hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

22. 10. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuVolebné gýče 2006

Barbora Černušáková

Symbolom šťavnatého lákadla je mrkva, ktorou prefíkaný roľník hompáľa pred hlavou somárika. Hoci sa zdá, že je už-už na dosah, zviera ju spravidla nedosiahne. A tak ho možno donekonečna manipulovať. Angličtina používa mrkvu v manažérskom pravidle, ktoré poznáme ako cukor a bič. Netreba však odpútavať pozornosť od somárika samotného - do akej miery sa naozaj dá nachytať na čosi lákavé a netuší, že ide len o fintu? Mohli by sme mu mrkvu napríklad len nakresliť, alebo namiesto nej zavesiť umelú atrapu?

(01. 06. 2006)Linka na dnesVysokoškoláci.sk

Stránka slovenského študentského hnutia. Informácie o pokusoch ministra Martina Fronca deformovať slovenské školstvo, argumenty proti zavedeniu školného, články z tlače, diskusia o pripravovaných akciách atď. Vrelo odporúčané.


Komentáre
k článku: Nemali sme NATO?
(zo dňa 07.06.2004, autor článku: Michal Polák)

Komentár zo dňa: 14.06.2004 14:50:37
Autor: magdalena (@)
Titulok: strach z myslenia
Mam strach z takych ludi, ako je pan Jakub Roth, lebo mysliet sa sice asi trochu boji, zato sa neboji nabryzgat tym, co dokazu mysliet a konat autenticky. On tak trochu pocita s tym, ze sa zacleni do vacsiny a tam sa so svojim bohorovnym odsudenim, bez stipky zmyslu pre argument, sikovne strati. A este sa iste citi byt aj hrdina, ze im to, ,,soudruhum" teda nandal... Ani tak velmi nepotreboval citat a vediet, co sa to v tej Bratislave dialo, zato vie, ze nech by sa dialo cokolvek proti oficialnej linii, tak je to zle, a proti tomu je mozne pouzit vsetky prostriedky. Zial, nevelmi sa lisi od tych ,,sudruhov", ktori mali moc pred rokom 89 - ktovie, ci to tusi...
Sama som zdesena, ze aj statna moc demokratickej krajiny moze takto postupovat, a ze si to ani nikto privelmi nevsima. Horke poznanie.

Reakcia na komentár
"strach z myslenia"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.