hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

24. 07. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuZnovuzrodenie práce

Bill Fletcher

Ako každý vie, Amerika je civilizácia biznisu. Už menej je známe, že aj v rámci tohto kapitalistického kolosu existuje odborové hnutie, ktoré dokonca od tridsiatych rokov tvorí voličské jadro Demokratickej strany.
Na začiatku 20. storočia boli odbory v USA slabé a nevýznamné. V Americkej federácii práce (AFL) by sme vtedy len márne hľadali masy priemyselných robotníkov. Bola to konzervatívna organizácia drobných remeselníkov, ktorá sa na pracujúcich v továrňach dívala s nedôverou a nechcela s nimi mať nič spoločné.

(12. 10. 2003)Linka na dnesSociálne diskusné fórum

Zaujímavá, informatívna webstránka - fórum o témach sociálnej politiky. Oficiálne nestranná a nestranícka, ale určite užitočná pre tých, ktorí sa o tieto témy zaujímajú skôr zo sociálneho, ako "antisociálneho" uhla. Sponzorované nadáciou nemeckej sociálnej demokracie Friedrich Ebert Stiftung.


Komentáre
k článku: Tisíce litrov polievky ľuďom v núdzi
(zo dňa 26.12.2003, autor článku: Jedlo namiesto zbraní)

Komentár zo dňa: 14.03.2009 14:55:22
Autor: aurel sava (aurel.sava@yahoo.de)
Titulok: podpora...zamestanosti..
ja,zas mam co si v hlave,a to ze tato vlada by maly podporovat tich co stratia pracu,a to ze ,podla mna mali by si stavat sami dom,alebo,nech sa opravuju cesty lebo su dost odbornikov medzi nimi,co taketo veci ovladnu,ak..by vlada podporovala co si take,ze im zabespecia,pozemok,a vstok potrbni material na stavanie domov,kazdy mohol mat pracu,preco mame robit cez banku vsetko,stat nema peniaze,aby sa takuto vec uskutocnila,je to tak tazke najst financie,pre normalni ludy,...a ostatny mozu co kolvek,my hudoba...nic...musime si pomoct sami ..ale ako...ak...prst ukazuje inde...mame fondy E.U...a..co snimi...zlomime si kolesa po takich cestach...ale platit musime...lebo..Ja sa ospravedlnujem za moju slovencinu.vdaka,...pani ste na rade.

Reakcia na komentár
"podpora...zamestanosti.."

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.