hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

12. 12. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuZa fasádou „novej Európy“

Neil Clark

Návštevníci, ktorí si za lacný peniaz doprajú víkend v Budapešti, Prahe, Varšave, či iných hlavných mestách „novej Európy“, sa môžu poľahky vrátiť domov vo viere, že štandardná západná ortodoxia naozaj platí: že bývalé komunistické štáty východnej Európy sú živé, prekvitajúce krajiny, osídlené čoraz blahobytnejším obyvateľstvom, ktoré využíva ovocie integrácie do euroatlantických štruktúr. Ak by však turisti zablúdili za roh hlavných bulvárov a zaujímavostí v centre mesta, naskytol by sa im veľmi odlišný pohľad, na ktorý nadšenci ekonomických reforiem radšej veľmi neupozorňujú.

(18. 02. 2005)Linka na dnesBlog Eduarda Chmelára

Internetový zápisník nášho najznámejšieho ľavicového novinára. Jeho príspevky tu asi nájdete najčastejšie zo všetkých médií. Pre tých, ktorí hádam Chmelára ešte nepoznajú - nájdete tu výborne napísané články veľmi podobnej krvnej skupiny, ako na tejto stránke - ľavica, environmentalizmus, demokracia, občianske práva... Nenechajte si ujsť.


Komentáre
k článku: Odpoveď Michalovi Kaščákovi
(zo dňa 13.07.2004, autor článku: Michal Polák)

Komentár zo dňa: 14.07.2004 13:48:10
Autor: Viliam Búr (alexander2000@post.sk)
Titulok: Ad hominem, ad hominem
Sú ľudia, od ktorých urážka zahreje pri srdci, a naopak, súhlas by hlboko znepokojil. Napríklad anonymovia, ktorí sa v komentároch radi blysnú osobnými informáciami o oponentoch.

Zrušenie armády síce nenavrhujem (pritom považujem modrú knižku za jedno z najväčších požehnaní svojho života - pokrytecké, čo?), niektoré jej funkcie by však mohol prebrať aj niekto iný. Napríklad polícia, ktorá zvykne pravidelne pomáhať pri živelných pohromách. Alebo nejaká špecializovaná inštitúcia - napríklad na požiare máme požiarnikov, pre iné typy pohrôm by to mohlo byť analogicky.

Armáda je primárne určená na zabíjanie (ak nie, zaujímalo by ma, na čo teda), rozdiel môže byť nanajvýš v tom, či ide o zabíjanie pri útoku, alebo pri sebaobrane - to druhé je "nevyhnutné zlo", to prvé je iba "zlo". Pre niekoho je to dôvod na znepokojenie, pre iného je to "pohoda".

Reakcia na komentár
"Ad hominem, ad hominem"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.