hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

28. 05. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuTáto vojna proti
terorizmu je podvod

Michael Meacher

/hr!/ Tento článok, zverejnený týždeň pred dnešným výročím útoku na New York, vyvolal v Británii i v Spojených štátoch búrlivú odozvu. Niežeby uvádzal niečo natoľko nové a prekvapivé. Naopak, o mnohých obvineniach, ktoré sa v ňom spomínajú, si už dávno čvirikali aj vrabce na stromoch. Dôležité však na ňom boli dve veci. Po prvé, „vojnu proti terorizmu“ v ňom nespochybnil nejaký neznámy internetový fantasta, ale významný britský politik, až donedávna člen vlády Tonyho Blaira. Po druhé, odlišuje sa od rôznych konšpiračných teórií práve tým, že vlastne neuvádza nič nové. Naopak, úzkostlivo dbá na to, aby citoval len dávno verejne prístupné fakty, pochádzajúce zo všeobecne vážených zdrojov. Patria k nim rozhlasová stanica BBC, noviny Daily Telegraph, Times a Guardian, či časopisy Time a Newsweek. Inými slovami, argumenty čerpá priamo z hlavného prúdu západného svetového spravodajstva.

(11. 09. 2003)Linka na dnesRifondazione comunista

Je až bolestne neuveriteľné, že talianska Strana komunistickej obnovy a naša KSS patria do tej istej politickej „rodiny" - ale koniec koncov, aj ku kresťanstvu sa hlásia na jednej strane bosonohí latinskoamerickí kňazi žijúci v chudobe a s chudobou a na druhej strane zase fašistickí pohrobkovia Hlinkovej gardy... Partito rifondazione comunista skutočne nie je komunistickou stranou na ten štýl, na aký sme u nás zvyknutí. Je jednou z najdôležitejších predstaviteliek „tretej ľavice" (t. j. ani sociálnodemokratickej, ani starokomunistickej) - a možno-možno dokonca jednou z lastovičiek ľudskejšej budúcnosti... Uvidíme.


Komentáre
k článku: Štrajkový výbor študentov pokračuje
(zo dňa 01.06.2004, autor článku: Štrajkový výbor študentov)

Komentár zo dňa: 15.03.2020 02:34:14
Autor: (mishakoruga@gmail.com)
Titulok:

Ýő, áűâŕĺň î÷ĺíü ńęó÷íî čăđŕňü â ęîěďüţňĺđííűĺ čăđű â ďîńëĺäíčĺ âđĺě˙. Çŕřĺë íĺäŕâíî â ňîď ďđîĺęňîâ ěŕéíęđŕôň, ăäĺ čăđîęč ăîëîńóţň çŕ ńĺđâĺđŕ, íŕňęíóëń˙ íŕ <a href="https://gamai.ru">Ăŕěŕé.Đó</a>. Äŕííűé ďđîĺęň čěĺĺň áîëüřóţ čńňîđčţ, îí áűë îńíîâŕí ĺů¸ 7 ëĺň íŕçŕä. Ňóň ěîćíî ďîčçó÷ŕňü ňĺőíîëîăčč, ěŕăčţ, ńőîäčňü íŕ ďâď. Ňóň ęëŕńńíűĺ ďđčâčëĺăčč, äđóćíűĺ ěîäĺđŕňîđű ;-)

Ââĺäč áĺńďëŕňíűé ďđîěîęîä "/kit Gamai2020"

Reakcia na komentár
""

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.