hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

13. 11. 2018 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívu17. november – po 14 rokoch opäť za slobodné voľby

Juraj Marušiak

„Totalita peňazí,“ „Pravda víťazí, ak máš dosť peňazí,“ „Utvorte koridor, ideme my, prachatí,“ „Do 1989: kandidáti strany. Od 2003: kandidáti peňazí.“ Tieto a ďalšie heslá dominovali v Bratislave v deň výročia tzv. zamatovej revolúcie. Po štrnástich rokoch v bratislavských uliciach opäť demonštrovali prevažne mladí ľudia a opäť im išlo o slobodné voľby. Príčinou ich protestu bol návrh novelizácie volebného zákona, ktorý predpokladá zavedenie volebných kaucií pre politické strany.

(20. 11. 2003)Linka na dnesDollars & Sense

Vynikajúci družstevne vlastnený mesačník, ktorý zrozumiteľným spôsobom - pravda, v angličtine - predstavuje ľavicový pohľad na ekonomické otázky.


Komentáre
k článku: Podpaľačský útok neonacistov na kanceláriu Ľudí proti rasizmu je prejavom strachu
(zo dňa 13.05.2004, autor článku: Ľudia proti rasizmu)

Komentár zo dňa: 09.03.2009 22:28:11
Autor: Steve (sleepdevil@zoznam.sk)
Titulok: Prava a slobody...
Chcete potlacat rasizmus fajn-ok nacizmus dobre, fasizmus dobre, ale dpc kedy sa dockam toho, ze (ked uz LPR tak velice a horlivo obhajuje ludske prava a slobodu) bude do zoznamu medzi ten fasizmus, nacizmus atd.zaradena aj anarchia a bolsevizmus ? Vy hanite fasizmus, nacizmus a pritom sami vychvalujete anarchiu ! Bud sa to zakaze vsetko, alebo si laskavo neˇerte do huby ! Fajn create anarchy, dobre nech mi najaky afak da svoju adresu, pojdem ho az tu ta vasa milovana anarchia bude, zapichnut-nic mi v tom totiz branit nebude. Sklamali ste ma: Jedno svinstvo ponizujete druhe vychvalujete co vlastne potom chcete ? Ked biely utoci na cigana - je to rasizmus, ked cigan utoci na bieleho - to uz je v poriadku ze ? Tuto nikdy nebude poriadok ked, jedni propaguju rasizmus a ti druhi, ktori sa tvaria, ze proti nemu bojuju, ho v skutocnosti tvoria.

Reakcia na komentár
"Prava a slobody..."

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.