hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

20. 07. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuJak psali deníky za Stalina

Jan Čulík

Německý historik Jochen Hellbeck, působící na Rutgers University ve Spojených státech, vydal pozoruhodnou novou knihu, která na základě studia deníků obyčejných občanů, žijících v Stalinově Rusku dosti podstatně přehodnocuje naše porozumění mentalitě tehdejší společnosti. S dr. Hellbeckem hovořil Jan Čulík v italské Sieně.

(11. 08. 2006)Linka na dnesATTAC

„Združenie za dane na transakcie prospievajúce občanom" sa už dávno nezaoberá výlučne snahou presadiť Tobinovu daň na špekulatívny kapitál na medzinárodných finančných trhoch. ATTAC sa z rodného Francúzska rozšíril do mnohých iných krajín a je dnes jednou z najvýznamnejších skupín hnutia za globalizáciu spravodlivosti.


Komentáre
k článku: List Američana slovenským študentom
(zo dňa 13.05.2004, autor článku: Joseph Grim Feinberg)

Komentár zo dňa: 24.03.2008 21:26:10
Autor: Robinson
Titulok: Komentár
Pokiaľ viem, tak Harvard je tak bohatá škola, že si môže dovoliť financovať štipendiá chudobnejším študentom, ak majú perspektívu. Veľa finančných prostriedkov totiž najlepšie univerzity dostávajú od svojich vďačných bývalých absolventov, ktorí často zarábajú mierne povedané nadštandartne a môžu poskytnúť univerzite dar. Navyše spoplatnenie na Sovensku by nebola až taká katastrofa, keby vláda poskytla pôžičky ako napr. v Británii.
Nezhodujem sa s názormi pisateľa článku a mám pocit, že ho možno zaradiť niekde do skupiny antiglobalistov alebo mladých socialistov. A navyše, ale v tom sa môžem mýliť, nemám pocit, že by pisateľ pochádzal z Ameriky. Možno rodičia pochádzajú zo Slovenska...

Reakcia na komentár
"Komentár"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.