hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

06. 06. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuŠtyri dôvody, prečo hľadať alternatívu ku globalizácii

Barbora Černušáková

Analýza fungovania a významu marketingu pre súčasnú podobu kapitalizmu Naomi Kleinovej môže pre čitateľa na Slovensku znamenať šok. Vecný, argumentmi podložený text vedie k dvom typom rdakcií. Človek po jeho prečítaní buď precitne v tábore „antiglobalistov“, alebo sucho poznamená: „odkiaľ má pani Kleinová mandát hovoriť v mene rozvíjajúcich sa krajín a aké navrhuje alternatívy?“

(27. 09. 2005)Linka na dnesAmnesty International Slovensko

Najznámejšia organizácia ochrancov ľudských práv je dobrým príkladom toho, že keď ide o správnu vec, netreba sa báť začínať aj z ničoho. Myšlienka na čosi ako Amnesty skrsla v mozgu jej zakladateľa na základe jednej drobnej novinovej správy; dnes je celosvetovou organizáciou s tisícami členov. AI nestranne bije do každého štátu, ktorý nespravodlivo väzní, mučí, zabíja alebo inak ubližuje vlastným občanom. Preto ju nemá v láske žiadny režim... a preto sa na ňu odvolávajú všetci, ktorým ležia viac na srdci ľudia, ako režimy.


Komentáre
k článku: Ten skvelý a hrozný rok šesťdesiaty ôsmy...
(zo dňa 21.08.2003, autor článku: )

Komentár zo dňa: 25.08.2005 00:39:33
Autor: Peter Zajac-Vanka (kminba@post.sk)
Titulok: Až v týchto dňoch ...
Až v týchto augustových dňoch pri spomienke na výročie 21.augusta 1968 som si uvedomil, že SVET MOHOL BYŤ ÚPLNE INÝ A CELKOM INDE, ak by TEMNÉ SILY na obidvoch stranách dvojpolárneho sveta neboli zasiahli tak cynicky a kruto do osudov ľudí a do histórie.
Len nedávno vysielala TV Spectrum (UPC káblová TV) program ako memoriál k životu Robera Kennedyho. Ako to, že v našej tak demokratickej a proamerickej spoločnosti si ani jedno domáce TV, rozhlasové a tlačené médium nespomenulo, ako to bolo vlastne s kandidatúrou demokrata Roberta Kennedyho od toho marca po zastelenie v júni 1968?
Aká mohla byť Amerika pod vplyvom demokrata, humanistu, pokračovateľa Kennedyovských tradícií, prezidenta, ktorý bol ľudovejší ako mnohí ľudoví prezidenti a ktorého americký národ zbožňoval tak, ako svojho nového hrdinu?
Ak bol Dubček symbolom Pražskej jari 1968, takisto BOB Kennedy bol symbolom znovuobrobenia Ameriky. A oba procesy boli temnými silami zastavené. Nevyšetrené. Nepotrestané.
Z tohto pohľadu, ako asi mohol rozhodovať o obrode socializmu tajomník UV KSSZ, ak videl, čo sa stalo s obrodou v USA?

Reakcia na komentár
"Až v týchto dňoch ..."

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.