hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

10. 12. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuPo tretíkrát za iný svet I.

Miroslav Spišák

Na námestí stálo čudesné auto, celé žlté. A zelené. A trocha červené, a biele, a fialové. Auto, alebo skôr kočiar, obťažkané povykrúcanými rúrami, rúrkami, trúbami a trubičkami – auto, ktoré bolo zároveň pojazdným zosilňovacím systémom s reproduktormi v tvare kvetín, svetelnou šou a súdiac podľa počtu všelijakých fľaštičiek, flakónikov a kelímkov rozložených na jednom z jeho pultov, aj pojazdnou maskérňou. Na ohnutej „udici“ nad vehiklom viala dúhová vlajka s nápisom PEACE. Chlapík s tvárou prekliateho básnika, v ošumelom klobúku a saku akoby požičanom od Charlieho Chaplina, prekvapivo dobre hral na prekvapivo zachovanú gitaru, zatiaľ čo dve dobrovoľníčky v teplákových bundách a s palestínskymi šatkami okolo krku svojím šliapaním do pedálov poháňali zosilňovač.

(31. 10. 2004)Linka na dnesW. Paul Cockshott

Prísne vzaté, Paul Cockshott nie je ekonóm (i keď pôvodne ekonomické vzdelanie má). Profesionálne sa totiž zaoberá informatikou. Svoje znalosti modernej výpočtovej techniky však využil v rámci spoluautorstva knihy Towards a New Socialism (napísanej spolu s Allinom Cottrellom), ktorá opisuje model vysoko efektívnej, nesovietskej post-kapitalistickej ekonomiky.


Komentáre
k článku: Nemali sme NATO?
(zo dňa 07.06.2004, autor článku: Michal Polák)

Komentár zo dňa: 16.06.2004 15:37:58
Autor: magdalena (@)
Titulok: tak este raz
Pekny den, pan Jakub Roth, uz iba drobnu poznamku: nepoznam normalneho cloveka, ktory by jasal, ked vidi nasilie. A to bez ohladu na to, ci je pravy alebo lavy. Takze by som ani nehlesla, keby ste vo svojej reakcii na clanok (lebo o nom sa bavime, nie?) boli konstatovali, ze ak v Bratislave doslo k nasiliu, tak ho treba odsudit. To by sme sa zhodli. Lenze priamy ucastnik vsetkych drobnuckych vyjadreni ineho ako oficialneho nazoru vo svojej reportazi zaznamenal iba nasilie zo strany statnej moci - to Vas vsak ponechalo chladnym. Veru, veru, ,,res" zostala nepovsimnuta.
Pravo ste si akoby vysvetlili tak, ze spravne je to, co stat, jeho oficialne organy ad hoc za (s)pravne vyhlasia, lebo ved maju dobry umysel... A este ste tym, ktori sa drzali ustavy a zakonov, vynadali do ,,soudruhu", lebo viete, ze je to na tom nasom divokom Vychode taka pekna a ucinna nadavka. Skoda. Takze, zial, hoci velmi nerada, musim zopakovat, ze sa takych hodnotitelov bojim. O to viac, ak su novinari, ktori mozu ovlyvnovat verejnu mienku. Na druhej strane verim v zdravy rozum ludi.

Reakcia na komentár
"tak este raz"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.