hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

24. 07. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuPod dlažobnými kockami sa skrýva pláž...

Daniel Singer

18. mája 1968

Počasie sa na víťazov usmievalo. V pondelok večer bolo príjemne a veselo. V novodobytej Latinskej štvrti riadili študenti dopravu. Sorbonna, odkiaľ sa vyparila polícia, otvorila dvere všetkým. Čoskoro všetci začnú hovoriť o francúzskej „kultúrnej revolúcii“, ale v tejto chvíli atmosféra pripomínala skôr ľudovú veselicu Kermesse Heroique, s nádychom prvých dní kubánskej revolúcie. Na nádvorí Sorbonny hrala kapela jazz. Vo vstupnej hale univerzity, pokrytej plagátmi, hlásal jeden z nápisov, že „je zakázané zakazovať“. Zapálení mladíci, vyčerpaní i povznesení, debatovali v prednáškových sálach až do svitania o vzťahu medzi študentmi a robotníkmi, o mieste univerzity v spoločnosti, o kultúre a kapitalizme.

(21. 08. 2003)Linka na dnesNEnoviny

„Není pravda, že se nedá nic dělat. Myslet se dá vždycky." Malý český internetový server vychádzajúci z názorov jedného z reformátorov roka ´68 Jana Smíška.


Komentáre
k článku: Žeriavnička - odborárka z U.S. Steel začala hladovať
(zo dňa 02.06.2004, autor článku: SITA)

Komentár zo dňa: 03.12.2007 18:00:40
Autor: Katka (katka@centrum.sk)
Titulok: Re:
Prečo píšem ani sama neviem.Som tak poriadne nazlostená.Vypisujeme a nič nerobíme.Cingeľovú sme nechali s štihu od roku 2001.Bola som na posedení v hoteli Centrum.Bol aj farar,aj doktorka,a všetci vieme,preč bola na vozičku po akcii pol roka.A nič sme nepodnikli.Vieme všetko,aj to že chcela darovať vinice.
Teraz čakáme,koľko ešte vydrží.A Tí mudrí aristokrati ,jej plujú do oči do dneska.
To,že sa nesťažuje kade tade ako pán DZURINDA,neznamená že jej nikto neublížil.To znamená,že nie je padavka.A že odmietla 10 000 000 sk,za to ju označiť za blázna,tak to tiež nechápem.To každí musí byť korupční aby ho nenazvalí bláznom? Tak a mohla by som o tej žene ešte veľa písať.Ale načo.Každí je tak trošku zbabali,Aj JA.Tu vypisujem,namiesto toho,aby som išla podať prestné oznámenie.
Prepačte mi pani Cingeľová! Ak niekto predsa prečíta tento príspevok a ju pozná,nech jej povie,že Katka jej bývyla kolegiňa sa tiež hambi,ale je zbabelá.

Reakcia na komentár
"Re:"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.