hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

24. 07. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuChceš sa stať vrahom? Pohoda!

Michal Polák

Odpusťte troška prehnaný titulok. Nechcem urážať žiadneho jednotlivca v uniforme, ani podkopávať ničiu bojovú morálku. Ale nemôžem si pomôcť – pripadá mi niečo zvrátené na tom, keď sa z najznámejšieho slovenského hudobného festivalu stáva príležitosť, ako dodať armáde „cool“ imidž medzi mládežou.

(12. 07. 2004)Linka na dnesPost Keynesian Thought Internet Archive

Vydaním Všeobecnej teórie zamestnanosti, úroku a peňazí sa v tridsiatych rokoch začala nová éra ekonómie, známa pod menom „keynesiánska revolúcia". Tak ako každá revolúcia, aj táto sa dočkala zvratu, či skrotenia, v podobe konvenčného modelu známeho ako IS-LM, ktorý sa napokon stal obeťou monetarizmu a „novej klasickej ekonómie". Post-keynesiáni nemajú s týmto stredoprúdovým vývojom veľa spoločného. Sú pokračovateľmi pôvodných myšlienok, ktoré zároveň s Keynesom objavil aj Poliak Michal Kalecki, ďalej diela „sekery na všetky ortodoxie" Joan Robinsonovej a obnovy ricadiánskeho projektu Piera Sraffu.


Komentáre
k článku: Nemali sme NATO?
(zo dňa 07.06.2004, autor článku: Michal Polák)

Komentár zo dňa: 10.06.2004 09:27:34
Autor: Liberal (@)
Titulok: Jakub Roth
Vazeny pan Roth, ja skutocne neviem, na co ste sa zamerali
pri citani tohoto clanku. Sudny clovek by azda mohol nabrat pocit, ze policajti sikanovali, prekracujuc zakony mladych ludi, ktory chceli demokraticky vyjadrit svoj nazor pravepodobne na politicku objednavku niekde zhora, ze metody, ak by sme uz aj zabudli na protizakonnost, ktore boli pouzite boli neadekvatne nebezpecenstvu, ktore z posobenia konkretnych
jednotlivcov voci ktorym boli zamerane boli absolutne neadekvatne. Teda hovorime o nekompetentnosti a politickej zneuzitelnosti tych, ktory by mali zabezpecovat nasu bezpecnost.
"Tudíž se, revolucionáři nedivte." A tento Vas vyrok napoveda, ze aj Vy by ste ich onych strasiakov demokracie -anti/alter globalistov a ja neviem este ako si hovoria hodili najradsej do jedneho vreca bez kusku uprimneho zaujmu o to, o com hovoria. A ked posobite ako novinar o to je smutnejsi pohlad na Vasu zaujatu reakciu.

Reakcia na komentár
"Jakub Roth"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.