hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

10. 07. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuNakrmením hladných proti NATO

Jedlo namiesto zbraní

Dňa 29. mája 2004 na Námestí SNP (oproti Starej tržnici) o 17:30h sa pri príležitosti zasadania Parlamentného Zhromaždenia NATO bude konať protestné rozdávanie jedla, ktoré organizuje voľné zoskupenie Jedlo namiesto zbraní. Rozdávaním jedla hladným budú aktivisti vyjadrovať svoju nespokojnosť s negatívnymi dopadmi militarizmu na spoločnosť. Nenásilie patrí medzi základné princípy Jedla namiesto zbraní a preto bude protest pokojný. Úmyselne sme sa nepripojili k zhromažďeniu na Námestí Slobody, lebo sa obávame nežiadúcej politickej propagandy.

(28. 05. 2004)Linka na dnesBlog Eduarda Chmelára

Internetový zápisník nášho najznámejšieho ľavicového novinára. Jeho príspevky tu asi nájdete najčastejšie zo všetkých médií. Pre tých, ktorí hádam Chmelára ešte nepoznajú - nájdete tu výborne napísané články veľmi podobnej krvnej skupiny, ako na tejto stránke - ľavica, environmentalizmus, demokracia, občianske práva... Nenechajte si ujsť.


Komentáre
k článku: Odpoveď Michalovi Kaščákovi
(zo dňa 13.07.2004, autor článku: Michal Polák)

Komentár zo dňa: 14.07.2004 13:48:10
Autor: Viliam Búr (alexander2000@post.sk)
Titulok: Ad hominem, ad hominem
Sú ľudia, od ktorých urážka zahreje pri srdci, a naopak, súhlas by hlboko znepokojil. Napríklad anonymovia, ktorí sa v komentároch radi blysnú osobnými informáciami o oponentoch.

Zrušenie armády síce nenavrhujem (pritom považujem modrú knižku za jedno z najväčších požehnaní svojho života - pokrytecké, čo?), niektoré jej funkcie by však mohol prebrať aj niekto iný. Napríklad polícia, ktorá zvykne pravidelne pomáhať pri živelných pohromách. Alebo nejaká špecializovaná inštitúcia - napríklad na požiare máme požiarnikov, pre iné typy pohrôm by to mohlo byť analogicky.

Armáda je primárne určená na zabíjanie (ak nie, zaujímalo by ma, na čo teda), rozdiel môže byť nanajvýš v tom, či ide o zabíjanie pri útoku, alebo pri sebaobrane - to druhé je "nevyhnutné zlo", to prvé je iba "zlo". Pre niekoho je to dôvod na znepokojenie, pre iného je to "pohoda".

Reakcia na komentár
"Ad hominem, ad hominem"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.