hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

26. 04. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuVytvára sa Mapa zmiznutých stromov

Iniciatíva Miazga

Nová ochranárska iniciatíva Miazga začala zbierať informácie o vyrúbaných a ohrozených stromoch v Bratislave, vďaka ktorým vytvorí Mapu zmiznutých stromov.

(21. 09. 2005)Linka na dnesInternational Solidarity Movement (ISM)

Mladí i starší ľudia z celého sveta, ktorí sa po vypuknutí druhej intifády začali vydávať na palestínske územia, aby tam v praxi prejavili svoju solidaritu s okupovaným národom. „Internacionáli" pomáhajú chrániť domovy či polia miestnych obyvateľov pred buldozérmi izraelskej armády, sprevádzajú sanitky a vôbec sa snažia účinkovať ako ľudské štíty. Ozajstní hrdinovia našich čias - i keď pravda nezabúdajme, že riskujú veľmi málo v porovnaní s Palestínčanmi samotnými. Napriek tomu však už dvaja z dobrovoľníkov - Američanka Rachel Corrieová a Angličan Tom Hurndall, obaja študenti - za svoju statočnosť zaplatili najvyššiu cenu.


Komentáre
k článku: Mŕtve ramená
a živé časy
(zo dňa 21.08.2003, autor článku: Michal Polák)

Komentár zo dňa: 10.12.2005 11:36:57
Autor: Radko (@)
Titulok: Tlač roku 1968
Som síce mladší ročník, tie časy nezažil, ale odporúčam každému skúsiť si prečítať v knižniciach zopár článkov napr. z vtedajšieho Mladého světa, Roháča, Smeny. Toľký entuziazmus, nadšenie a hravosť, toľko podnetných nápadov !!! Domnievam sa, že to čo ponúkla oficiálna žurnalistika po 89. bolo síce silné, ale ani zďaleka nie tak intenzívne ako koncom 60. Hravosť a kreatívno-autonómne ladenie sa čiastočne zopakovalo, čo sa týka kultúry, v neoficiálnej fanzinovej scéne začiatkom 90. rokov (myslím ziny Vryť, neskôr Klovatina, letáky a zin Podjavorinskej autonómnej skupiny (Anarchistická solidarita), v Česku Vokno, Voknoviny, Malárie, Sračka, Sedm jatečných + napr. zanietená debata o štátnom punku v A-kontre medzi Koňýkom zo Zóny A a Johnom z Nového mesta). Keď som sa pýtal kamaráta, ktorý si tiež tie časy a parádnu eufóriu (zatlačenú neúprosným ekonomickým tlakom podporeným šikovne manipulatívnou legislatívou) pamätal, povedal, že dnes už takí altruisti vytvárajúci slobodnú zábavu nie sú. A ak sú venujú, sa vážnym témam v mimovládkach, ktoré ale ich spontánne ja trošku potláča.

Reakcia na komentár
"Tlač roku 1968"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.