyardcanada.ca/
Champion Clothing http://www.championsweatshirt.us.com/
Fitflop Shoes http://www.fitflopsandals.us/
Balenciaga Canada http://www.balenciagashoes.ca/
Air Max 270 http://www.airmax-2019.us/
Coach Outlet Canada http://www.coachbags.ca/
Ecco Shoes For Women http://www.eccoshoessandals.us/
Kate Spade Handbags http://www.katespadecanada.ca/
Salomon Gtx http://www.salomon-boots.us/
Air Max http://www.airmax-720.us/
Karen Millen Dresses http://www.karen-millen.co.uk/
Air Max 270 http://www.airmax2019.us/
Champion Hoodie http://www.championhoodie.us.com/
Fila High Tops http://www.filashoes.co.uk/
Curry 5 Shoes http://www.curry5shoes.us.org/
Asics http://www.asicsrunningshoes.us/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstock-sale.us/
Birkenstock http://www.birkenstocksandalssale.us/
Louboutin Shoes http://www.louboutintrainers.co.uk/
Nike http://www.nikeairmaxoutlet.us/
Fjallraven Kanken Backpack http://www.fjallraven-kanken.us.org/
Nike Air Max http://www.nikeuptempo.us/
KD 11 http://www.kd11.ca/
Suicoke Moto http://www.suicoke.us/
Fred Perry Shoes http://www.fredperry.us.org/
Fjallraven Kanken http://www.fjallraven.in.net/
Yeezy Boost 350 V2 http://www.yeezyboost350v2.us.com/
Yeezy Shoes http://www.yeezy-supply.us/
Goyard Bags http://www.goyard-bags.us/
Pandora Charms http://www.pandoraofficialsite.us/
Yeezy Trainers http://www.yeezytrainers.co.uk/
Bape Clothing http://www.bapehoodie.co.uk/
Fjallraven Kanken http://www.fjallraven.us.org/
New Jordans http://www.jordan-11.us/
Kate Spade Wallet http://www.katespade-purses.us.com/
Birkenstock http://www.birkenstock-sandals.co.uk/
Nike Canada http://www.nikecanadashoes.ca/
Coach Bags http://www.coachbags.co.uk/
Birkenstock Shoes http://www.birkenstockoutlet.us/
Kyrie Irving Shoes http://www.kyrie5-shoes.us/
Supreme Clothing http://www.supreme-canada.ca/
Michael Kors Purse http://www.michaelkorspurse.us/
Salvatore Ferragamo http://www.ferragamo.in.net/
Vibram http://www.vibram-fivefingers.us/
Toms Shoes http://www.toms-shoes.us/
Pandora Canada http://www.pandoracanadas.ca/
Pandora http://www.pandorajewelrystore.us/
Fjallraven http://www.fjallraven.us.com/
Hydro Flask http://www.hydro-flask.us/
Jimmy Choo http://www.jimmychooheels.us/
Fjallraven UK http://www.fjallraven.org.uk/
Louboutin Shoes http://www.christianlouboutinredbottoms.us/
Supreme Shirt http://www.supremeclothings.us.com/
Bape Sweatshirt http://www.bape.org.uk/
New Balance Shoes http://www.newbalanceshoes.us/
Nike Air Max 720 http://www.nikeairmax720.us/
Harden Shoes http://www.hardenvol3.us/
Adidas Yeezy http://www.adidasyeezy.ca/
Mulberry http://www.mulberryhandbags.us/
Coach http://www.coach-bags.us/
Christian Louboutin http://www.louboutinredbottoms.us/
Longchamp Bags http://www.longchampbags-outlet.us/
Kate Spade Bags http://www.katespadebags.ca/
Lebron 15 http://www.lebron16.ca/
Pandora Rings http://www.pandoracanada.ca/
Golden Goose Superstar http://www.goldengoosesneakers.co.uk/
Birkenstock Canada http://www.birkenstock-canada.ca/
Puma http://www.pumacanada.ca/
Kyrie Shoes http://www.kyrie5shoes.us/
Asics Running Shoes http://www.asicscanada.ca/
Pandora Rings http://www.pandoracanadarings.ca/
Mont Blanc Fountain Pen http://www.mont-blancpens.us/
Pandora Charms http://www.pandoraus.us/
Off White Hoodie http://www.offwhitecanada.ca/
Off White http://www.off-white.us.org/
Christian Louboutin http://www.redbottomsshoes.us/
ED Hardy http://www.edhardyclothing.us/
Golden Goose Sale http://www.goldengoose-shoes.us/
Golden Goose Shoes http://www.goldengoosesneakers.ca/
Pandora Bracelet http://www.pandorarings.us/
Giuseppe Shoes http://www.giuseppeshoes.us/
Red Bottom Shoes http://www.louboutinredbottomshoes.us/
Supreme http://www.supremehoodie.co.uk/
Converse Sneakers http://www.converses.us/
Fila Mens Shoes http://www.fila.in.net/
Calvin Klein Underwear http://www.calvinklein.org.uk/
Red Bottom Shoes http://www.redbottomlouboutinshoes.us/
Nike Air Max http://www.airmax-270.co.uk/
Nike Outlet http://www.nikeshoxwomen.us/

Reakcia na komentár
""

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?



Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.