hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

13. 11. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuMobilizácia k celoslovenskému študentskému štrajku!

Štrajkový výbor študentov

Štrajkový výbor študentov (ŠVŠ) je nezávislou študentskou iniciatívou. Bol založený 3. marca 2004 pri príležitosti vyhlásenia štrajkovej pohotovosti študentov Univerzity Komenského a s cieľom prípravy na štrajk proti vládnej reforme školstva. Členmi a členkami sú študenti aj neštudenti z celého Slovenska. Členstvo nemá formálnu podobu a členom je v podstate každý, kto sa podieľa na činnosti ŠVŠ a účastní sa pravidelných stretnutí. Môžeš to byť aj ty!

(26. 05. 2004)Linka na dnesČeskoslovenská anarchistická federácia

Dnes už slovutná stará dáma medzi anarchistickými skupinami u nás (ani anarchisti samozrejme nie sú imúnni voči tradičnej chorobe odporcov panujúceho poriadku, t. j. rozdrobenosti). Pekná stránka so širokým obsahom, ktorý sa neobmedzuje sektársky len na „rýdzo anarchistické" témy.


Komentáre
k článku: Náš súdruh
George Orwell
(zo dňa 02.02.2000, autor článku: Michal Polák)

Komentár zo dňa: 24.03.2006 15:13:08
Autor: Fading_reality (stigma_adrie@hotmail.com)
Titulok:
Neviem, myslím, že každopádne toto dielo može mať aj viacero významov. Či poukazoval iba na svoju osobnú vnútornú neslobodu, tým by som si nebola až taká istá. Je jasné, že Orwell bol určite veľmi vnímavý človek a každopádne poďla mňa v tomto románe vyjadril fakt ako to všetko dokonale chodí. Opísal proste totalitu, ako by mal fungovať dokonalý systém, aj keď by som tiež nepovedala, že opisuje iba komunizmus. Hlavná idea sedí na všetky snahy získania totality. Na to je potrebné ľudí okracovať o vedomie (aj vedenie) a vyvolávať v nich strach...davová psychóza, brainwashing atď. Winston tým, že romýšlal či niečo niekedy nebolo inak bol proste chyba, ktorá musela byť odstránená. A na dôkaz ukážky sily zomrel takým spôsobom akým zomrel, s tým, že si "uvedomil" svojej "chyby", ako vôbec mohol niekedy nemilovať VB... Krásna ukážka toho ako sa dá človeku ukradnúť duša. 2+2=5...
Stačí sa len pozrieť okolo seba... :(

Reakcia na komentár
""

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.