hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

19. 10. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuDobre utajená privatizácia

Dušan Znamenák

Privatizuje sa Sociálna poisťovňa - presnejšie povedané - časť jej priebežného dôchodkového systému. Časť, ktorú predstavuje tých 9% odvodov, ktoré sa budú odvádzať do súkromných penzijných fondov. Ide o kapitál, ktorý bude z moci zákona zverený správcovským spoločnostiam, aby s ním podnikali a vytvárali zisk. V každom prípade táto hodnota bude sociálnej poisťovni na vyplácanie dôchodkov chýbať a štát ju bude musieť do sociálnej poisťovne vkladať. Otázka je, prečo sa v danom prípade nehovorí otvorene o privatizácii, alebo minimálne o prenájme, ale koná sa pod akousi neurčitou hlavičkou reformy dôchodkového systému. Nie je to tak preto, lebo takto je možné obísť všetky inštitucionálne (napr. parlamentnú kontrolu) a procesné prekážky, ktoré sa používali pri klasickej privatizácii a ktoré mali brániť jednostrannému zištnému rozhodovaniu a ovplyvňovaniu?

(06. 05. 2004)Linka na dnesThe Heterodox Economics Portal

Brána k rôznym zdrojom „heterodoxnej" ekonómie - teda širokého disidentského hnutia zápasiaceho so stredným prúdom, ktorý sa bežne vyučuje na vysokých školách. Odkazy na feministické, inštitucionálne, marxistické, post-keynesiánske a ďalšie ekonomické časopisy, školy i jednotlivých vedcov.


Komentáre
k článku: Štrajkový výbor študentov pokračuje
(zo dňa 01.06.2004, autor článku: Štrajkový výbor študentov)

Komentár zo dňa: 15.08.2019 20:30:22
Autor: (fight514@hotmail.com)
Titulok:
What is more, you do not have to worry about the longevity, durability and classy appearance of your interior once you install wood floor. <a href=http://www.cheapauthenticnfljerseysshop.us.com/>Cheap Jerseys China</a>. There are several strategies that are used by the advisory firms or technical analysts that help you in analyzing market. The solution is quite a blessing because school bus tracking system is synced in a way the application specific for a school can be downloaded in the smart phone of the parent. Usually, the veteran technical analysts recommend the novice traders to avoid investing in intraday trading as it embraces many variations in small span of time.What is more, you do not have to worry about the longevity, durability and classy appearance of your interior once you install wood floor.<a href=http://www.cheapauthenticnfljerseysshop.us.com/>Cheap Football Jerseys Free Shipping</a>. Asia Pacific held the largest market in 2013. It effectively kills annual and perennial grasses along with dandelions, broadleaf weeds, shrubs, poison ivy, kudzu, and other weeds. In this manner, it prevents outside users to determine what information is uploaded or downloaded, and snooping is prevented. These strategies are used to generate the maximum profit of the decreasing prices and increasing prices of the stocks. In this manner, it prevents outside users to determine what information is uploaded or downloaded, and snooping is prevented.Countless people today, want to stay away from the grind and focus on other important activities of life,<a href=http://www.cheapauthenticnfljerseysshop.us.com/>Cheap Jerseys From China</a>, such as helping their children with homework or just enjoying life peacefully.In other markets, oil prices continued to rise Thursday as U.<br>Visit my siteŁşhttp://www.cheapauthenticnfljerseysshop.us.com/

Reakcia na komentár
""

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.