hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

10. 12. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuO originalite

Michal Polák

Tak som sa vám minule zamyslel nad otázkou pôvodnosti – najmä myšlienkovej. Neviem, nakoľko sú výsledné úvahy zaujímavé, ale predsa si dovolím čitateľa nimi zaťažiť. Ak, pravda, nezačne mať už po pár riadkoch dojem, že niečo podobné už dávno pozná...

(09. 01. 2004)Linka na dnesParadigma

"Knihy, ktoré pomáhajú meniť svet." Košické vydavateľstvo, ktoré sa kriticky vyslovuje ku korporačnej globalizácii, k peniazom a ich úlohe v ekonomike - a zároveň hľadá z prírodného hľadiska udržateľné a z ľudského hľadiska akceptovateľné alternatívy. Okrem ponuky kníh nájdete na stránke aj rôzne články na spomínané témy. Vďaka za existenciu vydavateľstva patrí najmä Mikulášovi Hučkovi, ktorý ho upriadol z vlastného nadšenia a energie.


Komentáre
k článku: Ten skvelý a hrozný rok šesťdesiaty ôsmy...
(zo dňa 21.08.2003, autor článku: )

Komentár zo dňa: 25.08.2005 00:39:33
Autor: Peter Zajac-Vanka (kminba@post.sk)
Titulok: Až v týchto dňoch ...
Až v týchto augustových dňoch pri spomienke na výročie 21.augusta 1968 som si uvedomil, že SVET MOHOL BYŤ ÚPLNE INÝ A CELKOM INDE, ak by TEMNÉ SILY na obidvoch stranách dvojpolárneho sveta neboli zasiahli tak cynicky a kruto do osudov ľudí a do histórie.
Len nedávno vysielala TV Spectrum (UPC káblová TV) program ako memoriál k životu Robera Kennedyho. Ako to, že v našej tak demokratickej a proamerickej spoločnosti si ani jedno domáce TV, rozhlasové a tlačené médium nespomenulo, ako to bolo vlastne s kandidatúrou demokrata Roberta Kennedyho od toho marca po zastelenie v júni 1968?
Aká mohla byť Amerika pod vplyvom demokrata, humanistu, pokračovateľa Kennedyovských tradícií, prezidenta, ktorý bol ľudovejší ako mnohí ľudoví prezidenti a ktorého americký národ zbožňoval tak, ako svojho nového hrdinu?
Ak bol Dubček symbolom Pražskej jari 1968, takisto BOB Kennedy bol symbolom znovuobrobenia Ameriky. A oba procesy boli temnými silami zastavené. Nevyšetrené. Nepotrestané.
Z tohto pohľadu, ako asi mohol rozhodovať o obrode socializmu tajomník UV KSSZ, ak videl, čo sa stalo s obrodou v USA?

Reakcia na komentár
"Až v týchto dňoch ..."

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.