hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

18. 02. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuZa Edwardom Saidom

Robert Fisk

Keď som sa s Edwardom Saidom videl naposledy, poprosil som ho, aby len žil ďalej. Vedel som, že má leukémiu. Často upozorňoval, že mu najmodernejšiu možnú liečbu poskytuje židovský lekár, a napriek svinstvu, ktoré naňho kydali jeho nepriatelia, vždy dával najavo, že si cení dobrotu a česť svojich židovských priateľov, spomedzi ktorých bol jeden z najlepších slávny dirigent Daniel Barenboim.

(29. 09. 2003)Linka na dnesPost-Autistic Economics Network

Hnutie za „post-autistickú" ekonómiu sa začalo petíciou francúzskych študentov, podľa ktorých je moderná neoklasická ekonómia odtrhnutá od reality, posadnutá matematikou, ktorú nepokladá za nástroj, ale cieľ sám o sebe a bráni pokroku poznania tým, že vytláča alternatívne prístupy. Hnutie za pluralistickú a nedogmatickú ekonómiu odvtedy prilákalo viaceré zvučné mená (James K. Galbraith, Sheila Dow, Geoffrey Hodgson) a rozhodne sa ho oplatí sledovať.


Komentáre
k článku: Globálna hierarchia rás
(zo dňa 23.09.2003, autor článku: Martin Jacques)

Komentár zo dňa: 24.01.2008 18:37:32
Autor: Paľo (@)
Titulok: Rasy, národy, ...
"Lenže vzhľadom na to, že belosi s rasizmom nemajú nijakú skúsenosť – okrem prípadov, keď sú páchateľmi..." - myslím si, že autor tiež veľa vecí zapiera. Podľa mňa je rasizmus normálny jav, každá rasa / národ sa snaží prežiť. Niečo ako multikulturalizmus nie je reálne, vždy ide o nahradenie menej početnej skupiny tou väčšou. Tak zaniklo už mnoho civilizácií a pravdepodobne zaniknú tak aj biele národy. Postupná islamizácia Európy je už v plnom prúde a príde čas, keď si ľudia pod slovom Francúz nebudú predstavovať belocha, ale nejakého Marokánca atď. Sú to jednoducho obrovské kultúrne rozdiely, ktoré sa nedajú zlúčiť. Právo na život majú všetci, ale miešanie rás je neprijateľné. Slovensko Slovákom, Nemecko Nemcom, Turecko Turkom atď.

Reakcia na komentár
"Rasy, národy, ..."

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.