hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

22. 07. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuBoj o půdu ve Venezuele

Maurice Lemoine

19. srpna vypršela polovina mandátu prezidenta Hugo Cháveze. Venezuelská ústava umožňuje po uplynutí půlky volebního období organizaci odvolávacího referenda. Avšak 12. září prohlásila Národní volební rada, že žádost opozice, předložená 20. srpna, je nepřijatelná, neboť není v souladu se zákonem a nedbá norem ústavy. Část opozice dál sází na spiknutí, které by vedlo k násilnému řešení krize. Bojuje totiž o čas. Uskutečňování očekávaných opatření (od široké alfabetizační kampaně po velmi významnou agrární reformu) totiž zvyšuje mezi lidem podporu vlády.

(03. 05. 2004)Linka na dnesEgon Matzner

Nedávno predčasne zosnulý profesor Matzner (manžel bývalej rakúskej veľvyslankyne na Slovensku) sa vo svojej práci zaoberal dôsledkami monopolárneho svetového poriadku, globalizáciou kapitálových trhov a privatizáciou. Bol jedným z mála predstaviteľov „oficiálnej ľavice", ktorí nepodľahli presvedčeniu, že vyhrať sa dá len opustením princípov.


Komentáre
k článku: Náš súdruh
George Orwell
(zo dňa 02.02.2000, autor článku: Michal Polák)

Komentár zo dňa: 24.03.2006 15:13:08
Autor: Fading_reality (stigma_adrie@hotmail.com)
Titulok:
Neviem, myslím, že každopádne toto dielo može mať aj viacero významov. Či poukazoval iba na svoju osobnú vnútornú neslobodu, tým by som si nebola až taká istá. Je jasné, že Orwell bol určite veľmi vnímavý človek a každopádne poďla mňa v tomto románe vyjadril fakt ako to všetko dokonale chodí. Opísal proste totalitu, ako by mal fungovať dokonalý systém, aj keď by som tiež nepovedala, že opisuje iba komunizmus. Hlavná idea sedí na všetky snahy získania totality. Na to je potrebné ľudí okracovať o vedomie (aj vedenie) a vyvolávať v nich strach...davová psychóza, brainwashing atď. Winston tým, že romýšlal či niečo niekedy nebolo inak bol proste chyba, ktorá musela byť odstránená. A na dôkaz ukážky sily zomrel takým spôsobom akým zomrel, s tým, že si "uvedomil" svojej "chyby", ako vôbec mohol niekedy nemilovať VB... Krásna ukážka toho ako sa dá človeku ukradnúť duša. 2+2=5...
Stačí sa len pozrieť okolo seba... :(

Reakcia na komentár
""

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.