hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

18. 04. 2021 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuPunkový buřič Attila

Stanislav Holubec

Attila the Stockbroker je legendou levicového punku. Jeho hudební historie sahá až ke konci 70. let, kdy hrál na basu v několika punkových skupinách. Role basáka se však neslučovala s duší extrovertního, bojovného básníka. Při prvním sólovém vystoupení pod jménem Attila the Stockbroker, uskutečněném v roce 1980, doprovázel své básně hrou na elektrickou mandolínu. V roce 1981 se Attilově úderné poezii dostalo štědré pozornosti médií, snažících se navázat na komerčně úspěšnou punkovou vlnu. Přízeň showbusinessu je ale přelétavá… poté, co si „antifašistický sociálně surrealistický básník“ užil svých pět minut slávy (přesně řečeno to byly 2 roky), přestal o něj hudební průmysl jevit zájem. Právě v době, kdy Attila začal psát svá nejlepší díla.

(18. 06. 2004)Linka na dnesTransnational Institute

Jedna z hlavných „myšlienkových nádrží" :) hnutia za globalizáciu spravodlivosti. Medzi jeho členov patria filipínsky ekonóm Walden Bello, presadzujúci namiesto súčasnej podoby globalizácie „lokalizáciu", či Američanka Susan Georgeová, ktorá sa už roky zaoberá problémom nesplatiteľných dlhov Tretieho sveta a ktorá stála pri zrode organizácie ATTAC.


Komentáre
k článku: Kto je tu feministka?!
(zo dňa 08.12.2003, autor článku: Silvia Kmeťová)

Komentár zo dňa: 28.10.2004 13:37:08
Autor: sandra (@)
Titulok: dobré, ale...
Táto téma aj tento článok sa mi veľmi "páči", aj keď cítim, že výraz "páči sa mi téma" nevystihuje podstatu môjho prístupu k nej.
Som takisto často označovaná za feministku a takisto nie celkom rozumiem tomu prečo. Po vysokej som chvilu pracovala , potom som sa (tehotna) vydala, potom som zase pracovala,potom som mala druhé dieťa a teraz zase pracujem a starám sa o deti, manžela a nakupujem, varím, periem, žehlím, pratám a zároveň si dovolím oponovať mužským kolegom, a viem kontrovať na pri narážkach na "typicky ženské, zlozvyky, návyky a vlastnosti" a nedovolím, aby niekomu len tak prešiel sprostý pohľad, alebo narážka, a to dosť vehementne a nahlas ....

moje "ale..." v titulku sa týka tvrdenia autorky, "...no ich sebavedomie je týmto spoločenským javom postihnuté a strach je v ich myšlienkach vždy latentne pritomný." Keď sa nad týmto tvrdením zamyslím, skutočne mi to vychádza tak, že nie všetky máme v myšlienkach latentne prítomný strach. Necítim strach a už vôbec nie zo sexistického správania mužov. Odporúčam vyskúšať sexistické správanie sa voči mužom, áno nabrať "odvahu" a hodiť kolegovi do tváre nejakú seistickú narážku a potom (hahaha) sledovať reakciu. Väčšinou nie je žiadna, pretože sa jednoducho brániť nevedia a je až smiešne pozorovať ich rozpaky a trapne ticho. Samozrejme, že sa vzápätí stanete potvorou, ale NO A ČO ? nech si zvykajú.

Reakcia na komentár
"dobré, ale..."

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.