hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

26. 09. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuDivadlo NOTA BENE a predstavenie Krvavý kľúč

Burundi/Centrum komunitného rozvoja/Proti prúdu

Spoločne štartujeme projekt Bludisko, o tom, či je možné "rozpohybovať" pustý priestor : a ako to vyzerá, keď architekt hľadá tvar ihriska spoločne s jeho užívateľmi : alebo o tom koľko sa dá získať zdrojov od ľudí zo sídliska : aj o tom, či dokážu ti, čo (vraj) stoja na okraji priniesť komunite profit? :

(25. 05. 2005)Linka na dnesBlog Eduarda Chmelára

Internetový zápisník nášho najznámejšieho ľavicového novinára. Jeho príspevky tu asi nájdete najčastejšie zo všetkých médií. Pre tých, ktorí hádam Chmelára ešte nepoznajú - nájdete tu výborne napísané články veľmi podobnej krvnej skupiny, ako na tejto stránke - ľavica, environmentalizmus, demokracia, občianske práva... Nenechajte si ujsť.


Komentáre
k článku: Globálna hierarchia rás
(zo dňa 23.09.2003, autor článku: Martin Jacques)

Komentár zo dňa: 24.01.2008 18:37:32
Autor: Paľo (@)
Titulok: Rasy, národy, ...
"Lenže vzhľadom na to, že belosi s rasizmom nemajú nijakú skúsenosť – okrem prípadov, keď sú páchateľmi..." - myslím si, že autor tiež veľa vecí zapiera. Podľa mňa je rasizmus normálny jav, každá rasa / národ sa snaží prežiť. Niečo ako multikulturalizmus nie je reálne, vždy ide o nahradenie menej početnej skupiny tou väčšou. Tak zaniklo už mnoho civilizácií a pravdepodobne zaniknú tak aj biele národy. Postupná islamizácia Európy je už v plnom prúde a príde čas, keď si ľudia pod slovom Francúz nebudú predstavovať belocha, ale nejakého Marokánca atď. Sú to jednoducho obrovské kultúrne rozdiely, ktoré sa nedajú zlúčiť. Právo na život majú všetci, ale miešanie rás je neprijateľné. Slovensko Slovákom, Nemecko Nemcom, Turecko Turkom atď.

Reakcia na komentár
"Rasy, národy, ..."

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.