hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

12. 12. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuMobilizácia k celoslovenskému študentskému štrajku!

Štrajkový výbor študentov

Štrajkový výbor študentov (ŠVŠ) je nezávislou študentskou iniciatívou. Bol založený 3. marca 2004 pri príležitosti vyhlásenia štrajkovej pohotovosti študentov Univerzity Komenského a s cieľom prípravy na štrajk proti vládnej reforme školstva. Členmi a členkami sú študenti aj neštudenti z celého Slovenska. Členstvo nemá formálnu podobu a členom je v podstate každý, kto sa podieľa na činnosti ŠVŠ a účastní sa pravidelných stretnutí. Môžeš to byť aj ty!

(26. 05. 2004)Linka na dnesMarathon

Český internetový časopis snažiaci sa na hlboko odbornej úrovni zaoberať jednak krachom sovietskeho systému a jednak východiskami pre budúcnosť. Jeho základným presvedčením je podľa všetkého viera v nutnosť spojenia marxizmu a trhovej ekonomiky.


Komentáre
k článku: Ten skvelý a hrozný rok šesťdesiaty ôsmy...
(zo dňa 21.08.2003, autor článku: )

Komentár zo dňa: 10.10.2004 16:25:43
Autor: jedenznich (mocnar@pobox.sk)
Titulok: bez odozvy
Nikto sa nezmohol na komentár. Pravdepodobne sa starším- pamätníkom už nechce vracať k oným dňom ani v spomienkach a mladí si myslia, ýe opis týchto udalostí je nejakou fikciou, že to čo sa udialo podľa očitých svedkov v roku 68 nemá nič spoločné s realitou. Mali by sme častejšie opakovať, že to bol rok, keď sa začala v spoločnom štáte Čechov a Slovákov revolúcia, ktorá trvá podnes a ešte chvíľu bude trvať. Je to revolúcia ducha, ktorej výsledkom by mala byť sociálne spravodlivá spoločnosť. Na jej uskutočnení sa tisíce rokov podieľajú tí najstatočnejší obyvatelia našej planéty. Som rád, že som bol pritom,že sme vtedy boli príkladom pre celú demokratickú Európu a že sme sa ešte stýle nevzdali svojich ideálov. Aj keď to stálo život viacerých a menovite A. Dubčeka. Strach z pravdy, dobrých susedských vzťahov medzi národmi, zo šírenia slobody pre všetkých bez výnimky vkladá zbrane do rúk zabijákom. Lenže SVET nemôžu zabiť.

Reakcia na komentár
"bez odozvy"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.