hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

24. 07. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuVíťazi a porazení na irackej ceste k trhu

Corporate Watch/Priatelia Zeme

Irak nezažíva len vojenskú okupáciu, ale aj čosi, čo nemožno nazvať inak ako ekonomická invázia. Najviac na situácii zarábajú americké firmy, no ani britské korporácie neprichádzajú skrátka. Organizácia, ktorá skúma dôsledky pôsobenia nadnárodných spoločností Corporate Watch, zdokumentovala, že britské firmy uzatvorili v tejto krajine zmluvy v celkovej sume 1,1 miliardy libier. Napriek obrovským sumám, ktoré smerujú do obnovy, sú vodárenské či energetické služby v horšom stave ako počas éry Saddáma Husajna. Pôžičky MMF, podmienené prijatím tvrdých reforiem, viedli k masovej nezamestnanosti a prudko rastúcej chudobe. Prostriedky z rozvojovej pomoci USA a Veľkej Británie zatiaľ smerujú na účty korporácií, konštatuje autor správy o ich pôsobení v Iraku Loukas Christodoulou. Nasledujúci text je výberom z jeho analýzy.

(11. 04. 2006)Linka na dnesBritské listy

Pravepodobne najlepší český internetový denník, s výrečným podtitulom „o všem, o čem se v České republice příliš nemluví". Pôvodný autor projektu Jan Čulík žije dlhé roky v Británii (odtiaľ názov) a denník dôsledne uplatňuje isté „britské" hodnoty, najmä čo sa týka tolerancie, plurality názorov a podpory tým, ktorí sú na tom horšie ako ostatní. Vrelo odporúčané.


Komentáre
k článku: Žeriavnička - odborárka z U.S. Steel začala hladovať
(zo dňa 02.06.2004, autor článku: SITA)

Komentár zo dňa: 29.08.2004 19:06:27
Autor: AjAjJaj (a@a.sk)
Titulok: MOBBING
MOBBING - kto tvrdí že to neexistuje, sám mobbuje!O tom je to!

Namiesto hodnotenia prace sa hodnotí riťolezectvo a loajálnosť s rodinkou ovládajúcou podnik. Ak nie si ochotný znášať šikan a zaobchádzanie ako s paholkom za čias zemanstva tak ťa všetci vyvolení odsúdia a vyštvú...
A nemusí to byť ani priemyselný podnik, ani obchodná firma.
Možno neuveríte ale najšialenejší a najprimitívnejší mobbing som zažil v Divadle!
Divadlo ARÉNA - "JURAJOV DVOR".

Je to bezsystémové chaotické bláznivé smetisko a na samom vrchu stojí Kukúr Chvastavý Nadrapený Zlomocný a vrieska pri sebamenšom podráždení ako blázon (je Blázon!), trepe rukami po stoloch a behom sekundy vás obviní, odsúdi a potrestá bez toho aby vám dal najmenšiu šancu na obhajobu.

Priatelia, v živote tam nechoďte nič robiť bez PÍSOMNEJ DOHODY!!!
Podvedú vás strašidelným spôsobom!
Pani Horná vám nasľubuje hory doly, bude sa snažiť odkukať všetko čo viete, všetci vás budú šikanovať a nakoniec vás obvinia zo sabotáže alebo krádeže alebo že ste prestali pracovať a zbavia sa vás ako špinavej bielizne.

Hanba slovenskej kultúry!!!
Divadlo odjakživa zosmiešňovalo ubohe ľudské malomyseľné vlastnosti a tu je to ad absurdum!! Presne takíto nafúkaní, do seba zahľadení ľudia toto "tieždivadlo" riadia.

A Kukúr, zhýralý pokrytec, milovník žien a červeného vína, prezlečený pred verejnosťou za mesiáša slovenskej kultúry so strojeným úsmevom číslo 9 volá: "Nechajte maličkých, nech idú za mnou!!"

Detská (porno?)univerzita...

Reakcia na komentár
"MOBBING"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.